Britská mutace a normální covid

Anonymní
26.2.21 13:32

Britská mutace a normální covid

Dobrý den, nyní jsem nakažená covidem, můj přítel je taky nakažený, ale má britskou mutaci já mám normální covid. Nechápu jak je to možné, že každý má jinou verzi, ale chtěla bych vědět jestli nemáte někdo podobnou zkušenost? Mohla bych se třeba nakazit od přítele britskou mutaci, když mám klasický covid? Děkuji :lol:

Příspěvek upraven 26.02.21 v 16:05

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4788
26.2.21 13:37

Ke otázkou, jestli máš normální covid, nebo jestli ti jen nedoručili britskou mutaci, ono to někdy nejde (jiná souprava - ne všechny to umí, nebo nejde jednoznačně určit, tak se to nedá uvést).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 13:54
@Havlova píše:
Ke otázkou, jestli máš normální covid, nebo jestli ti jen nedoručili britskou mutaci, ono to někdy nejde (jiná souprava - ne všechny to umí, nebo nejde jednoznačně určit, tak se to nedá uvést).

To jsem si taky říkala, každopádně je divné i to, že máme úplně jiné příznaky. Já nemám chuť a čich a on má suchý kašel. Testy jsme měli oba ze slin😌

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 14:02
@Anonymní píše:
To jsem si taky říkala, každopádně je divné i to, že máme úplně jiné příznaky. Já nemám chuť a čich a on má suchý kašel. Testy jsme měli oba ze slin😌

Odlišné příznaky jsou běžné i při stejné mutaci. Nás je doma 5 a všichni jsme to měli úplně jinak. Jeden pár dní vysokou horečku, druhý jeden den zvýšenou teplotu a suchý kašel, třetí jen průjem, další jen rýmu a bolest v krku a poslední jednodenní bolest hlavy… Jak jste přišli na to, že máte odlišné mutace? To se přece normálně nezjišťuje, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 14:20
@Anonymní píše:
Odlišné příznaky jsou běžné i při stejné mutaci. Nás je doma 5 a všichni jsme to měli úplně jinak. Jeden pár dní vysokou horečku, druhý jeden den zvýšenou teplotu a suchý kašel, třetí jen průjem, další jen rýmu a bolest v krku a poslední jednodenní bolest hlavy… Jak jste přišli na to, že máte odlišné mutace? To se přece normálně nezjišťuje, ne?

Když volali příteli z hygieny tak mu sdělili, že má britskou mutaci a poté volali mě, tak jsem se sama zeptala, zdali ji mám taky a paní mi řekla, že nic takového nemám, prý by to bylo uvedeno v poznámce 8o.

• Citovat
  • Nahlásit
4788
26.2.21 16:53
@Anonymní píše:
Když volali příteli z hygieny tak mu sdělili, že má britskou mutaci a poté volali mě, tak jsem se sama zeptala, zdali ji mám taky a paní mi řekla, že nic takového nemám, prý by to bylo uvedeno v poznámce 8o.

Asi máš, jen se to prostě nedourčilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
26.2.21 16:55
@Anonymní píše:

z testů ze slin nelze určit typ mutace, ze slin se testuje antigenně

takže asi to bude nějak trošku jinak, že

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14288
26.2.21 17:08

@Borrealis nene už i ze slin je PCR test, plnohodnotný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4788
26.2.21 17:12
@Borrealis píše:
z testů ze slin nelze určit typ mutace, ze slin se testuje antigennětakže asi to bude nějak trošku jinak, že

Promiň, ale nemáš pravdu. Jsou již dostupné PČR testy ze slin, třeba od české firmy Diana - umí to třeba na Bulovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 17:48
@Havlova píše:
Promiň, ale nemáš pravdu. Jsou již dostupné PČR testy ze slin, třeba od české firmy Diana - umí to třeba na Bulovce.

Ano, přesně ty jsme podstoupili 😇. Jsou to PCR testy ze slin.

• Citovat
  • Nahlásit
260
26.2.21 17:57

PCR test ale běžně mutaci neurčí, ne? Na to je třeba ten virus sekvenovat a to se rozhodně nedělá standartně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4788
26.2.21 18:22
@Hibou píše:
PCR test ale běžně mutaci neurčí, ne? Na to je třeba ten virus sekvenovat a to se rozhodně nedělá standartně.

Není, už jsou PCR, které to poznají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat