Brigáda na rodičaku a daně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 16:25
Brigáda na rodičaku a daně

Dobrý den,
Jsem už rok na rodičaku, mám brigádu na které si vydělam kolem 15 tis, podepsala jsem daňové přiznání, ptám se protože za mě stát platí sociální a zdravotni tak jestli mi budou i při té brigádě něco strhavat.., mám to někde oznamovat že za mě stát platí sociální a zdravotní že jsem na mateřské a že si vydelavam brigadne, aby se to nestrhavalo 2×.
Děkuji za každou zlatou radu.

Reakce:
carsa
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 20.06.19 16:53

Pokud vyděláte 15 tis /měsíc, tak se vám strhává jak sociální i zdravotní pojištění (bez ohledu na to, že jste na RD). A samozřejmě daň (pokud neuplatňujete jinou slevu, než sama na sebe). Hlásit nikam nic nemusíte, přihlásil Vás zaměstnavatel.

Hanula1212
Kelišová 5595 příspěvků 20.06.19 16:53

Při mzdě 15000 měsíčně se ti bude srážet jak SP, ZP i daň. Jsi sice státním pojištěnec, ale z dalšího příjmu se pojištění normálně srazí.

Sůvička80
Kecalka 374 příspěvků 20.06.19 18:11
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Jsem už rok na rodičaku, mám brigádu na které si vydělam kolem 15 tis, podepsala jsem daňové přiznání, ptám se protože za mě stát platí sociální a zdravotni tak jestli mi budou i při té brigádě něco strhavat.., mám to někde oznamovat že za mě stát platí sociální a zdravotní že jsem na mateřské a že si vydelavam brigadne, aby se to nestrhavalo 2×.
Děkuji za každou zlatou radu.

A hlavně na RD za tebe stát pouze zdravotní pojištění, sociální ne.

Váš příspěvek
Reklama