Bydlení s tchánem a malým miminkem, přítel je na straně táty

Anonymní
18.2.21 11:36

Bydlení s tchánem

Zdravým, omlouvám se za anonym ale je to pro mě celkem citlivé.
Bydlíte někdo s tchánem a máte malé miminko? Bydlím s přítelem u jeho táty, máme svůj pokoj jinak vše společné. V tom problém nebyl, měli jsme soukromí. Je to tedy rodinný dům, kde je spousty věcí na zrekonstruovaní, na které se převážně přítel sám podílí. Problém nastal až když se narodila dcerka. Není to první dítě v rodině, takže nechápu co tchán sleduje. Jsou ji 3 měsíce, a už od příjezdu z nemocnice nám furt lezl do ložnice když malá spala, fajn, držela jsem pusu až jednou, jsem ji měla v posteli, spala, já měla chůvičku u sebe a dělala večeři a najednou jsem slyšela jak na ni mluví a budí ji. To jsem se už ozvala, protože mi za prvé vadilo jak se mi válel špinavý v posteli a bezdůvodně ji vzbudil. Nakonec jsem byla špatná já, když jsem jen řekla že se mi nelíbí když mi někdo leží v posteli a budí dítě, které jsem uspávala hodinu. (A ne není to tak, že ji nevidí a já ji ukrývám, normálně ji vidí když je vzhůru bez problému) Teď mě zase iriruje to, že každé koupání nám stojí za zadkem, chápu, ze začátku se chtěl podívat ale teď mě to fakt s*re a samozřejmě nemůžu nic říct jinak zase budu špatná já. A nejvíc mě dostalo, když na malou mluvit „ty mě ani neznáš co?“ :zed: jako by jo viděl poprvé v životě. Vždy když malá pláče a chci ji utišit tak přiletí a „kdo to tu pláče“ i když vidí, že ji bolí bříško. Úplně vidím, až bude malá větší tak soukromí nebude už žádné, aby jsme jeli samy jako rodina do zoo, na výlet atd…
Přítel je n straně táty, takže to si přijdu už jako megera co má furt problém ale opravdu mě tyhle kraviny vadí. Vážně je to tak vždy když mladí bydlí s tchánovci a já bych se měla probrat? Nebo mi tyhle věci vadí oprávněně?
Dřív když malá nebyla tak jsme bydleli samy v bytě, jen se přítelovi rodiče rozvedli tak jsme šli bydlet za tchánem aby tu nebyl sám. Inkaso a poplatky normálně všichni platíme napůl, i nákupy takže tu nejsme zadarmo abych byla vděčná a držela hubu a krok.
Doufám že to dává rozum a chápete na co se ptám :mrgreen: děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
913
18.2.21 11:39

Na tvém příběhu by mi vadilo jen to, že se mi válí tchán v posteli a budí malou… Jinak fakt nevidím nic špatného. Představ si, že u nás babička i koupala, nejen že se dívala. A mně to nevadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2888
18.2.21 11:41

Ne neni to tak vzdy, kdyz mladi bydli s tchanovci, taky tak bydlime a mame naproste soukromi a tchanovce nevidim klidne tyden, kdyz nechci. U vas je spatne, ze nemate vlastni bytovou jednotku, to bude delat problemy vzdy, takze pokud chcete bydleni s tchanovci ve zdravi prezit, urychlene barak i pozemek riznete napul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16556
18.2.21 11:44

Já nevím, co chceš jako slyšet? Mě by takové narušování soukromí vadilo a ozvala bych se mnohem dřív, než ty. Ale předně bych nikdy nešla bydlet vícegeneračně, pokud nelze oddělit dvě samostatné bytové jednotky. Kolik je tchánovi, že ho nechcete nechat bydlet samotného? Jestli pod 70, což předpokládám, že ano, tak se probůh odstěhujte :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
18.2.21 11:47

My jsme se odstěhovali, jediné řešení..máme klid. A to manžel do toho baráku nasypal spoustu peněz, ovšem náš klid mu byl milejší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
18.2.21 11:53

Mě zaráží jediné… Proč nejste ve vlastním když už máte rodinu? To budete žít do smrti v jednom pokoji?

Ale jinak k otázce. Nastěhovala si se ke tchánovi dobrovolně do jedné místnosti. Krom toho buzení malé bych držela hubu a krok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
18.2.21 11:55

Proste je to tak, ze kdyz jdes k nekomu bydlet do baraku, tak musis pocitat s narusenim soukromi. Ja bych si jeste jakz takz dovedla predstavit bydleni ve vlastni bytove jednotce s tim, ze tchani maji taky svou a vstupy do domu jsou oddelene. V zivote bych nesla bydlet do detskeho pokojiku sveho pritele a poridit si do toho dite je pro me totalni scifi. Tchan to bere, ze jste v jeho dome, takze se nezinyruje. Jedina rada je odstehovat se, tchan evidentne neni zadny lezak, akcni je dle popisu vic nez dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
18.2.21 11:55

Naprosto ti rozumím, já bych třeba bydlení s rodiči/tchánovci nedala ani za nic, a to jsou jinak super lidi, ale bydlení ne.
Ať je to jak je to (poplatky na půl), jednou bydlíte u něj…ozvala bych se také, o tom žádná, ale otázkou je, jestli to pomůže,..
Jak to plánujete do budoucna? Chcete pořídit něco svého nebo a teď to možná vyzní fakt blbě, ale přítel barák tátovi pomáhá rekonstruovat protože jednou bude jeho? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49428
18.2.21 11:57

Jediné, co by mi vadilo, tak že dítě budí a leze do postele. Ale zbytek mi přijde normální :nevim:
A při tom koupání mu třeba můžeš nabídnout, ať ji někdy vykoupe on. Ty aspoň budeš mít chvilku pro sebe.
A pokud to to tak vadí, tak se tam odtud odstěhuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3801
18.2.21 11:58

Mám to samé, jen s tchyní. Je to boj s větrnými mlýny, jen mě to neskutečně vyčerpává. Radu asi nemám, sama bych ji potřebovala. Teda jen se odstěhovat, to by asi pomohlo. Držím ti palce. Megera nejsi, jen se ozývej častěji. Já taky začnu.
Je až neuvěřitelné, že některé věty, co jsi napsala, slýchávám také. V úplně stejném znění…
A koupání by mi vadilo moc, normálně mu řekni, že vykoupeš sama. A bez diskuze. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21785
18.2.21 11:58

A trochu z jiného pohledu - evidentně je tchán z maličké celý „poprděný“ a miluje ji - opravdu si myslíš, že je dobré to utnout, :nevim: - za čas budeš ráda, když si s ní pohraje a pohlídá ji, a ty si budeš moci vyřídit své záležitosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16352
18.2.21 12:03
@Anonymní píše:
Zdravým, omlouvám se za anonym ale je to pro mě celkem citlivé.
Bydlíte někdo s tchánem a máte malé miminko? Bydlím s přítelem u jeho táty, máme svůj pokoj jinak vše společné. V tom problém nebyl, měli jsme soukromí. Je to tedy rodinný dům, kde je spousty věcí na zrekonstruovaní, na které se převážně přítel sám podílí. Problém nastal až když se narodila dcerka. Není to první dítě v rodině, takže nechápu co tchán sleduje. Jsou ji 3 měsíce, a už od příjezdu z nemocnice nám furt lezl do ložnice když malá spala, fajn, držela jsem pusu až jednou, jsem ji měla v posteli, spala, já měla chůvičku u sebe a dělala večeři a najednou jsem slyšela jak na ni mluví a budí ji. To jsem se už ozvala, protože mi za prvé vadilo jak se mi válel špinavý v posteli a bezdůvodně ji vzbudil. Nakonec jsem byla špatná já, když jsem jen řekla že se mi nelíbí když mi někdo leží v posteli a budí dítě, které jsem uspávala hodinu. (A ne není to tak, že ji nevidí a já ji ukrývám, normálně ji vidí když je vzhůru bez problému) Teď mě zase iriruje to, že každé koupání nám stojí za zadkem, chápu, ze začátku se chtěl podívat ale teď mě to fakt s*re a samozřejmě nemůžu nic říct jinak zase budu špatná já. A nejvíc mě dostalo, když na malou mluvit „ty mě ani neznáš co?“ :zed: jako by jo viděl poprvé v životě. Vždy když malá pláče a chci ji utišit tak přiletí a „kdo to tu pláče“ i když vidí, že ji bolí bříško. Úplně vidím, až bude malá větší tak soukromí nebude už žádné, aby jsme jeli samy jako rodina do zoo, na výlet atd…
Přítel je n straně táty, takže to si přijdu už jako megera co má furt problém ale opravdu mě tyhle kraviny vadí. Vážně je to tak vždy když mladí bydlí s tchánovci a já bych se měla probrat? Nebo mi tyhle věci vadí oprávněně?
Dřív když malá nebyla tak jsme bydleli samy v bytě, jen se přítelovi rodiče rozvedli tak jsme šli bydlet za tchánem aby tu nebyl sám. Inkaso a poplatky normálně všichni platíme napůl, i nákupy takže tu nejsme zadarmo abych byla vděčná a držela hubu a krok.
Doufám že to dává rozum a chápete na co se ptám :mrgreen: děkuji

Tyhle diskuse jsou pořád dokola - bydlíš v tchánově domácnosti, takže je holt spousta třecích ploch. A bude jich čím dál víc, jak dítě poroste a Tobě bude víc a víc docházet trpělivost respektovat tchánovy představy, zvyky, nároky apod.

Odstěhujte se do vlastního nebo zkrátka drž pusu a krok - jiné řešení této situace neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8866
18.2.21 12:12

Mě by válení v posteli velmi vadilo, to se musí změnit. Ale fakt je, že děda bude osamělý (za to vy nemůžete), ale zřejmě si myslel, že se nastěhujte a budete všichni spolu, jak rodina s dětmi :lol:, bud se odstěhujte nebo trvej na ložnici bez návštěv, bez vyjímek. To koupání je normální - víš co, nauč ho to a občas mu to zadej a bude holčičce třeba půl roku :palec:. Evidentně ji miluje, bude se snažit pomoct. A děda je v důchodu? Nabal malou a pošli ho hodinu a půl courat ven, každý den. Prostě ho zapoj. A víš proč? Protože ty to ještě nevidíš, že je fajn mít hodného a milujícího dědu. Za rok ti tam bude malá lítat a budeš si gratulovat, že děda s ní umí, rozumí jejím potřebám a je ochotný se zapojit. Ted ti to nepřijde, holčička je v postýlce, ale až poleze, může ti pomoc přijít velmi vhod. Tvoje únava se dostaví, využij v dobrém, že má rodina zájem. A budete mít dětský pokoj? Tam můžeš dědu zapojit, aby pohnul s rekonstrukcí, něco pro vnučku vyklidil adt., vymalovat, at ji vyrobí stoleček nebo na zahradu stojky, at je v létě kam pověsit houpačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
18.2.21 12:12

Bydlíte u tchána, tak holt některý věci budete muset překousnout. Jinak já bych byla ráda, že má malou rád a stará se tak o ní. Lepší než kdyby neměl vůbec zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14532
18.2.21 12:15

Zijete v jedne domacnosti, takze pospolu. Jak chces vyclenit sve soukromi? Jedine, ze se zavres v pokoji. Vse ostatni mate spokecne.
Deda ma o vnucku zajem, tak toho vyuzij. Zapoj ho do hlidani, koupani, casem treba i krmeni. Jak dcera poroste, budes rada, ze ma navazany vztah s dedou. Nekaz jim to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat