Vysoký krevní tlak

698
1.7.10 12:18

Vysoký krevní tlak

Prosím o radu pokud máte někdo zkušenosti s vysokým krevním tlakem.....
Mamka ho má poslední dobou fakt vysokej a ráda bych jí poradila co s tím dělat, vím, že by měl pomáhat třeba česnek, můžete prosím poradit co užívat a jíst a čemu se naopak vyhnout? Děkuji moc za všechny tipy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
662
1.7.10 12:24

Méně solit. A navštívit lékaře. Vysoký tlak není legrece, neda se korigovat jídlem jako nízký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
IMI
2766
1.7.10 12:29

Theresa co se ma jist na nizkej tlak? Me napada jenom tekuty - panaka. Ale toho si dat vzdycky nemuzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
1.7.10 12:34

u doktora s tím byla dostala nějaké léky a to se nelepšilo tak jí dnes dr předepsala silnější, takže léky bere, ale právě jsem myslela jestli se tomu dá nějak pomoci i např dietou a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
1.7.10 12:43
IMI píše:
Theresa co se ma jist na nizkej tlak? Me napada jenom tekuty - panaka. Ale toho si dat vzdycky nemuzu.

Tlak zvedá káva, colové napoje a sůl. Zdarvý člověk by měl sníst (dostat do sebe) 12g soli, když má nízký tlak tak 18g. Já dělám třeba to, že si dám posolená rajčátka, nebo okurku.

Cica. Omezit kofein a sůl, víc mne nenapada. Možná se tu objeví někdo, kdo má víc osobních zkušeností. Já vím jen to, co tlak zvedá, že muže něco tlak snížit (mimo léků) jsem ještě neslyšela :wink:
Jinak se vyhýbat stresu, zbytečně se nevztekat a omezit fyzickou zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24838
1.7.10 12:44

Ahoj,
jasně dietou se dá v kombinaci s léky pomoct taky :wink: Pokud má maminka nadváhu, tak by měla začít něco dělat i s tím, hodně pohybu, stačí svižné procházky :-D Nepít alkohol, kávu, nekouřit, ten česnek už jsi jmenovala, omezit solení, bacha na minerálky (kvůli sodíku), vhodné jsou pak potraviny,které obsahují draslík (např. banány, grepy, pomeranče, meruňky, hrozny), na vysoký tlak je dobrý i meduňkový čaj a regulovat ho pomáhá i hlíva ústřičná :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
2.7.10 12:19

díky moc, rady přetlůmočím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
2.7.10 13:05

Dieta na vysoký tlak by obecně měla omezit přejídání - takže pozor na tučná a masitá jídla - jak na složení, tak na množství, vynechat nebo radikálně omezit všechny druhy pepřů a obecně všechno ostré koření - kromě toho, že podporují chuť k jídlu, tak obsahují i aromatické látky, které povzbuzují stahy srdce - a zvedá se krevní tlak… Taky větší množství pečiva z bílé mouky, no a taky buchty a koláče… i když o tom někteří polemizují… podporují sklon ke konzumaci většího množství jídla. Naopak se doporučuje zvýšit přísun vlákniny v přírodní podobě - ovoce a zelenina.
A hlavně - minimalizovat stresy, nehádat se, nepracovat pro nevděčného šéfa, co nejlíp si rozvrhnout denní režim a žít stylem „aspoň jedna velká radost denně“.
Mimochodem - já jsem se za posledních 15 let z „dětského“ krevního tlaku 115/60 propracoval nesprávnou životosprávou na kritických 180/115, ale to jenom nárazově… jinak mívám 155/95 a to už bývám i ospalý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
7.7.10 21:42

Tady jsem nasla jeden clanecek… http://www.azrodina.cz/…-krevni-tlak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larr
24.7.12 17:41

Chlap má vysoký krevní tlak, dělal pokus - nepil kafe a tlak neklesal :roll: 8o

Budu ráda, když napíšete další poznatky a rady :lol: :mrgreen:

@Theresa píše:
Tlak zvedá káva, colové napoje a sůl. Zdarvý člověk by měl sníst (dostat do sebe) 12g soli, když má nízký tlak tak 18g. Já dělám třeba to, že si dám posolená rajčátka, nebo okurku.Cica. Omezit kofein a sůl, víc mne nenapada. Možná se tu objeví někdo, kdo má víc osobních zkušeností. Já vím jen to, co tlak zvedá, že muže něco tlak snížit (mimo léků) jsem ještě neslyšela :wink:
Jinak se vyhýbat stresu, zbytečně se nevztekat a omezit fyzickou zátěž.
  • Citovat
  • Nahlásit
10638
24.7.12 17:45

@Larr Tak me pomohla jen dr, predepsala mi leky.Beru je nekdy od mych 22-nejspis dedicnost.Ted v tech vedrech i pres leky mam obcas docela zvyseny, mam hodne pit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10897
11.1.13 14:43

Ahoj, mám dotaz. Nějakou dobu lítám po doktorech, bolí mě hlava, motá se mi, špatně vidím, mrtví mě ruce, nohy. Krev ok, jěště mě čeká ct. Ale jěště mě nadaplo měřím 150cm a vždy jsem měla nízky tlak 90/60, to mi bývalo dobře. Ale poslední dobou ho mám v normálu 110/80 a podle příznaků co sjem našla by to sedělo. Tak by mě zajímalo jestli s tím má někdo zkušenosti, řešit a ptát se doktorky budu, jdu 22.1. na preventivku. Moje babička a mamka měli kolísavý, babičce ho bud nenaměřili, nebo měla vysoký když ho měla normální bývalo ji špatně. Jen mě zajímá zda to tak taky někdo má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mariannnka
11.1.13 15:37

Můj táta bere léky na vysoký tlak asi 12 let, co se týče výživy, tak do toho se mu moc nechce, musela bych mu zdravá jídla dávat přímo pod nos, aby se neládoval sám párky a podobnými „lahůdkami.“ Určitě existuje cesta ven, on si zvolil homeopatii. Ale léky na tlak bere samozřejmě dál, vysadit je jen tak nemůže. Až se mu tlak sníží, doktor může snížit i dávky léků. Co vím, tak říkal, že na vysoký tlak je dobrý medvědí česnek a taky chlorella.

• Citovat
  • Nahlásit
64
11.1.13 15:41

Nejprve by to chtělo zjistit proč má vysoký tlak. Bohužel spousta doktorů na to kašle a rovnou nasadí léky, které ho mohou ještě zhoršit. Vysoký tlak může být obezitou, životním stylem, cukrovkou, špatná funkce ledvin ( při vysokém tlaku by se mělo více pít), gynekologické problémy, i špatným chrupem. No je toho opravdu hodně. A jak už tady bylo napsáno, méně soli, hodně NEPERLIVÉ vody, omezit né-li úplně vynechat kofein a změnit stravovací návyky a dostatečně se hýbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mariannnka
11.1.13 15:43

@talaya jo jo, souhlasím, léky ho nevyřeší, když se neodstraní příčina, tak je člověk požírá celý život a má to spoustu vedlejších efektů. Chce to aktivní zájem o zdraví :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat