Očkování Covid v cizině?

1825
26.2.21 00:16

Očkování Covid v cizině ?

Docela by mě zajímalo jak covid probíhá v cizině, hlavně tam kde se očkuje rychlejším tempem než u nás (což je asi všude)
Vy co v cizině bydlíte nebo máte blízkého člověka a tedy asi nejpravdivější informace.
Kolik tam je očkovaných, zda nemocní klesají. A hlavně zda se díky očkování začalo rozvolňovat?
Hledala jsem na netu, nenašla jsem skoro nic. Já sama a rodina se očkovat nenecháme - ne teď. Ale zajímalo by mě zda když se proočkují ty co chtějí, zda díky nim můžeme doufat v nějaké světýlko na konci tunelu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
26.2.21 00:34

S touto vládou bude ten tunel tak dlouhý, že světýlko neuvidíme.
Aneb kážu vodu a chlastám vodku :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
26.2.21 00:48

Je docela zajímavý porovnat země EU a vyspělé země mimo EU (vč. Británie) z pohledu akceschopnosti v téhle věci. Unie neuvěřitelně zaostává. :think: Jak může tak personálně naddimenzovaná organizace zprasit smlouvu s dodavatelem, to nepochopím.
Máme kliku, že je to „jen“ covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
26.2.21 01:06

Jsem v Belgii, taky to tu vázne. Hlavně menší města, tam už někteří starostové začali prohlašovat, že jestli nedostanou dodávky, koupí ty vakcíny sami, protože Pfizer prý má skladem, a i je oslovil s nabídkou. Důvodem zdržení je hlavně to, že ti z první skupiny očkování spíš odmítají (senioři by radši přenechali očkování mladým, že na nich už moc nezáleží, a je třeba se soustředit na budoucí generace), zdravotníci taky moc nechtějí - zatím souhlasilo s nabídkou 25 % lékařů a zdravotníků, a i z nich jich hodně odmítá nabízenou látku (AstraZeneca) a požadují jinou (Pfizer). Navíc je tu doporučení 1-2 roky po očkování neotěhotnět, to se taky dost lidem nehodí. Plus se tu paralelně nabírají dobrovolníci na testování ještě jiné vakcíny z Německa, a o to taky moc zájem není.

Rozvolnění tu jakési je, ale pořád jsme na 2000 denně, což je bráno za hodně špatné. Nedá se to moc srovnávat, ta opatření jsou jiná, navíc já moc nemám přehled o tom, co je v praxi v ČR. Zas ale většinu minulého roku tu ten režim byl mnohem ostřejší než v ČR, vlastně posun byl až teď od února, kdy se to ustálilo na těch 2000 denně, s tím že optimum má být 500 (obyvatel tu je cca stejně jako v ČR).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8280
26.2.21 02:49

Kdyz chces mit obraz o zahranici, je stranka, jmenuje se worldometer. Tam si muzes koukat krivky pozit. testu a krivky poctu umrti kazdeho statu sveta, ktery te zajima.
Kdyz na to kouknes, zjistis, ze krivky klesaji podobne u statu, ktere ockuji masivne, jak tam, kde ockuji malo. Koukni Israel a okolite staty a porovnej. Proc to tak je, se zatim presne nevi, hypoteza je, ze muze jit o prirozenou dynamiku epidemie.

Kdyz budes porovnavat krivky, zjistis dalsi zajimavy veci, treba ze v Israeli, v Anglii po zacati vakcinacni kampane vyteli nahoru umrti, i pozitivni. To same se aktualne deje na Seychelles, zacali masivne ockovat 10 ledna a pocet umrti a pocet pozit. jim stoupa silene nahoru.

Seychelles : https://www.worldometers.info/…/seychelles/

Israel : https://www.worldometers.info/…ntry/israel/

Koukni taky treba Indii, nebo Bangladez a dalsi staty, jak jim to krasne jde dolu, snad ti to doda trochu optimizmu, ze existuje i prirozena krivka epidemie a jednou to klesnout musi…takze bych mela nadeji i pro vasi zem, uz jste slusne promoreni, snad to zacne klesat i u vas. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8280
26.2.21 03:20

Tohle je taky dobra stranka o epidemii v EU, kdyz to zrolujes uplne dolu, jsou tam krivky umrtnosti, ktere porovnavaji rok 2017, 2018, 2019 a 2020. Ve vetsine tech statu nebyla zaznamenana vyssi umrtnost za rok 2020, coz snad muze dodat trochu optimizmu na do toho katastrofickeho tonu. Jsou tam videt podobne vykyvy umrtnosti, jake byli pocas chripkovych epidemii, nebo letnich veder.

https://www.euromomo.eu/…hs-and-maps/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18492
26.2.21 03:52

Texas. Myslim, ze posledni cislo bylo 5mil vakcin, co uz je v Texasu, tedy co vlada nakoupila. Ale neco nakupuji i podniky. Cisla jdou dolu, ale ona uz jdou dolu nejakou dobu :think:
Zavreno tu neni skoro nic, jen v uzavrenych prostorach masky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
26.2.21 08:38

Bydlim v Anglii, v casti, kde zije hodne duchodcu. Takze trvalo, nez je naockovali. Ted uz slysim ze lidi 50 plus se zacinaji ockovat. 40 plus pry koncem brezna/zacatek dubna.

Diky tomuhle nas cela rozvolnovani po 5 mesicich. Zacina se detma ve skolach, pak 5 tydnu mezera a otevrou obchody, hospody jen s venkovnim sezenim..dokonce se uz konecne budem smet potkavat venku, domu stale nikdo nemuze na navstevu. Ale nejdriv s jednim clovekem a pak s maximalne 6.
Jestli pujde vsechno do re, tak 21.cervna bysme meli byt zpatky v normalu.
Tak jsem zvedava, jestli to klapne.

Pry diky ockovani nakazenych klesa. Ale ja se moc neraduju, je to jeste brzo posoudit.
Je ale hezky, ze uz i duchodci chodi ven, nekteri fakt byli doma zavreny cely rok a bali se jit na prochazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat