Respirator u dětí

524
26.2.21 08:53

Respirator u dětí

Dobré ráno, jak je to teď s povinností nosit respirator u dětí? Mám dcerku, které budou 4 roky, ale je hodně malá. Koupila jsem jednorázové chirurgické roušky pro děti, ale jsou pro ji nepoužitelné, protože ji jsou hodně volné. Teď nevím, jestli mám zkoušet investovat do respiratorů, který ji stejně bude asi obvovský. Roušky máme ty nejmenší a stejně jsou velké :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14237
26.2.21 08:59

@Martanka92 ZATIM staci u deti do 15 let zdravotnicka oblicejova maska.
Upravit gumicky nestaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
26.2.21 08:59

Děti do 15 let mít respirator nemusí. Mám také hodně drobnou tříletou dceru. U chirurgické roušky jí prekrizim gumičky, líp to drží, i když jí je taky velká… Naštěstí to potřebujeme minimálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
26.2.21 09:00

@machninka děkuji, myslela jsem si, že ho děti mít nemusí, ale dneska mě zaskočily 2 maminky, co jsem potkala a. Obě říkali, že objednaly respirator

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
26.2.21 09:01

@cecetka zkusím upravit gumičky, ale mám obavu že to bude stejně spíš tak na oko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19814
26.2.21 09:02

Pro tříletou holčičku mám dětský chirurgický roušky a protože má měkký a odstátý ouška, nastříhám se starých silonek proužky a tím proužkem gumičky za hlavou stáhnu, aby jí rouška seděla a nepadala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28051
26.2.21 09:04
@Martanka92 píše:
@machninka děkuji, myslela jsem si, že ho děti mít nemusí, ale dneska mě zaskočily 2 maminky, co jsem potkala a. Obě říkali, že objednaly respirator

Tak to je jejich rozhodnutí. Znám děti, které nosí ve škole respirátor už dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
26.2.21 09:04

Taky mam triletacku, take ji nic nesedi. Je drobna. Nejlip nano rousky XS, ale ty ted nejsou vubec k sehnani. Kdyz ji chci opravdu chranit, mam satek od respilonu - nano satek, ten upevnit jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6703
26.2.21 09:08

@Martanka92 co zkusit ten dětský nano šátek. To je jediná věc, kterou naše dítě na nose snese. Dýchá se přes to dobře a je to třída ffp2. Je tedy dražší, ale za ten klid a možnost nastavení mi to stálo.

Mimochodem otázka, může mít ten nanosatek i dospělý a splní tím povinnost respirátoru? (Vůbec nařízení už nesleduju, tak nevím a dnes jdeme k lékaři, tak ať nás nevyhodí mezi dveřmi. :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3685
26.2.21 09:26

Mému čtyřletém synovi respirator sedí lépe než rouska. Objednala jsem z netu bílé a s pandami kn95

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137

Mám skoro čtyřletého syna, koupila jsem dětské jednorázové roušky, kdyby jsme náhodou museli k Dr, na nákupy ho neberu a venku na procházce mu je nedávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610

@Martanka92 Dětem do 15 let zatím stačí chirurgická rouška. Dělají i dětské velikosti. Aktuálně je naskladnilo třeba Benu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
26.2.21 09:32
@janickaIII píše:
Mimochodem otázka, může mít ten nanosatek i dospělý a splní tím povinnost respirátoru? (Vůbec nařízení už nesleduju, tak nevím a dnes jdeme k lékaři, tak ať nás nevyhodí mezi dveřmi. :lol: )

NE

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28051
26.2.21 09:40
@cecetka píše:
NE

No vidíš, včera byl ve zprávách šot, kde policajti kontrolovali opatření, ženská měla šátek, řekla, že nano a oni řekli, že v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
26.2.21 09:51
@vokishka píše:
No vidíš, včera byl ve zprávách šot, kde policajti kontrolovali opatření, ženská měla šátek, řekla, že nano a oni řekli, že v pořádku.

Do nedele muzes mit i bavlnenou misto zdravotnicke ustenky.
Pokud ale budou narizeny jen respiratory, nebudes moci mit ani tu zdravotnickou ustenku, natoz nejaky nanonesmysl :nevim:
Co je na tom stale k nepochopeni? Vzdyt to v tom opatreni pisou jasne :nevim:
A dotaz, na ktery jsem reagovala, byl, jestli misto respiratoru muze mit nanosatek. Proto odpoved NE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat