Problémy se srdcem?

855
3.7.10 21:23

Problémy se srdcem???

Ahoj holky,
už jsem tady něco na tohle téma přečetla, ale pokud se to netýká přímo Vás, tak je to jiné…
Už je to nějakou dobu (asi tak 3/4roku) co mi z ničeho nic začne na hrudi sem tam píchat. Je to buď vlevo nebo vpravo, ale spíše se to přiklání k levé straně. Někdy mě jen píchne, někdy mě bolí na hrudi víc, někdy je to více napravo, někdy více nalevo, někdy je to přesně uprostřed mezi prsy. K tomu se mi přidá bušení srdce, ale jestli je to strachem z toho, co se se mnou děje to nevím.
Každopádně mám strach, jsem mladá, je mi 28let, ale jsem obézní, mám jedno dítě a za sebou operaci se žlučníkem, takže opravdu vím, co je bolest a tak se bojím stokrát víc.
Pořád se utěšuju, že je to jen od páteře, krční či hrudní, ale taky moc dobře vím, že to tak být nemusí.
Každopádně mě včera přepadla tupá bolest přímo uprostřed na hrudi mezi prsy a držela se mě celé odpoledne a vystřelovala mi nalevo do zad, tak jsem už opravdu dostala strach, ale zdá se mi divné, že by šlo o srdce, protože když jsem si našla dobrou ležící polohu, tak byla bolest daleko menší a po nějaké době úplně odezněla.
Co myslíte? Máte to taky některá? Po svátcích mi to už asi nedá a zamířím k dr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28791
3.7.10 21:31

Ahoj. Já bych doporučila zajít co nejdřív k dr. a absolvovat kolečko vyšetření, třeba zbytečné, než něco zanedbat..Těžko poradit..Známý měl „infarktové stavy“, píchání na hrudníku, točení hlavy. Opakovalo se to častěji, jednou šel přímo při problému na pohotovost, na EKG nic nezjistili, absolvoval kolečko vyšetření, nakonec zjistili, že to má od „hrudní páteře“, potom se problémy vyhrotily a musel na operaci.

Můj otec toto míval a zjistili mu slabý infarkt.

Nechci Tě strašit hrůznými příběhy, ale ptáš se. Mně taky občas buší srdce, mívám občas jakoby slabost,mírný nedostatek kyslíku, ale já mám operovanou srdeční vadu. Jsem pod odbornou kontrolou a každého půl roku absolvuji EKG,UTZ,jednou ročně i složitější vyšetření. Tím chci jen říct, že vím, jak se cítíš..

A taky to může být i banalita, třeba nesprávným držením těla. Nesedíš třeba často u počítače? Jednou mě píchalo na prsách, když jsem u počítače seděla víc, než je zdrávo. Ono to dělá hodně..

Zajdi si k dr..Pošle Tě pravděpodobně na EKG, nemusíš hned na kardiologii, dělají to i na interně a potom se uvidí. Za ten klid to stojí. Přeju, ať to není nic vážného :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
3.7.10 21:33

Jani, díky, k tomu dr. jdu, už mě ta dlouhodobá nejistota hlodá a nedělá mi to dobře..snad to nebude nic vážného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2785
3.7.10 21:42

Villo, myslím, že to může souviset s tou obezitou.
Měla jsem před rokem podobný problém,který trval cca 1/2 roku..bušení srdce, píchání na hrudi,kolikrát i stavy na omdlení.
Prošla jsem všemožné vyšetření srdce,tlak,dokonce i na štít.žlázu..řekli mi, že jsem naprosto zdravá, nikde mi nic nenašli.
Nakonec mě to přestalo až když jsem zhubla.Přibrala jsem totiž rychle z nějakých 58 kg na 75 kg, prostě jsem se vyžrala a tělu to jaksi vadilo-takže v tom byl ten problém u mě.Už jsem zase na původní váze a je po problému.
Akorát mám teda strach, aby se mi ty stavy zase nevrátili až budu těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
3.7.10 21:49

Souhlasím,první co mě napadlo, zajít k obvoďákovi a říct mu to, poprosit o EKG.. Vždy si říkám, že zbytečně plaším a „ztrapňuje se“, ale lepší být trapná a zdravá, mít jistotu, než být hrdinka třeba s nějakou potíží.. Takže za mě určo jdi za dr. a řekni mu, co Tě trápí. Držím palečky ať je to v pohodě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
4.7.10 02:29

ja si myslim ze je to spis od patere a hlavne od srdce to pak jde spis jako do pravy ruky skus si zajit na neurologii at ti poslou na rehabilitace ..... ja jsem totiz takhle byla i na pohotovosti s tim ze me prepadala hysterie a byla jsem si jista ze je to srdce no tam me poslechly a rekly ze to neni od srdce jednou me delaly i ekg a taky jsem byla poslana na vysetreni jestly to neni embolie plic protoze se mi u toho hur dychalo… kdepak bylo to od psychiky byl trosku stres a pak od ty patere .. doufam ze jsem ti poradila a verim ze rehabilitace ti pomuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
4.7.10 15:02

Píchání témě určitě od srdce není - bolest, která se dá ukázat prstem není od srdce. Srdce bolí na celou dlaň.
Tupá bolest by evenmtuelně mohla, ale též se mi to nezdá. U mladé ženy by to byla rarita. Zejména pokud jsi našla úlevovou polohu. S váhou si hlavu nelam, mladým ženám váha vadí jedině na klouby, metabolické důsledky obvykle nemá.
Ledaže bys měla infarkty a mrtivce v mladém věku - to bys mohla mít dědičnou koagulopatii nebop dyslipidemii ale mezi nama, po tvem IVF martyriu - o tom by se už vědělo.
Jinak bolest srdce je doprovázena dušností a bývá vázána na námahu.

Návštěva lékaře pro forma by asi byla fajn, ale bude to páteř, vsadila bych boty. Alespoň se dostaneš na rehábku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
4.7.10 16:38

holky díky moc! já se tou páteří pořád uklidňuju, ale moc dobře vím, že i to není nic extra…mám 20měsíčního syna a ty problémy se mi začaly dělat až v době, kdy jsem ho už na rukách téměř nenosila, protože začal ťapkat sám…no kdoví. Každopádně má manžel teďka dovolenou, takže si k tomu dr. zajdu.
Pudli, díky moc za uklidnění!!! Od tebe jako od mudry si toho vážím! A jak se má Rafánek? Už uvažujete o sourozenci nebo ještě čekáte-váháte? My neváháme, my čekáme :-)
Ještě jednou všem moc díky!!! Budu to ale určitě řešit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
4.7.10 18:20

villa čekáte? metřik mám u tebe nějakej erorovej, fakt čekáte na otěžek a nejede vlakem?

My jsme dali volný průběh -šANCI PRO ZÁZRAK, NA DALŠÍ ivf POMÝŠLÍM CCA PO NOVÉM ROCE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
4.7.10 19:24

Pudli, já jsem to špatně napsala…my čekáme na to, že někdy zplodíme, ale nesnažíme se…malý je číslo a dává nám zabrat :-) takže čekáme až se nám bude chtít „čekat“ :-)
Přeju ti, ať se brzo povede, zázraky se dějííí!!! :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
4.7.10 19:39

nečekej, přihoď další kousek, ať je na hřišti pořádná sranda :lol: a neboj, budeš OK, šak tě znám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
4.7.10 20:37
davmi píše:
nečekej, přihoď další kousek, ať je na hřišti pořádná sranda :lol: a neboj, budeš OK, šak tě znám :lol:

davmi ono to každýmu tak snadno nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
4.7.10 22:40

Pudli :-))) Davmi je kámoška, ta všechno ví :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
4.7.10 22:41

A mimochodem ty mě Davmi vždycky vyčmucháš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
5.7.10 13:42

pudlo: já vím, že nejde, ale člověk míní, příroda mění :-)

villo: nevyčmuchám, jen jsem projížděla nové diskuze, copak jsem nějaká stihačka? :mrgreen: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama