Buzení k jídlu

Anonymni
22.1.08 16:13

Buzení k jídlu

Ráda bych se zeptala, zda je nutné budit 6týdenní dítě k jídlu v noci. Malá pije z flaštičky (bohužel nekojíme) a v noci je schopna spát např. od 20 h. do 4 h. Mám ji v noci budit nebo nevadí tak velký rozestup ? Přes den ji krmíme po 3 hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10197
22.1.08 16:17

Kojila jsem jen 2 měsíce, ale nikdy jsem syna nebudila. Ono to tělčko si samo řekne, že chce mlíko. Navíc bych neučila dítě se v noci budit na mlíko. Pak budeš nešťastná z toho, že ho to nemůžeš odnaučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
22.1.08 16:20

Od 2 týdnů je malá na Nutrilonu a už od té doby prospí v noci 10-12 hodin. Pokud ti dobře prospívá, nevidím důvod budit… A užívej si spánek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
22.1.08 16:24

Šťastná to matko!!! Opravdu to neřeš, dítě si samo o jídlo řekne, určitě hlady nezemře … 99% mamin Ti tady teď tiše závidí, jak máš úžasně spavé mimčo :D
Měla jsem takovou chytrou knížku, podle které se mimčo mělo krmit ve 2 měsících jen jednou za noc a ve 4 měsících už mělo spát od 7 do 7 hodin v jednom kuse. Pro většinu mamin je to asi krásná utopie, alespoň nám se to tedy podařilo až v roce.
Takže si to jen užívej a netrap se tím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5444
22.1.08 16:45

Proboha :lol: :lol: :lol: - NEBUDIT!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
22.1.08 19:22

pokud nemá žloutenku nebo jiné potíže, kvůli kterým by bylo nutné pravidelně krmit, tak v žádném případě nebudit!!! :-) :-)
my jsme tohoto stavu docílili po týdnu řevu v 6 měsících. v roce už spala od sedmi do šesti. takže si užívej spánku!!! ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
22.1.08 20:09

Moje babičce říkala porodní baba-lepší spaní,než snidaní,je to sice už 50 let,ale myslím,že měla pravdu :wink: Takže rozhodně nebudit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
22.1.08 20:11

Malou sem nekojila od 1m, v noci spala 10h v kuse, na jídlo sem nebudila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
22.1.08 23:37

Já kojím a obě od 6 týdnů spí celou noc. . . .takže si to užívej. . .mně i dr. řekla, že když dítko prospívá, tak nebudit. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
9.2.12 16:18

Taky řeším problém jak s buzením na jídlo. Malému je 11 týdnů s vypětím sil jí 5× denně (což mi přijde dost málo na takového prcka). Kojíme, prospívá dobře. V noci ho nechávám spát (vydrží cca od 21:00 do 8:00). Ale řeším jak přes den. Od narození jsem ho přes den budila po 3 hodinách. Je extra spavý. Teď jsem ho dva dny nechala, aby si to udělal podle sebe a byla to katastrofa. Včera prospal prakticky celý den (po jídle si sice tak 1,5 hodiny vydržel hrát, ale pak usnul). Večer byl vzhůru a nakonec jsme šli spát v 1:00 po 5. krmení.
Jeho způsob je následující: Nají se, pak si hraje, povídá… (někdy 10 minut, jindy třeba 2 hodiny) a usne a vydrží spát i 2 hodiny a víc. Neuspávám ho, usíná sám jak přes den tak večer. Naposledy vytuhl na hrací dece. Když jsem se ho snažila udržet vzhůru (protože se to blížilo ke 3 hodinám a dalšímu jídlu), tak pak okamžitě usnul u prsa a nic nesnědl. No a poslední dny mi začal dělat to, že když ho vzbudím, tak usíná a sní toho málo (máme váhu, na začátku měl problémy s jídlem).
Měla jste některá podobně spavé dítě? Budily jste ho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
9.2.12 16:52

Malej byl od narození bohužel na sunaru…spinkal už od příchodu z porodnice celou noc - rozhodně sem nebudila, prospíval a mě se vyhla krize s nočním vstáváním k dítku a následným nevyspáním ve dne :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
9.2.12 16:56

male budou v nedeli 3 tydny..na dnesek spala poprve 5 hodin v kuse,jinak se budila po 3-4 hodinach, pres den po 3 nekdy po 2 hodinach..podle potreby a podle toho jak pila predtim,prospiva dobre,takze nebudim,kdyz zacne v noci jen knourat,zkusim i uspat,kdyz je hlad,probudi se,kdyz ne,jeste drimne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
9.2.12 17:11

Mně o noční buzení nejde. To nebudím a nechávám ho spát. Spíš jak přes den. Mně se nebudí ani ve dne sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
9.2.12 17:12

pres den bych budila ty kazde tri hodiny,mala se obcas probudi po trech u pul a to uz ji spis budime my,..zacneme ji hladit a tak,aby se probrala ,,jakoby,, sama..bez place…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
9.2.12 17:19

Buď ráda, že ti mimi spinká a rozhodně ho nebuď. Užívej si toho, že je to hodný mimčo. Naše drahá holčička od narození chce jíst každý dvě až tři hodiny. Už jsem devět měsíců nespala. Takže mi nezbývá nic jiného než závidět :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama