Přijímací zkoušky na pedf uk - TSP

Anonymní
11.4.17 16:32

Přijímací zkoušky na pedf uk - TSP

Prosím o zachování anonymu, rodina ještě netuší, že se chystám studovat, ráda bych to zatím uchovala v tajnosti. Děkuji :kytka:

Lidi prosím, chystám se na dálkové studium pedagogické fakulty na UK. Nemáte náhodou někdo zkušenosti s přijímacími zkouškami? Písemná zkouška má být z TSP a já vůbec netuším, co se mám učit, odkud. Byla jsem se ve škole podívat, paní, která mě provázela říkala, že se mám učit scio testy. Ale co jsem tak mluvila se zdejšími studenty, tak jim prý scio bylo úplně k ničemu. Prý je ten test jen o obrovské náhodě. Což mě tedy vůbec neuklidňuje. Střední školu mám ekonomického zaměření, maturovala jsem před více než deseti lety, takže ze studentských let už si toho moc nepamatuji. Nyní pracuji ve školství, práci s dětmi miluji, naplňuje mě, ale ráda bych měla vzdělání a možnost přímo učit.
Máte prosím někdo nějaké zkušenosti a rady jak se připravit?
Přijímací zkoušky se kvapem blíží a já začínám propadat panice :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11.4.17 16:37

Ahoj, taky se tam letos hlásím a vím asi tak stejně jako ty, neboť mám střední úplně jiného oboru. Je to prostě test logického myšlení, něco jako SCIO testy, ale mají své vlastní :)http://www.pedf.cuni.cz/PEDF-135.html tady najdeš ukázky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 16:40

@adri.klic
Jé, kam se hlásíš? Já na učitelství pro 1. stupeň.
Ty ukázky už jsem zkoumala, ale potřebovala bych něco víc, nějak se vyhecovat. Ach jo, kdyby byl soubor nějakých otázek a úkolů, na které se člověk může připravit bylo by to super. Třeba jako v autoškole :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.17 16:44
@Anonymní píše:
@adri.klic
Jé, kam se hlásíš? Já na učitelství pro 1. stupeň.
Ty ukázky už jsem zkoumala, ale potřebovala bych něco víc, nějak se vyhecovat. Ach jo, kdyby byl soubor nějakých otázek a úkolů, na které se člověk může připravit bylo by to super. Třeba jako v autoškole :lol:

Hlásím se na na Pedagogiku a Anglický jazyk se zaměřením na vzdělání. Bohužel si ale také myslím, že to je o náhodě. Na dnu otevřených dveří jsem to konzultovala s jednou profesorkou a byla tak moc příjemná… (ironie), ale neřekla mi ani ťuk o tom, i když jsem se ptala. Prý to musí zvládnout každý, pokud má IQ pro studium. Ale některé otázky jsou prostě blbost. Ale opravdu bych to přirovnala k SCIO testům. Já to nechávám na náhodě, protože se na to připravit nedá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 16:58

@adri.klic
Tak to jsi mě moc nepotěšila :-(

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.17 17:19
@Anonymní píše:
@adri.klic
Tak to jsi mě moc nepotěšila :-(

Bohužel, sama z toho neskáču radostí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 17:57

Tsp jsou i v Brně na MU a neřekla bych, že jsou o náhodě a nedá se na ně připravit. Stačí si projít pár testů, pochopit princip otázek a zjistit, co mi jde a co je lepší vynechat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 17:58

Taky se hlásím, už podruhé, na speciální pedagogiku. Loni to nevyšlo o 2 body. Jsem taky úplně z jiného oboru, ale ono je to úplně jedno. Je to test Obecných studijních předpokladů, otázky tam byly z velké části jiné, než je ten jejich vzorový test. Ten je tam už pár let stejný, a na můj dotaz mi napsali, že testy z minulých let nezveřejňují. Taky jsem se zkoušela připravovat z testů SCIO, ale bylo tam spousta otázek úplně jiných, některé jsem nechápala ani náhodou. Bohužel si je nepamatuju. Jen mi utkvěla ta, kde se jablka citronovaly na pomeranče, nebo tak nějak…tomu jsme se tam skoro všichni tak akorát smály. Ale někdo prý v tom našel logiku. Omlouvám se za anonym, jsem zde pod nickem, a vzhledem k tomu, že se letos hlásím znovu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
11.4.17 18:36

Ahoj, na TSP se podle mě připravit moc nedá, - projdi si toto abys pochopila princip otázek https://www.muni.cz/…-predpokladu. Je to sice z MU, ale TSP jsou v podstatě všude stejné. Přeji hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
11.4.17 20:11
@adri.klic píše:
Hlásím se na na Pedagogiku a Anglický jazyk se zaměřením na vzdělání. Bohužel si ale také myslím, že to je o náhodě. Na dnu otevřených dveří jsem to konzultovala s jednou profesorkou a byla tak moc příjemná… (ironie), ale neřekla mi ani ťuk o tom, i když jsem se ptala. Prý to musí zvládnout každý, pokud má IQ pro studium. Ale některé otázky jsou prostě blbost. Ale opravdu bych to přirovnala k SCIO testům. Já to nechávám na náhodě, protože se na to připravit nedá :)

Tak zrovna na Scio testy se připravit dá, poprvé jsem měla takový percentil, že bych se hanbou propadla, pak jsem na to mrkla a byla jsem za vodou ;) to je právě o tom si ty testy procvičovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 15:28
@radkka píše:
Tak zrovna na Scio testy se připravit dá, poprvé jsem měla takový percentil, že bych se hanbou propadla, pak jsem na to mrkla a byla jsem za vodou ;) to je právě o tom si ty testy procvičovat.

Ano, na SCIO ano, ale tohle nejsou SCIO testy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 15:30
@silvie1978 píše:
Tsp jsou i v Brně na MU a neřekla bych, že jsou o náhodě a nedá se na ně připravit. Stačí si projít pár testů, pochopit princip otázek a zjistit, co mi jde a co je lepší vynechat.

Mně bylo profesorkou na pedáku na UK řečeno, že to je o náhodě, jaké tam dají úlohy. Bývají prý i jiné, než jsou v tom ukázkovém na netu. Tam je otázek jen 10, nebo kolik :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 15:32

Jinak v knihkupectví existuje kniha na TSP :) https://www.megaknihy.cz/…-logiky.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
12.4.17 15:46
@adri.klic píše:
Jinak v knihkupectví existuje kniha na TSP :) https://www.megaknihy.cz/…-logiky.html

Ta knížka je na dvě věci, a na dvě věci byla, už když ji před 10 lety vydávali porpvé… A vůbec nic v ní od té doby nezměnili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 15:49
@anonymouss píše:
Ta knížka je na dvě věci, a na dvě věci byla, už když ji před 10 lety vydávali porpvé… A vůbec nic v ní od té doby nezměnili.

Proto už se pomalu ani moc neprodává, jen jsem zakladatelce chtěla poradit. Sama vím, že moc nepomůže a proto si ji ani já nepořizuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama