Brýle nebo ne?

617
12.4.17 10:30

Bryle Nebo ne

Ahoj holky, je mozny ze mam nejak divne poskozeny zrak na dalku? Vidim predmety celkem dobre z dalky ale spatne vidim pismenka a cislice… :( mam si dojit na mereni nebo to tak ma byt? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.4.17 10:34

Můžeš se nechat přeměřit v Grand Optical anebo rovnou u očního. Tam je ale delší čekací lhůta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18919
12.4.17 10:37

Prostě asi začínáš být krátkozraká. Dojdi si na oční a případně začni šetřit na obroučky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
12.4.17 10:43
@Svistice píše:
Prostě asi začínáš být krátkozraká. Dojdi si na oční a případně začni šetřit na obroučky. :)

Naco šetřit. Si půjčí ne :mrgreen: Včera tady byly 2 takové, co nešetří, je to zbytečné :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
12.4.17 10:44

Tak záleží na tom, kolik ti je. Postupem věku se zhoršuje akomodace oční čočky (zaostřování na blízko). Nejdřív to člověk řeší oddalováním předmětu, který potřebuje zaostřit, pak potřebuje brýle. Já nosím brýle na dálku a když potřebuju pořádně zaostřit, tak si je sundám.
@Svistice Je to dalekozrakost. Krátkozrakost je, že nevidíš na dálku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18919
12.4.17 10:49
@zoy píše:
Tak záleží na tom, kolik ti je. Postupem věku se zhoršuje akomodace oční čočky (zaostřování na blízko). Nejdřív to člověk řeší oddalováním předmětu, který potřebuje zaostřit, pak potřebuje brýle. Já nosím brýle na dálku a když potřebuju pořádně zaostřit, tak si je sundám.
@Svistice Je to dalekozrakost. Krátkozrakost je, že nevidíš na dálku :)

Pochopila jsem to tak, že na dálku ještě vidí předměty, ale už na dálku nerozeznává čísla a písmena.
Pokud má problém při čtení knihy nebo práci na počítači, pak se samozřejmě jedná o dalekozrakost. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
zoy
1498
12.4.17 10:50

Tak ono je to nakonec jedno, brýle bude potřebovat tak jako tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama