Bude trapné z práce odejít?

Anonymní
11.12.18 22:42

Bude trapné z prace odejit?

Ahoj děvčata, predem se omlouvam za psaní ale jsem na telefonu. Mam takové dilema. Shaním uz delší dobu praci a proto kdyz se mi konecne ozvali tak jsem mela radost, ale vzali to hrozne hopem. Clovek tam prisel s představou o uvedem platu na inzerátu (velká chyba, vim) no a byli hrozne milý a dali mi papiry k doktorovi.. nechtěli pohovor ani nic, ze připraví smlouvu a mam se zitra stavit k doktorce, pak do prace podepsat smlouvu a hned rovnou na smenu odpolední. Vse jsem udelala jenze bum… ve smlouvě smen nekonečno a hrozne absurdní plat. Samozrejme na to jsem se ozvala s tim ze jsem to takhle necekala ale přesvědčivá slečna mi rekla ze s přesčasy z toho jsou pekne penize.. ale co si budeme povídat je to vazne minimální mzda. A prace to neni lehká (nechci uvádět). Ve smlouvě mi spletli jméno tak ji mam podepsat zitra ale pritom jsem dneska uz pracovala… no a krom party fajn lidi byla prace s prominutím na ho.no, většinu času mi z toho bylo zle a představa ze toto budu delat porad a za minimum mi nahanela slzy do oči… hrozna dřina a vse me boli a ted nevim co mam delat. Kdyz je blba hlava tak trpí cely tělo. Je mi trapné zitra dojít a rict ze na to nemam a nechci tam pracovat. Poraďte prosim co ted :,( Jen dodám ze je to moje prvni pracovní misto, ted jsem vylezla ze školy a nevim jak na to. Nikdy jsem to nezažila.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4896
11.12.18 22:47

Bez smlouvy pracovat nesmis, jsou to nespolehlivi lide. Klidne odejdi :kytka: . Nic trapneho na tom neni. Z minimalky budes mit strasne malou i nemocenskou atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10827
11.12.18 22:54

V klidu, od toho je zkušební doba. Rozmýšlet se a kdykoliv skončit pracovní poměr můžou standardně obě strany ještě 3 měsíce po podpisu smlouvy :)
Normálně jim řekni, žes to ještě zvážila a místo neodpovídá tvému očekávání.

Pokud bys chtěla zvýšit šanci na proplacení prvního dne, tak podepiš smlouvu - napřed přečíst, aby tam byla zkušební doba a aby tam bylo datum nástupu dnes - a o ukončení řekni až pak. Ale to je spíš pro lehce otrlé.
Naopak, pokud tam nemáš věci, tak jim stačí jen zavolat (ale o plat za 1. den teda nejspíš přijdeš).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.18 22:55

@rozand A jak mam odejit bez podepsané smlouvy? Stavit se tam a rict ze na to kašlu, napsat nebo zavolat? Mam z toho strach co mi reknou, mam primo des z konfrontaci takze tak. Hlavne mi prijde na hlavu mit minimální mzdu, těžkou praci a 150h měsíčně. :(

• Nahlásit
  • Citovat
2955
11.12.18 22:55

Trapne to není - přece nebudes dělat někde kde ti je již první den špatne … normálně narovinu jim to řekni ze sis to zkusila parta dobra ale práce ti nevyhovuje a proste ať se nezlobí ale ať si najdou někoho jiného ze se omlouvás. Jako víš jak každý nechce makat hlava nehlava přesčasy…tak se drz a neboj se toho nic špatného na tom není ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2384
11.12.18 22:56

Vykasli se na to a smlouvu nepodepisuj. Tak se na tebe blbě zatváří, no…lepší než se tam trápit. Přiště si na to dáš aspoň bacha a podmínky práce si dohodni předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2955
11.12.18 22:57
@Anonymní píše:
@rozand A jak mam odejit bez podepsané smlouvy? Stavit se tam a rict ze na to kašlu, napsat nebo zavolat? Mam z toho strach co mi reknou, mam primo des z konfrontaci takze tak. Hlavne mi prijde na hlavu mit minimální mzdu, těžkou praci a 150h měsíčně. :(

Zajdi tam a narovinu. Ale jinak 150 h měsíčně je norma a i víc cca 172 - polud chceš plny úvazek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.18 22:58

@Knihomyš tak moc dekuju. Podepisovat to kvuli 1 dni mi za to nestoji.. uprimne by to bylo jen par kacek co by mi neproplatilo snad ani těm výpis od doktorky. Veci tam nemam a zkušebka tam psaná byla. Spis mi prijde vtipné ze na netu uvádí 20500 hrubého a ve smlouvě minimum. Zaskočilo me to tak ze kdybych ji rekla ze je to malo a kašlu na ne tak se ji tam i rozbrecim snad :D

• Nahlásit
  • Citovat
1753
11.12.18 23:04

No, když nemáš nic podepsané tak by teoreticky mohlo stačit prostě už nepřijít :lol: Jinak osobně doporučuji když se chodíš v rámci pohovoru rozhlídnout po firmě, tak si odlovit v nestřeženém okamžiku nějakého starousedlíka a vyzpovídat ho kolik berou, co práce a tak ;) Já to vždycky dělala, když ze mě na chvíli ten co mě provázel spustil oči :D Jinak z toho, že tě vše bolí a je to náročná práce usuzuji nějakou dělnickou pozici? Tak to si můžeš vybírat, teď na taková místa berou všude, dlouho bez práce nebudeš :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.18 23:06

@Lioness34 vim ze je to normalni ale prijde mi hrozne makat jak kůň za minimum kdyz byste treba v kauflandu makali stejne hodin a meli byste o 10 tisic vic a myslim ze i ta prace tam je lehčí nez tady.. jelikož jsem tam brigadnicila. Proste vim ze mam na vic, jen mi potrvá chvili neco takového najit. Myslim ze kvuli partě by me ta prace i bavila.. jen aby to nebylo za tak malo. S přítelem mame velky nájem na který by mi ani výplata nestačila a nechat ho v tom samotného mi prijde hloupé obzvlast kdyz to platil do ted a nemel s tim problem a byl plny podpory vůči me.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.12.18 23:10

@Serpentini vyplněné a podepsané mam dotazníky a informace o číslu účtu a odevzdála jsem jim ten výpis a vstupní prohlídku. Maji vse kromě te pracovní smlouvy no :lol: delnicka pozice to neni bohuzel :D

• Nahlásit
  • Citovat
1753
11.12.18 23:12

špatný smajlík na konci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
11.12.18 23:18

Ne. Trapný je zaměstnavatel, když ti lhal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.18 23:23

Tak blbe tvarit se nemaji na co, kdyz do inzeratu davaji zavadejici informace :roll: Ty tam nemusis zitra ani chodit, jedstli ti nesverili nejake klice nebo neco, proste neprijdes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10827
11.12.18 23:28
@Anonymní píše:
@rozand A jak mam odejit bez podepsané smlouvy? Stavit se tam a rict ze na to kašlu, napsat nebo zavolat? Mam z toho strach co mi reknou, mam primo des z konfrontaci takze tak. Hlavne mi prijde na hlavu mit minimální mzdu, těžkou praci a 150h měsíčně. :(

Trošku mimo téma - bez určité schopnosti konfrontace bys měla mít těžký život, tak to můžeš pojmout jako trénink. Řeknou ti nanejvýš, že bys tam fakt měla nastoupit, případně něco naslibují do budoucna - v podstatě tě jejich řeči nemusí zajímat. Ale když tím projdeš a zjistíš, že žiješ, tak budeš při další konfrontaci víc v klidu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama