Kurz asistent pedagoga - vše kolem

493
11.4.17 21:57

Kurz asistent pedagoga - vše kolem

Ahoj,

Dělaly jste některá tento kurz? Jak je to náročné? A co byste k tomu ještě řekly? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

211
11.4.17 23:49

Ahoj, taky by mě zajímalo bližší info :lol: Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 00:56

Ahoj, právě kurz dokončuji. Popíšu to z mé strany, kolegyně dělala kurz na jiném místě a má jiné zkušenosti. Můj kurz trval zhruba 8 měsíců, zhruba 1× za 14 dní 5 hodin o sobotě. Během kurzu jsme dělali 4 testy(jako v autoškole, výběr a, b,c). Na kurzu jsem se nic nenaučila, víceméně to byli přednášky všeobecné, nebylo konkrétní zaměření na postižení (zákony, romové, cizinci, všeobecné postižení).Jde spíš o to, aby si člověk uměl sám poradit a vyhledat na netu a v knížkách, pokud dostane konkrétního človíčka na starosti.Na konci kurzu musíme odevzdat Závěrečnou práci-dostali jsme výběr z témat, práce má být zhruba na 4-6 stran.Tato práce se poté musí obhájit. Taktéž musíme odsloužit na dvou různých školách které si sami vybereme praxi cca na 14 dní a udělat o tom zápis který přineseme ke zkouškám. Kurz sám o sobě je lehoučký, ale zhruba od poloviny kurzu mě přestalo chodit na přednášky-doma to manželovi také vadilo. A pak ta práce-byli to nervy, ale já jsem velkej stresař:-)Ke své práci kurz ale potřebuji, jsem ráda že mám možnost být na své škole kde mám výborný kolektiv a hlavně že můžu práci skloubit s rodinou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.4.17 00:58
@Anonymní píše:
Ahoj, právě kurz dokončuji. Popíšu to z mé strany, kolegyně dělala kurz na jiném místě a má jiné zkušenosti. Můj kurz trval zhruba 8 měsíců, zhruba 1× za 14 dní 5 hodin o sobotě. Během kurzu jsme dělali 4 testy(jako v autoškole, výběr a, b,c). Na kurzu jsem se nic nenaučila, víceméně to byli přednášky všeobecné, nebylo konkrétní zaměření na postižení (zákony, romové, cizinci, všeobecné postižení).Jde spíš o to, aby si člověk uměl sám poradit a vyhledat na netu a v knížkách, pokud dostane konkrétního človíčka na starosti.Na konci kurzu musíme odevzdat Závěrečnou práci-dostali jsme výběr z témat, práce má být zhruba na 4-6 stran.Tato práce se poté musí obhájit. Taktéž musíme odsloužit na dvou různých školách které si sami vybereme praxi cca na 14 dní a udělat o tom zápis který přineseme ke zkouškám. Kurz sám o sobě je lehoučký, ale zhruba od poloviny kurzu mě přestalo chodit na přednášky-doma to manželovi také vadilo. A pak ta práce-byli to nervy, ale já jsem velkej stresař:-)Ke své práci kurz ale potřebuji, jsem ráda že mám možnost být na své škole kde mám výborný kolektiv a hlavně že můžu práci skloubit s rodinou.

chi říct závěrečná práce-že byli nervy :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
47504
12.4.17 06:58

Delala jsem na Nova skola o. p. s. si najdi na netu. Vc. ubytovani.
Pise se 3× test, plus seminarni prace a o te pak mluvis u zaver. zkousek.
A je to intenzivni kurz my zacli 20.2. dva bloky po ctyrech dnech, jeden po trech dnech a pak zkousky. Zaver. praci jsem psala o inkluzi a cast jsem tam popsala, jak uz pracuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
12.4.17 08:45

Ahoj, já už mám taky za sebou kurz. Měli jsme ho asi půl roku o sobotách vždy 8 hodin. Měli jsme tam obecnou pedagogiku, speciální pedagogiku (jednotlivá postižení + zkušenosti z praxe) a psychologie. Psala se závěrečná práce v rozsahu 10(teorie)+10(praxe) stran-náročnost jako bakalářka. Kurz byl ukončen závěrečnou zkouškou a obhajobou práce- nedávali to zrovna zadarmo. Od spolužačky kolegyně dělala kurz jinde kde byla seminárka a test abcd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
12.4.17 08:53

@baaruunkaa Jsem se mrkla na profil, odkud jsi.Jsem to měla podobně, dělala jsem na Vyšší odborné škole pedagogické v Kroměříži.
Vyhovovalo mi dlouhodobější rozložení a jen o sobotách, protože nemám možnost někam jet i s ubytováním na intenzivní kurz, nemám hlídání.
Ty podmínky jsou všude trochu jiné, podle vyhlášky pro ty, kdo má maturitu, tak 80 hodin teorie, praxe nemusí být, ale ze zkušeností absolventů našeho kurzu prostě chybí, i koordinátorka říkala, že jí bývalé studentky volají, že by měli zařadit praxi. Nedělají to proto, že by museli v jejich smluvních zařízeních, v Kroměříži a na tento kurz jezdí ženy ze vzdálenosti 200 i 300 Km. Kdo má výuční list, tak 120 hodin teorie a 40 hodin praxe. Právě do Kroměříže chce hodně lidí, i když mají možnost dělat kurz někde blíž. Hlavně proto, že mají příslušnou akreditaci, což kurz, který nabízeli v místě mého bydliště, kde na Vzdělávacím institutu v místnosti vedle seděli svářeči, fakt neměl. A taky proto, že škola spolupracuje s pedagogickou fakultou UP v Olomouci, navzájem si uznávají některé zkoušky.

Zkouška je jak maturita, obhajoba závěrečné práce, nemám pocit, že by to bylo lehoučké a zadarmo :mrgreen: Výhodou jsou kompletní skripta a předměty, které jsem se učila už kdysi na škole, definice a obecnosti se fakt nemění, pouze některé zákony. Pro ty, co ty předměty viděly poprvé, vystudovaly úplně jiný obor, to bylo nesrovnatelně těžší.

Nemá cenu se tady obecně ptát, když už tak v jaké lokalitě a najít si, co od toho očekávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5700
12.4.17 09:11

Najde se někdo kdo dělal kurz v Brně? Chystám se na něj. Sice až za delší dobu, ale ráda si přečtu zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
12.4.17 09:34

@Jana206 Já mám právě taky ten kurz v Kroměříži, mám vystudovaný jiný obor tak to bylo pro mě docela náročné, ale zvládnout se to dá. Mě právě vyhovovaly ty soboty-mám dvě malé děti, začala jsem ho studovat v červnu a holky jsem přes léto měla doma. Od září se budu snažit najít práci jako asistent tak jsem docela zvědavá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47504
12.4.17 10:03

Ja si dala prihlasku na vic kurzu a brala jsem prvni, ktery byl volny, navic intenzivni. Protoze jsem zacala pracovat driv nez byla hotova kvalifikace.
Jako red.mi uznala, ze studuji i VS pedag.obor, tak uz me dala praci. Ale i tak, kdyby prisel nekdo kvalifikovany musela by me vymenit. Takze jsem rada, ze vse klaplo, stihlo se a mam splneno. Vetsina tech co nam na kurzu prednaseli, uci na UK. Meli ten kurz dobre propracovany. Akorat je to daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
12.4.17 10:14

@baaruunkaa Mě chodí nabídky práce přímo od nich chodí, ale je to daleko. Já si myslím, že ta místa díky inkluzi budou, je jasné, že vzhledem k malým dětem potřebuješ v místě bydliště. Hledej hodně o prázdninách, právě v tu dobu se toho ve školách hodně mění, i personální obsazení. Možná by nebylo na škodu preventivně rozeslat životopis a ten certifikát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
12.4.17 10:28

@Jana206 Já mám v plánu během května rozeslat životopisy a motivační dopis po základkách a školkách a certifikát doložit až na případném pohovoru. Právě kvůli dětem jsem si ten kurz dělala-prázdniny a celý úvazek bych nedala-máme školku a školu na jiném místě tak bych nestíhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47504
12.4.17 10:32

Ja u nas ve dvou mestech psala vsem reditelum skolek a zs, ze si pujdu delat kurz asistenta a uz hledam praci, hned se nekolik ozvalo a nekteri, ze si ukladaji. A nakonec jsem zustala u nas na vsi temer u domu.
Kolegyne na kurzu ze 30 uz nas asi 10 pracovalo, kdyz kurz zacal, vsechny musely mit praxi 40h., aby se mohlo ke zkousce, kdo mel uz prac. smlouvu to mu uznali, jako praxi. Co vim, hodne jich ma diky praxi najitou praci uz nebo slibenou od zari, proste kam sly na praxi nechaji si je tam. Jedna nastoupila ted v dubnu.
Takze nektere nasly praci, reditelum stacilo, ze jsou zapsane na nejaky kval. kurz nebo ze v nejblizsi dobe dodelaji zkousky.
Ted bezi zapisy. Tak idealne se zapis na nejaky kurz, nech si taky vystavit potvrzeni a obesli v blizkem okoli skolky a skoly, uvidis, ze prace se najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.17 20:58
@Anonymní píše:

Můžu se zeptat, kde jsi kurz dělala? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.17 20:29

@baaruunkaa Kde dělala kurz kolegyne? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie