Reklama

Bude mi končit mateřská a nevím, kam do práce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 22.01.17 21:26
Bude mi končit mateřská a nevím kam do práce

Mam takoví problem, mám děti přesně po roce, synovi jsou 3,5 a dcerce jsou 2,5 roku. V létě mám nastoupit do práce do Kauflandu kde se dělá ráno od 5hod. A večer do 22hod. Což je s tak malimi dětmi problém :( poptávám se všude po práci jen na ranni, což kde se ptám tak buď mají i do šesti což je na školku dlouho :( a děti se v půl sedmé už koupou :( a pak dcerka má pořád problém s chozením na záchod či nočník :( pořád zkoušíme a přemlouváme a uplacime, ale prostě se nevycura :( je schopna to celé dopoledne i držet :( a i když mám manžela tak mu obě děti nemůžu nechat celé odpoledne děti doma, on mi sám říká, že by to nezvládl oni se věčně hašteří a křičí a je těžké jim najít aktivitu. Jedno odpoledne jo, ale víc ne :( má manuálně náročnou práci. Co mám dělat? Dát výpověď a být na úřadu práce? To nebudu mít ani korunu od úřadu práce když dám výpověď? Nebo nevím kde sehnat práci jen na dopoledne? I brigády jsou i odpolední? Manžel neviděla tolik, aby nás utahl :( platí ještě alimenty na syna z předchozího vztahu… Mela jste některá taky takový problem? Jak by jste to řešili vy? Už kuli tomu špatně spím :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15262 příspěvků 22.01.17 21:33

No tedy promin, ale zaklad je vychovat deti tak, aby mohly byt par hodin se svym otcem. A zapracovat na nocniku, mas pul roku.

Gumidci
Závislačka 4230 příspěvků 22.01.17 21:33

S prominutim twl, ci maji rikat samozivitelky! Ty mas doma chlapa, tak deti jsou i jeho tak necht at se take stara, nebo at Vas zajisti tak abyste nestradali, kdyz zustanes doma

sakota
Kelišová 5460 příspěvků 22.01.17 21:35

Myslim, ze takovy problem ma pokud ne vetsina, tak hodne maminek, co se vraci po rodicaku do prace. Radu bohuzel nemam, me to ceka jeste za dost dlouho, ale uz ted se netesim.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 22.01.17 21:40

Všude budou odpolední, někde i noční. Rozumná pracovní doba by mohla být třeba v cukrárně, v menších potravinách typu Jednota, Enapo, Brněnka, Hruška,… V některých fabrikách můžou jet jen na ráno, ale těch taky moc nebude. A když, tak tam stejně začínají v 6. Pak mě napadá uklízet ve škole/školce, roznos letáků, ale tím si moc nevyděláš a je to otročina, nebo nějaká práce na doma. Ale to většinou bývá práce s textem a vzhledem k počtu hrubek v dotazu by si tě asi dlouho nedrželi. Taky by nebylo od věci při takovýmhle dotazu zmínit, co máš vystudovaný a kde bydlíš (jiná nabídka bude v Praze a jiná v Horní Dolní)

violass
Kecalka 205 příspěvků 22.01.17 21:43
J

Ahoj zkus se zeptat někde v úklidové službě co chodí uklízet do domácnosti. Chodí se většinou jen rano a to po 8. Podívej se na internetu kde je v okolí a zavolej tam.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47749 příspěvků 22.01.17 21:46

A proč nemůžeš doma nechat manzelovi děti? My se doma s přítelem střídame, jeden má krátký tyden, druhý dlouhý a 4× do měsíce nám na 5 ráno jezdí hlídání, které platíme. Jinak by jsme to nezvladli.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 22.01.17 21:46
@králíkovna píše:
Všude budou odpolední, někde i noční. Rozumná pracovní doba by mohla být třeba v cukrárně, v menších potravinách typu Jednota, Enapo, Brněnka, Hruška,… V některých fabrikách můžou jet jen na ráno, ale těch taky moc nebude. A když, tak tam stejně začínají v 6. Pak mě napadá uklízet ve škole/školce, roznos letáků, ale tím si moc nevyděláš a je to otročina, nebo nějaká práce na doma. Ale to většinou bývá práce s textem a vzhledem k počtu hrubek v dotazu by si tě asi dlouho nedrželi. Taky by nebylo od věci při takovýmhle dotazu zmínit, co máš vystudovaný a kde bydlíš (jiná nabídka bude v Praze a jiná v Horní Dolní)

Já teda v cukrárně byla do devíti večer, měli jsme to i s úklidem :nevim:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 22.01.17 21:48

@radkka u nás zavírají v 6 a holky chodí cca kolem půl 7 domů.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 21:50

@ptakovapelika Tak nejdřív bych zacala zadosti u zaměstnavatele, zda by Ti vyšel vstříc ohledně smen z důvodu péče o deti. A za druhy, matka nema byt pro deti pupek sveta. Maji tatinka, tak necht se zapoji. Žádné výmluvy, že to nezvládne. Buď zvládne dovalit domu tolik, aby vás výpadek tvého příjmu neohrozil, nebo zvládne postarat se i vaše děti v době tvé nepřítomnosti.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 22.01.17 21:50
@ptakovapelika píše:
Mam takoví problem, mám děti přesně po roce, synovi jsou 3,5 a dcerce jsou 2,5 roku. V létě mám nastoupit do práce do Kauflandu kde se dělá ráno od 5hod. A večer do 22hod. Což je s tak malimi dětmi problém :( poptávám se všude po práci jen na ranni, což kde se ptám tak buď mají i do šesti což je na školku dlouho :( a děti se v půl sedmé už koupou :( a pak dcerka má pořád problém s chozením na záchod či nočník :( pořád zkoušíme a přemlouváme a uplacime, ale prostě se nevycura :( je schopna to celé dopoledne i držet :( a i když mám manžela tak mu obě děti nemůžu nechat celé odpoledne děti doma, on mi sám říká, že by to nezvládl oni se věčně hašteří a křičí a je těžké jim najít aktivitu. Jedno odpoledne jo, ale víc ne :( má manuálně náročnou práci. Co mám dělat? Dát výpověď a být na úřadu práce? To nebudu mít ani korunu od úřadu práce když dám výpověď? Nebo nevím kde sehnat práci jen na dopoledne? I brigády jsou i odpolední? Manžel neviděla tolik, aby nás utahl :( platí ještě alimenty na syna z předchozího vztahu… Mela jste některá taky takový problem? Jak by jste to řešili vy? Už kuli tomu špatně spím :(

A jak myslíte že to dělají druzí? Proto mají děti dva rodiče, aby se starali oba. Nechápu že se manžela ptáte, prostě mu oznamte že potřebujete uživit děti, buď ať si najde líp placenou práci, nebo se bude starat a Vy pomůžete vyrovnat finanční situaci. Je normální že rodiče pracují a stará se ten, kdo zrovna není na šichtě. Nebo si udělejte ŽL a začněte něco vyrábět a prodávat, spousta matek to dělá už při MD.

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 22.01.17 21:50

Tvůj muž by se měl rychle vzpamatovat, udělal si děti, musí se i starat.

Ze školky mám odpozorovano, že tatínci v klidu na 8 až půl 9 vozí děti cestou do práce a maminky už v půl čtvrtý houfně vyzvedávání, tudíž zřejmě dělají od těch cca 6-7.

Já jsem na děti sama a třeba z provozních důvodů ten chlap chybí hodně, takže z mého pohledu je to u vás jen lenost může. Dělám na zkrácený ve fastfoodu, pouze ranní směny, mám tam výhodu, že odpolední směny v pohodě pokryjí brigádníci.

Talitha
Extra třída :D 13347 příspěvků 22.01.17 21:51

Jako sorry, ale argumentovat tím, že se v půl sedmé koupou a proto nemuzes byt nikde do sesti.
Navíc s chlapem za zády. Teď je všude nedostatek lidí, předpokládám, že pri troše snahy bys nasla.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 22.01.17 21:51
@králíkovna píše:
@radkka u nás zavírají v 6 a holky chodí cca kolem půl 7 domů.

Záleží jak kde, my zavírali v 19:00 a mimo kompletního úklidu prodejny a naleštění vitrín jsme uklízeli i kuchyň :roll:

Pokud se tak nestalo, dala bych životopis, popřípadě motivační dopis napsat někomu jinému, jestli je to na úrovni tohoto dotazu, tak se bude práce hledat špatně.

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 22.01.17 21:56

A když si zlámeš hnátu, tak budeš dělat co??? Jezdit z nemocnice a starat se o děti??? Holka, prober se! Zapojit chlapa…máte čas vše zvládnout a naplánovat. Služby, kdy by mohl ON vodit do školky a vyzvedávt a podle toho budeš hledat TY práci, abyste se doplňovali.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama