"Buran" ve městě :D

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
A.Suky
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 15.10.14 20:00
"Buran" ve městě :D

Název berte s nadsázkou :lol:
zdravím všechy.
:hug: :kytka:
Holky mám dotaz. Jsem člověk co cestuje všude autem. Ale teď v pátek budu odkázána na MHD. Konretně v Praze na metro.
Prý z vlaku je jednoduché se dostat na metro C.
To snad zvládnu. Ale mám problém s lístkem.
Bratr má průkaz ZTP/P.
Tak nevím když jsou na vše automaty jak je to s tou cestou? :nevim:
Jelikož /P tak já jsem doprovod takže jedu zadarmo. Ale netuším za kolik jede on.
Nebo vůbec jaký mu koupit lístek.
Moc moc prosím o radu! Děkuji :) :hug: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 15.10.14 20:02

On taky zadarmo :-)

alisekR
Kelišová 5635 příspěvků 15.10.14 20:04

Vůbec neporadím, ale moc mě to pobavilo. :lol: Jezdíme taky všude autem a zrovna nedávno jsme s manželem řešili, za kolik, že se to v tom metru teď platí nejlevnjší 20 min. lístek :lol: :lol: Nejela jsem tam MHD asi 6 let. :mavam:

Chupita
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 15.10.14 20:04

S tou jeho průkazkou není problém ani parkování v Praze.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19583 příspěvků 15.10.14 20:06

Zde přepravní řád s nabídkou, dole ve fialovém rámečku pak výpis těch, co jezdí zdarma - včetně bratra :mrgreen:

http://www.dpp.cz/…uzemi-prahy/

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 15.10.14 20:10

@A.Suky jezdíš zadara, bratr samože též.. mmchdm, ani nevíš, jak Ti rozumím. Je to cca měsíc a půl, kdy musím jezdit mhd a je to peklo.. doteď 8 let denního ježdění autem, jsem zhýčkaná :zed:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 15.10.14 20:13

Mně třeba pražská MHD nedělá nejmenší potíže :-D Ale běda, abych se ocitla v jiném městě, to jsem pak taky za tupku a systém jízdného absolutně nechápu :-D jo a ještě v Římě jsem zvládala MHD, ale už je to pěkných pár let…

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 15.10.14 20:15

To nic děvčata, malá chtěla jet mašinkou, byli jsme v Prostějově, manžel mě dovezl na nádraží, sedl do auta a jel do Olomouce na nás čekat, že jakomy tam dojedeme na nádraží, on nás vyzvedne a pokarčujeme do zoo. Koupím lístek, mejsem úplně dement, přijdu na to nástupiště a tam to bylo jak v Praze na hlavním nádraží, všude vlaky, jezdilo to sem tam. Jsem nevěděla, kam mám nastoupit. Normálně jsem se musela zeptat :oops:

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 15.10.14 20:17

Neporadím, ale chápu :mrgreen: Já už jsem MHD nejela víc jak 10 let, manžel snad ještě dýl, ale ted prej musel šalinou v Brně a proběhlo to tak, že řekl řidičovi: „jeden velkej na nádraží“..
Lidi tam prý šli k zemi :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 15.10.14 20:17

@terinka4444 :mrgreen: pokud člověk není zvyklý, tak je to boj :mrgreen: já jsem doteď v „lese“, pokud mám jet někam jinam, než naučeným autobusem - s dítětem do školy a nebo tramvají s kopce - bo mi tam jezdí všechny :lol: zvládám 4 zastávky :lol:

tejuho
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 15.10.14 20:22

@A.Suky jedete zadarmo oba, ale nezapomente si tu prukazku ;) A nejlepsi, kdyz clovek nevi, kde je metro, je drzet se davu.To uz mne nekolikrat zachranilo, pred zbytecnym bloudenim :)

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 15.10.14 20:22
@tejuho píše:
@A.Suky jedete zadarmo oba, ale nezapomente si tu prukazku ;) A nejlepsi, kdyz clovek nevi, kde je metro, je drzet se davu.To uz mne nekolikrat zachranilo, pred zbytecnym bloudenim :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 15.10.14 20:28

Já takhle tápu v Praze pokaždý. Taky se chytím davu a vždy strašně předstírám, že přesně vím kam chci, přece nejsem žádný venkov ve velkoměstě. Pak zjistím, že jdu blbě, plynule se zařadím do protijdoucího davu a zas předstírám, že přesně vím a že takhle jezdím aspoň 3× denně. Jó, metro… Pak celou cestu koukám na ty jejich mapky nade dveřma, abych si alespoň zapamatovala, kde přestoupit a hlavně - hrozně nenápadně :mrgreen:

Luisiana
Neúnavná pisatelka 18383 příspěvků 15.10.14 20:38

@martina.se :mrgreen: :mrgreen: Bydlíš ve Výškovicích??

NeonN
Generální žvanilka 24980 příspěvků 15.10.14 20:39

Jedete oba zdarma. Jinak v Praze zvládám městskou bez problému, ale ve vedlejším městě nasednu vždy zásadně do tramvaje, co jede opačným směrem, nechápu :zed: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >