Bulimie a vegetariánstvi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leontys
Nováček 1 příspěvek 13.01.19 13:23
Bulimie a vegetariánstvi?

Ahoj, má někdo zkušenost?

Zhruba 12 let trpím mentální bulimií.
Snažila jsem se před 3 roky léčit v komunitě Anabell v Brně a taky u psychiatra. Bohužel jsem to pokaždé vzdala.
Po tech dlouhých letech jsem si zkusila upravit svůj jídelníček na vegetariánský - ne úplně, jím z masa jen ryby, žádná mouka, nic.
A světě div se, už 7. Den jsem věž zvracení a protýkám, že jsem měla každodenní záchvaty třeba i 10× za den. Čeho jsem se tedy nezbavila je zapisování si potravin do kalorické tabulky.
Máte s tímhle někdo zkušenost? Že by vám částečné vegetariánství takhle pomohlo? Děkuji všem za odpověď :srdce:

Reakce:
Ou
Kelišová 5863 příspěvků 13.01.19 13:29

Je dobře, že ti je líp. Spíš než vyloučení masa je to pocit získání kontroly - což je fajn a tak se drž toho, co ti funguje.

Je možné, že se ti to při nějaké krizi zlomí do anorexie - protože pořád je to jen zacházení s jídlem, neřeší to prvotní příčinu - pocit bezmoci, nenávist k sobě samé a podobně.

Ale určitě to nevzdávej a i po případném záchvatu se k tomu zase zkus vrátit - to že tě na chvíli zase mrcha bullymie bude šikanovat, neznamená, že musí vyhrát a že zase začneš dělat to k čemu tě nutí.

Obecně by bylo lepší se zkusit vrátit třeba do skupiny a mít i tu psychickou podporu - ne jen jídelníček. Ale to záleží na tom, jak moc síly na to zrovna budeš mít.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >