BT - graf, ovu test

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.5.22 12:02

BT - graf, ovu test

Ahoj holky, prosím poraďte, s měřením BT teprve začínám. Minuly týden v neděli ovu test - viz foto. Dnes ovu test slabší :( děláno ve stejnou hodinu - půl 11 odpo. Prikladam i graf BT. Podle toho bych měla mít ovu v pondělí. Děkuji za radu :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5191
21.5.22 12:32

Jak jsi přišla na to, že podle grafu bys měla mít ovulaci v pondělí?? To je úplná blbost.
Graf bazální teploty ovulaci nepředpovídá, ale potvrzuje - tzn. neřekne ti dopředu, kdy ovulace byla, ale řekne ti zpětně, že ovulace proběhla tehdy a tehdy.
Pak teda nechápu ovulační test z minulé neděle a dnešní - vždyť je to skoro týden a minulou neděli jsi snad byla ještě na začátku cyklu, tzn. k ovulaci hodně daleko.
Zdá se mi, že v tom máš trochu zmatek. Něco si o tom načti, než se pustíš do experimentování :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 12:36

@Whitedog minuly měsíc jsem prodělala biochemické, tak se stává ze ovulace začne hned po cyklu nebo naopak muže byt před začátkem další menstruace. Ja chtěla vědět jak ovulacni test vlastně funguje, takže jsem ho delala minulou neděli. Dneska jswm delala test protože se má dělat dle tabulky v informačním letáku 10 DC podle cyklu. To ze mám mít ovulaci ke orientačně napsáno v této aplikaci v Menstruacnim kalendáři :) menstruace trvala jen 3 dny - od 11.5 do 13.5 :)

• Citovat
  • Nahlásit
5191
21.5.22 12:42

V tom případě jsi měla čůrat na test každý den, abys viděla, jak se ta čárka vyvíjí. A ne v neděli a pak týden nic. Pokud jsi měla nějaké podezření, že by ovulace mohla být dříve. I když k tomu není žádný důvod.
Aplikací k předpovídání ovulace se neřiď. Jediná aplikace, která má smysl je fertility friend pro měření bazální teploty. Ostatní ti budou jen zbytečně zabírat místo v telefonu a mást tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 12:44

@Whitedog toto je aplikace FF :) tak sex je u nás ob den, takže bychom se měli trefit ale spis merim tu bazalni teplotu - je to prý spolehlivější - merim každý den hned po probuzení :)

• Citovat
  • Nahlásit
902
21.5.22 14:50

Po probuzení ano, ale musí to být plus mínus stejná hodina, ne jednou v 7 ráno, druhý den v 9. A ovulacni testy se musí dělat každý den, jednou týdně to vážně nic neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 14:54

@Monnish dělám ve stejnou dobu, každý den stavam v 5:30 takže hned jak se vzbudim tak dělám, i o víkendu :)

• Citovat
  • Nahlásit
4796
22.5.22 16:29

Ovulační testy je dobré dělat každý den. Pokud mivas ovulaci kolem 12 DC, tak začít třeba 9 DC a pak můžeš porovnat, jak sílí. A BT měřit každý den ve stejný čas. Můžeš číst ve svém grafu, až budeš mít odměřené alespoň dva cykly a naučíš se poznávat své tělo. Teplota ti až zpětne potvrdí ovulaci. Ta nastává po pozitivnim testu (kdy je čárka alespoň stejně silná jako kontrolní) tak do 12-48 hodin. Já mívám ovulaci kolem 19 DC, s testy začínám žen 13 DC, kdyz pociťují například změnu hlenu. Před ovulací mi bt klesá, v den ovulace klesne a po ní mi vyskočí. Každá to máme jinak ;)
Pozn. Ty trojúhelníčky v grafu znamenají, že bylo měření v jiný čas :palec:

Já to měla napriklad teď takto. 19 DC pozitivní OT, bt klesla, večer bolest vaječníku a druhý den bt stoupla. Pokud bude i zítra vysoko, vyznačí už aplikace ovulaci (ale až zpětně), pravidlo tři vysokých teplot po šesti předešlých nízkých s rozdílem min 0,2 stupně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 16:38

@bacova.mi ja jsem nemerila v jiný čas, jen jsem to dopsala do grafu až v práci až dnes jsem si všimla ze tím se tam píše i čas měření :D tak jsem to upravila dnes. Dnes jsem měla BT 36,5. Bolí mě břicho a zada jak při ms a mám tekutý čirý vytok a pocit mokra :) nejradši bych dnes na to hupsla, ale odjela jsem na služební cestu a vracím se až zítra v 6 :D pokud to tento měsíc nevyjde, tak budu zkoušet po MS každý den ovu testy, vracím se z práce až po 5 hodine večer, tak snad nevadí dělat ovu testy každý den v půl 6 :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
4796
22.5.22 17:12
@Anonymní píše:
@bacova.mi ja jsem nemerila v jiný čas, jen jsem to dopsala do grafu až v práci až dnes jsem si všimla ze tím se tam píše i čas měření :D tak jsem to upravila dnes. Dnes jsem měla BT 36,5. Bolí mě břicho a zada jak při ms a mám tekutý čirý vytok a pocit mokra :) nejradši bych dnes na to hupsla, ale odjela jsem na služební cestu a vracím se až zítra v 6 :D pokud to tento měsíc nevyjde, tak budu zkoušet po MS každý den ovu testy, vracím se z práce až po 5 hodine večer, tak snad nevadí dělat ovu testy každý den v půl 6 :palec:

Určitě ne asi dělat testy ve se, ale každý den ;) a pokud máš pocit mokrá a bolest jako při ms, tak je možné, že je ovulace na spadnutí. Škoda že neděláš dnes OT, mohl by být pozitivní :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 17:16

@bacova.mi kdybych doma měla, hned ho udělám, ale už doma zadny není :D včera byl sex, dnes bohužel ne a další bude zítra, tak uvidíme zda z toho něco bude :D BT budu měřit dal :D při nejhorším budu příští měsíc moudřejší a budu testovat každý den třeba od 9 DC uvidím jak vyjde cyklus - mám to jak na houpačce někdy krasne 30 dnů, jindy 27 :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat