Bratr ke mně odložil dítě

901
3.9.20 21:36

Bratr ke mě odložil dítě

Ahoj holky,

nečekám asi, že mi někdo poradí nebo náš problém vyřeší, ale potřebuji se vypsat. Můj bratr ( otec jiný) ke mě odložil své miminko ( 7,5 měsíců). Já navrhla, že se o malého postarám, když půjdou oba pracovat, ale nic takového se asi nestane.
V úterý se vystěhovali z bytu kde půl roku neplatili nájem, byt byl prý v zdevastovaném stavu, žili tam s malým bez elektřiny. Když jsem vezla jídlo pro malého tak mě nepustili dovnitř, že malují. Sousedi říkali, že si chodili nabíjet mobily do sklepa. Před 2 týdny začal vypisovat jak malý nemá co jíst, tak jsem nakoupila, dovezla a nadala mu. Můj muž jim po dobrém promlouval do duše. Navrhla jsem, že když neseženou bydlení, tak si jejich syna krátkodobě vezmu. Malému pomůžu, jim ne. Jen tahají peníze z rodiny a všichni už před nimi zavřeli dveře. Do práce se jim nechce a žijí z rodičáku. Vlastně si myslím, že si to dítě kvůli těch 300 tis pořídili. Malý je u nás od pondělí, je to hodné, spokojené miminko. Jeho rodiče spí někde ve vypůjčeném autě 200 km daleko, dnes poprvé zavolali. Nedá se jim dovolat, mobil vyplý. Prý brečí u jeho fotek, které jsem poslala. Nechápu, že si fakt nejsou schopni sehnat práci. Já mám doma své dvě děti 8 a 2. Mám za sebou 4 dny a jsem vyčerpaná. Na víkend si ho vezme babička. Je mi ho tak líto, myslím, že až u nás zažil normální péči a rodinnou pohodu. Taky si myslím, že byl jen na Sunaru a on tak hezky papá. Přemýšlím nad svým samaritánským chováním a bojím se, že tím jen krátkodobě oddálím to co ho stejně čeká. Všude mu bude lépe než u nich. Sami měli na cigára, chlast a o dítě se nezajímali. Doma násilí, rozkopané dveře, noční párty atd. V bytě který vrátili majiteli nechali postýlku a všechny jeho věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4684
3.9.20 21:42

Rozhodně bych to řešila přes ospod.. Chudák dite, to bych ho k těm rádoby rodičům už nedala. :zed: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5475
3.9.20 21:44

@Petkaelik a co cekáš od diskuse? Nejlepší by bylo, aby se dítěte vzdali a vy nebo babička si ho vzali do péče. Ale oni se ho asi nevzdají, že? Nebo nahlásit na sociálku a dítě půjde do ústavu? To asi ne… nebo jo? Promluv si s babičkou o možnostech péče o to malé dítě a pak to řešte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5202
3.9.20 21:44

Řešila bych to už dávno pres ospod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
3.9.20 21:47

@mackA159 už jsme dnes volali a ráno tam jdeme. Určitě jim ho nedám, ale taky si ho nemůžu nechat. Bydlíme ve 3kk a dvouletá dcerka na něho žárlí a já mám pocit Já si osobně myslím, že pro něho ani nepříjdou. Budou se občas ozývat a krmit mě pohádkami o tom jak už něco dělají jen aby mu pobyt u nás prodloužili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
3.9.20 21:48

Ja bych jim v prvnim rade dala pres hubu, byt chlap…a to dite bych proste vzala, nahlasila tyrani, nestarani se, hladoveni, nema bydleni atd…radsi bych ho nechala pred polucejni stanici s listkem nez jim ho vratit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
3.9.20 21:48

OSPOD, tady je to bez diskuze. Dítě vracet do takového prostředí bych si netroufla, nechtěla bych ho mít pak tak trochu na svědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
3.9.20 21:49

@Petkaelik resila bych…a dite bych si pokud by to jen trochu slo, nechala…nezvladla bych pomysleni, ze vyrusta v tomhle nebo u nekoho ciziho.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
3.9.20 21:57

No holka, to ti nezávidím. Nejhorší je, že takhle jich můžou mít klidně dalších 10 a neuděláš s tím nic a celý svět spasit nemůžeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
3.9.20 22:00

Holky chtěla bych vidět jak byste si to “cizí “ dítě nechaly, nevěřím a co by na to vaši muži. V době kdy jsem mu vezla první zásobu jídla jsem ho viděla podruhé v životě. V pondělí večer od kdy ho mám potřetí. Mi je ho strašně líto. On téměř nepláče, začíná lozit, každou chvíli vyleze první zub. V noci se budí jej jednou na mléko. Ke své dcerce vstávám častěji. Jenže já mám své dvě děti a doma jsem abych se věnovala a plně pečovala o dceru a teď se cítím jak bych ji okrádala, neboť se věnuji miminku. Ten malý pro mě citově není jak mé děti. On je cizí miminko, kterému chci pomoct. Babičky přistoupily na víkendy, že se budou střídat. To dítě je snad blíž jim a né mi. Tak proč já mám takový pocit zodpovědnosti? Těším se, že ho zítra odpo předám a snad přes víkend naberu energii na další týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
3.9.20 22:04

@terien přesně tohle si říkám, že je možné, že budou brzy čekat další. Oběma je 21, základní vzdělání, nějaká drogová minulost. I když mi myšlenka o “nechání” si ho se v hlavě bleskla, tak si racionálně říkám co od dítěte takovou genetickou “výbavou” čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
@Petkaelik píše:
Holky chtěla bych vidět jak byste si to “cizí “ dítě nechaly, nevěřím a co by na to vaši muži. V době kdy jsem mu vezla první zásobu jídla jsem ho viděla podruhé v životě. V pondělí večer od kdy ho mám potřetí. Mi je ho strašně líto. On téměř nepláče, začíná lozit, každou chvíli vyleze první zub. V noci se budí jej jednou na mléko. Ke své dcerce vstávám častěji. Jenže já mám své dvě děti a doma jsem abych se věnovala a plně pečovala o dceru a teď se cítím jak bych ji okrádala, neboť se věnuji miminku. Ten malý pro mě citově není jak mé děti. On je cizí miminko, kterému chci pomoct. Babičky přistoupily na víkendy, že se budou střídat. To dítě je snad blíž jim a né mi. Tak proč já mám takový pocit zodpovědnosti? Těším se, že ho zítra odpo předám a snad přes víkend naberu energii na další týden.

Bratrovo dite pro me neni cizi, chapu ze to neni jednoduche. Ale nedokazala bych ho dat pryc. Je to tvoje rodina, tvoje krev. Drzim palce a at to pro maleho dobre dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
@Petkaelik píše:
Holky chtěla bych vidět jak byste si to “cizí “ dítě nechaly, nevěřím a co by na to vaši muži. V době kdy jsem mu vezla první zásobu jídla jsem ho viděla podruhé v životě. V pondělí večer od kdy ho mám potřetí. Mi je ho strašně líto. On téměř nepláče, začíná lozit, každou chvíli vyleze první zub. V noci se budí jej jednou na mléko. Ke své dcerce vstávám častěji. Jenže já mám své dvě děti a doma jsem abych se věnovala a plně pečovala o dceru a teď se cítím jak bych ji okrádala, neboť se věnuji miminku. Ten malý pro mě citově není jak mé děti. On je cizí miminko, kterému chci pomoct. Babičky přistoupily na víkendy, že se budou střídat. To dítě je snad blíž jim a né mi. Tak proč já mám takový pocit zodpovědnosti? Těším se, že ho zítra odpo předám a snad přes víkend naberu energii na další týden.

Já bych si ho nenechala, to se přiznám, kdybych se chtěla o nějaké dítě starat, pořídím si vlastní. Ještě tak kdyby byl větší a samoobslužný tak dočasně, ale mimino ne. Můj muž by na to také nikdy nepřistoupil, takže tě chápu. Bohužel co s ním mě nenapadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
3.9.20 22:07
@Petkaelik píše:
@terien přesně tohle si říkám, že je možné, že budou brzy čekat další. Oběma je 21, základní vzdělání, nějaká drogová minulost. I když mi myšlenka o “nechání” si ho se v hlavě bleskla, tak si racionálně říkám co od dítěte takovou genetickou “výbavou” čekat.

To je bohužel další smutný aspekt. Je to syn svých rodičů, ne váš, takže bude jednou po nich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
3.9.20 22:09
@scentini píše:
Bratrovo dite pro me neni cizi, chapu ze to neni jednoduche. Ale nedokazala bych ho dat pryc. Je to tvoje rodina, tvoje krev. Drzim palce a at to pro maleho dobre dopadne.

Hlavně je to krev povedeného nevlastního bratříčka a nějaké ludry, která ho klidně odloží, takže bych si nedělala nějaké iluze o super genetické výbavě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama