Reklama

Ochraná lhůta a konec smolouvy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

simsunka
Nováček 8 příspěvků 22.01.17 12:43
Ochraná lhůta a konec smolouvy??

Ahoj holky, může mi někdo prosím poradit?? Koncem ledna mi končí smlouva a jsem těhotná. Platí pro mě, že když půjdu marodit, nemůžou mě vyhodit, pže jsem v ochranné lhůtě, nebo mi prostě končí smlouva. A kdyžtak musim jít ještě marodit než mi ta smlouva skončí?

díky za odpovědi

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13285 příspěvků 22.01.17 12:46
@simsunka píše:
Ahoj holky, může mi někdo prosím poradit?? Koncem ledna mi končí smlouva a jsem těhotná. Platí pro mě, že když půjdu marodit, nemůžou mě vyhodit, pže jsem v ochranné lhůtě, nebo mi prostě končí smlouva. A kdyžtak musim jít ještě marodit než mi ta smlouva skončí?díky za odpovědi

Když ti končí smlouva, tak ti končí smlouva. Musíš jít marodit podle toho, co řekne doktor, ne podle toho, kdy ti končí smlouva.

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 22.01.17 12:48

Nikdo tě nevyhodí, skončí ti smluva.
Pleteš si to s něčím jiným, tady žádná ochranná lhůta není ani nebyla.

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 22.01.17 12:49

Nejlepší by bylo jit marodit 14 dnu pred skoncenim smlouvy. Aby jsi pak nebyla doma zadarmo. Budes na nemocensky az do nastupu na materskou ;)

eumedon
Extra třída :D 13285 příspěvků 22.01.17 12:50
@jessikka píše:
Nikdo tě nevyhodí, skončí ti smluva.
Pleteš si to s něčím jiným, tady žádná ochranná lhůta není ani nebyla.

Jj, s výpovědí. Smlouva skončí uplynutím doby, na kterou byla sjednána, ne výpovědí.

eumedon
Extra třída :D 13285 příspěvků 22.01.17 12:52
@Smarcie píše:
Nejlepší by bylo jit marodit 14 dnu pred skoncenim smlouvy. Aby jsi pak nebyla doma zadarmo. Budes na nemocensky az do nastupu na materskou ;)

Vzhledem k tomu, že jí smlouva skončí za 9 dní, je to trošku pasé.

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 22.01.17 12:57

@eumedon aha :mrgreen: to jsem nejak přehlídla :mrgreen:

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 370 inzerátů 22.01.17 13:14

Pokud ji neprodlouží- což asi neudělají pokud o těhotenství ví, tak smlouva skončí dnem uvedeným v ní.

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 22.01.17 13:17

Pokud nastoupíš ještě teď na nemocenskou nebo v ochranné lhůtě do 7 dnů od konce pracovní smlouvy, tak budeš mít nárok na nemocenskou a budeš ji dostávat až do nástupu na PPM (pokud na ni máš nárok). Pro nemocenskou ale musí být zdravotní důvod. A nemocenská nemá vliv na skončení pracovního poměru, jestliže ti končí smlouva na dobu určitou.

A jestli myslíš ochrannou lhůtu pro nárok na PPM, tak ta běží bez ohledu na to, jestli budeš nebo nebudeš na nemocenské a je tak dlouho, jako trvalo poslední zaměstnání, max. 180 dnů.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama