Tleskáte v letadle?

Lenisha
11.4.17 15:35

Tleskáte v letadle?

Na toto téma mě přivedl jeden pilot instruktor, u ktereho si dělám pilotní licenci. Vysvětloval mi něco ohledně přistávání a nakonec znechuceně dodal:,,A nakonec ti cestující zatleskají." Tak jsem se podivila, proč ho to tak znechucuje.,,Tleskáš snad autobusákovi, když tě doveze na zastávku, číšníkovi když ti přinese oběd, nebo kadeřnici, když tě ostříhá? Je to přece naše práce a jsme za ni placeni a aby mohl člověk vůbec sednout do dopravního letadla a dělat tu práci, musí projít velice náročným výcvikem. Vždycky mi přijde, že nám zatleskají a myslí si, že jsme totální joudové a to, že jsem přistál je učiněný zázrak."
Tak jsem si nějak uvědomila, že má pravdu. Letěla jsem s hodně aerolinkami. Italové, američani, Němci. A nikdo z nich netleskal. Ale jakmile je to ČSA, nebo Travel Servis, Češi tleskají. Tak jem si hned představila, jak aplausuji prodavačce, která mi namarkovala nákup a musela jsem se smát. A jak jste na tom vy? Tleskáte pilotům? :)

Příspěvek upraven 11.04.17 v 15:37

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

13785
11.4.17 15:36

Ne.Ale ono se to děje snad jen na dovolenkových letech, na pravidelných linkách jsem to nezažila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 15:37

Zažil jsem tleskání u KLM, BA, Swiss.

Navíc oni ani nepřistávaj, dělá to automat - to jsou ty klidný přistání. Když tam člověk lítá jak nudle v bandě tak si to pilot tutově zkouší dát ručně. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
11.4.17 15:38
@KalamityJohn píše:
Zažil jsem tleskání u KLM, BA, Swiss.Navíc oni ani nepřistávaj, dělá to automat - to jsou ty klidný přistání. Když tam člověk lítá jak nudle v bandě tak si to pilot tutově zkouší dát ručně. :mrgreen:
:D je to tak :D
  • Citovat
  • Upravit
23135
11.4.17 15:39

Netleskam, ale ostatní tleskají :mrgreen: Lítala jsem často teda s turistama a travelservice.

Příspěvek upraven 11.04.17 v 17:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39805
11.4.17 15:39

Obvykle ne, hlavně většina lidí tleská hned po přistání a neuvědomuje si, že piloty ještě čeká dost náročná část cesty.
Chápu to ve schvíli, kdy se při letu stane nešco nestandardního a lidi jsou šťastní, že piloti situaci zvládli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 15:41

Ja chtela tleskat jen jednou, uprimne a se slzami v ocich. Pri letu Kyjev-Kisinev.
A verim, ze jsem zdaleka nebyla jedina :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane

Četla jsem že tleskají jen Češi, ale zatím jsem to zaznamenala spíše opačně, tleskání jsem zažila i v autobuse při dálkové cestě z Chorvatska :) mi to nevadí je mi to spíše příjemné, takový pocit že teď už bude vše v pořádku když jsme doma nebo na zemi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
@Lenisha píše:
Na toto téma mě přivedl jeden pilot instruktor, u ktereho si dělám pilotní licenci. Vysvětloval mi něco ohledně přistávání a nakonec znechuceně dodal:,,A nakonec ti cestující zatleskají." Tak jsem se podivila, proč ho to tak znechucuje.,,Tleskáš snad autobusákovi, když tě doveze na zastávku, číšníkovi když ti přinese oběd, nebo kadeřnici, když tě ostříhá? Je to přece naše práce a jsme za ni placeni a aby mohl člověk vůbec sednout do dopravního letadla a dělat tu práci, musí projít velice náročným výcvikem. Vždycky mi přijde, že nám zatleskají a myslí si, že jsme totální joudové a to, že jsem přistál je učiněný zázrak."
Tak jsem si nějak uvědomila, že má pravdu. Letěla jsem s hodně aerolinkami. Italové, američani, Němci. A nikdo z nich netleskal. Ale jakmile je to ČSA, nebo Travel Servis, Češi tleskají. Tak jem si hned představila, jak aplausuji prodavačce, která mi namarkovala nákup a musela jsem se smát. A jak jste na tom vy? Tleskáte pilotům? :)Příspěvek upraven 11.04.17 v 15:37
:mrgreen: To nemá chybu a taky netleskám…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
@lucenka
@lucenka píše:
Obvykle ne, hlavně většina lidí tleská hned po přistání a neuvědomuje si, že piloty ještě čeká dost náročná část cesty.
Chápu to ve schvíli, kdy se při letu stane nešco nestandardního a lidi jsou šťastní, že piloti situaci zvládli.

Jj taky bych to pochopila při nějakém karambolu se šťastným koncem. To bych vyšvihla klidně i mexickou vlnu

• Citovat
  • Upravit
3896

Já jsem to tedy zažila také u cizích aerolinek.
Ale přijde mi, že poslední dobou se již netleská?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3332

Ne netleskám. Je to takový český folklor při dovolenkových letech k moři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 15:43
@pikola píše:
Netleskam, ale ostatní tleskají :mrgreen: Lízala jsem často teda s turistama a travelservice.
:mrgreen: Super překlep :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
11.4.17 15:43

Naposledy jsem tleskání viděla v nějakém americkém filmu :mrgreen: a srovnání s tleskáním prodavačce mi přijde mimo, tam nemám strach o svůj život :mrgreen: i když někdy… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1465
11.4.17 15:44
@pikola píše:
Netleskam, ale ostatní tleskají :mrgreen: Lízalajsem často teda s turistama a travelservice.
:lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama