Bydlení v bytě - celoživotně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.04.18 23:10
Bydlení v bytě - celoživotně

Ahoj,

jak jste se smířili s bydlením v bytě? Myslím v případě, že to máte na celý život? Já vždy toužila po domečku, jsem takový typ, miluju zahradu, květiny, zvířata - ideálně bych měla statek :D… ale reálné to není. Manžel kvuli práci často cestuje a když necestuje, potřebuje být blízko práci, co má tady v Praze. Tedy dojíždění nepřipadá v úvahu, navíc, když je často pryč, neměl by čas starat se o dům. Nemá o to ani zájem - on není vůbec kutilský typ a za každou cenu upřednostňuje pohodlí bytu a bydlení ve městě. A navíc, finančně je to s bydlením v Praze a okolí čím dál tím náročnější, takže takhle ještě dosplácíme hypotéku, potom si ještě plánujeme pořídit nový kvalitnější nábytek a tak si to vše vyladit ke svým potřebám a žádné stěhování se nechystá. Jenže mně to tak v koutku pořád mrzí. I kvuli dětem - myslím si, že dětství v domečku a mimo město je hezčí. A tedy místo velké zahrady si pěstuju něco nmálo na balkóně a místo statku si až děti malinko povyrostou pořídíme pejska. Dá se takhle šťastně žít celoživotně? Smířili jste se s tím a máte svoje bydlení rádi? Nebo vám to taky je líto a berete to tak, že si prostě baráček nemůžete dovolit, tak je třeba být vděčný za to, co člověk má?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5017 příspěvků 25.04.18 23:22

Nesmířila jsem se a nakonec jsme dům koupili. Do Prahy dojíždíme do práce oba a pak se rádi vracíme domů.

marka123
Kecalka 460 příspěvků 25.04.18 23:23

Chapu, ja se zatim nesmirila, jsem z mestskeho domku, prarodice na vesnici, partner taky z baracku a z vesnice, sestehovali jsme se do Opavy do bytu 2kk, male pekne mesto, proti tomu zadna, ale sli jsme do najmu ze jednou bude i ten domek, zili jsme tak 5let, ja hodne cestovala, studovala, partner pracoval. Jenze pak neplanovane prislo dite, kdy jsme zacli honem neco shanet, zjistilo se, ze nemovitosti v okoli ani ve meste moc nejsou, poptavka znacne prevazuje nabidku, ceny premrstene, my nepripraveni na rodinny zivot nemeli dost nasporeno, z rodiny nepristalo nic, tak jsme 2roky hledali, az jsme rezignovane skoncili koupi bytu 3+1, a jsme radi ze mame o pokoj vic a balkon, dcerka uz ma 2 roky a za mesic se narodi druha. Vzdy jsem chtela mit pro deti zahradu, ted uz je to jen sen, hypoteka na 30 let. Nesmirila jsem se s tim ze je to konecna, stale mam otevrena vratka, co by, kdyby, jednou byl domek. Doufam ze pripadne si poridime do budoucna aspon primestskou zahradu nebo chatu, ovsem pak uz to mozna nebude treba, pro me bylo nejdulezitejsi mit zahradu, dokud jsou deti male. Aspon mame zahrady u babicek, ale ty nejsou v nasem meste:/

terien
Kelišová 6443 příspěvků 25.04.18 23:25

Já vyrostla v baráku na vesnici a rozhodně nemůžu říct, že by to bylo lepší. Zahrada děti brzy omrzí, všude se musí dojíždět, vyžití žádné, nuda a pruda. Jak jsem mohla, tak jsem zdrhla do města a odsud už mě nikdo nedostane. Na bytě není vůbec nic špatného, naopak se v něm dá žít velmi příjemný a pohodlný život.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 25.04.18 23:25

Bydlíme v bytě v pěkné klidné lokalitě, na co si vzpomeneš mám v dosahu. Školu, školku, obchody, poštu, lékárnu, bus do celého města max pět minut chůze. Přesto toužím po baráku. Malý bungalov 4+kk a menší zahrada. I když vím, že to nebude hned, rozhodla jsem se ten barák stavět za hotové svépomocí, takže jsem ve fázi škudlení. Manžel také nechtěl, ale se to zlomilo a sám začal o domku mluvit. Jsem tu spokojená, ale ten domeček prostě chci :)

Šarlota4
Echt Kelišová 9119 příspěvků 25.04.18 23:25

S bytem uz bych se smirovat nechtela. Ale nebyla by pro vas vhodna radovka? Tam byva mala zahradka, tudiz starost 00 prd, sekacka umi jezdit sama. Uvnitr byvaji ty nove radovky 4kk, takze nic obr.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 25.04.18 23:28

A nevyřešila by to chata? Na tu se dá našetřit, můžete tam trávit víkendy, pěstovat na zahrádce… Taky jsem ten typ, jako ty, přítel tvrdí, že bych si nejradši chovala krávu na balkoně. :lol: Ale taky momentálně rozhodně na domek nemůžeme pomýšlet.

terien
Kelišová 6443 příspěvků 25.04.18 23:30
@klamonožka píše:
A nevyřešila by to chata? Na tu se dá našetřit, můžete tam trávit víkendy, pěstovat na zahrádce… Taky jsem ten typ, jako ty, přítel tvrdí, že bych si nejradši chovala krávu na balkoně. :lol: Ale taky momentálně rozhodně na domek nemůžeme pomýšlet.

Byt a chata, ideální řešení :palec:

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 25.04.18 23:32
@Anonymní píše:
Ahoj,jak jste se smířili s bydlením v bytě? Myslím v případě, že to máte na celý život? Já vždy toužila po domečku, jsem takový typ, miluju zahradu, květiny, zvířata - ideálně bych měla statek :D… ale reálné to není. Manžel kvuli práci často cestuje a když necestuje, potřebuje být blízko práci, co má tady v Praze. Tedy dojíždění nepřipadá v úvahu, navíc, když je často pryč, neměl by čas starat se o dům. Nemá o to ani zájem - on není vůbec kutilský typ a za každou cenu upřednostňuje pohodlí bytu a bydlení ve městě. A navíc, finančně je to s bydlením v Praze a okolí čím dál tím náročnější, takže takhle ještě dosplácíme hypotéku, potom si ještě plánujeme pořídit nový kvalitnější nábytek a tak si to vše vyladit ke svým potřebám a žádné stěhování se nechystá. Jenže mně to tak v koutku pořád mrzí. I kvuli dětem - myslím si, že dětství v domečku a mimo město je hezčí. A tedy místo velké zahrady si pěstuju něco nmálo na balkóně a místo statku si až děti malinko povyrostou pořídíme pejska. Dá se takhle šťastně žít celoživotně? Smířili jste se s tím a máte svoje bydlení rádi? Nebo vám to taky je líto a berete to tak, že si prostě baráček nemůžete dovolit, tak je třeba být vděčný za to, co člověk má?

A co chalupa? Někde v řiti do 60 Km od Prahy ji pořídíš za 1.5 milionu
Tam se můžeš realizovat

Jinak neporadím. Bydlím v baráku, protože ho muž v Praze má. Nijak mě to netankuje. Zahrada mě zajímá těch 10 dní v roce, kdy je hezky. Klidně bych bydlela v bytě.

Ale je fakt, že něco do sebe to svým způsobem má. Jakože můj dům, můj hrad. :think:

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 25.04.18 23:34
@terien píše:
Já vyrostla v baráku na vesnici a rozhodně nemůžu říct, že by to bylo lepší. Zahrada děti brzy omrzí, všude se musí dojíždět, vyžití žádné, nuda a pruda. Jak jsem mohla, tak jsem zdrhla do města a odsud už mě nikdo nedostane. Na bytě není vůbec nic špatného, naopak se v něm dá žít velmi příjemný a pohodlný život.

Souhlas. Děti zahrada zajímá tak do deseti let, pak většinou zdrhají do města.

Lenka_Hal
Závislačka 3434 příspěvků 25.04.18 23:42

Ja to mam taky tak, dum a zahrada, koukat do zelene z okna, zadny soused na dohled :srdce:…ja bych proste setrila, domek muzes mit i ve meste, i kdyz to bude trochu jine, samozrejme, ze i drazsi…

Deninina
Závislačka 3887 příspěvků 26.04.18 00:03

Vyrustala jsem v panelaku, byla jsem spokojena, manzel byl v byte nešťastný, tak jsme sli do domu. Ted jsme resili nove bydleni, uvazovali jsme znovu o byte a me po 4 letech doslo, ze uz bych v byte byt nemohla. Kazdopadne město mi chybí, vesnice me stve, brala bych domecek ve meste, ale to je nerealne. Takze pokud bych musela zit v byte, tak bych si pořídila aspon tu chatu

nanoBETA
Kecalka 365 příspěvků 26.04.18 00:05

Ahoj,

je to těžká otázka, jestli se s tím člověk smíří. Každý je jiný, ale hlavně každý má jiné možnosti. Navíc každý začíná na jiné startovací čáře - někdo má životní sen pořídit si vlastní byteček malinký 2+kk, ale prostě mít vlastní (znám takový případ), a pak se z něj těší a je to pro ně splněný sen. Někdo se nesmíří ani s 4+1 se 2 koupelnami a 2 balkóny (taky znám :D), protože prostě touží po něčem jiném. Já to třeba nemám tak striktně dané, že bych si představovala jedině život v domě nebo jedině v bytě. Já bych se nesmířila s těmito možnostmi: žít celoživotně v nájmu, žít dlouhodobě v bytě/domě, který není můj, a vím, že se z něj jednou musím odstěhovat, žít v satelitu, žít v špatně řešené řadovce (obecně řadovky nemusím a je otázka, zda raději ne ten byt), žít v úplném centru nebo v blízkosti rušné ulice…Naopak byt na kraji města, kde je klid, zeleň, možnosti procházek, a kdyby ten byt byl ještě prostorný a dobře řešený, to bych nebrala jako něco, s čím se třeba smiřovat, ale jako něco vážně super a plnohodnotného. Tak je třeba u vás otázka, jestli by nepomohlo poídit jiný byt, v lepší lokalitě, lépe řešený, třeba s předzahrádkou nebo terasou…nebo třeba byt ve viladomě, kde má člověk pocit rodinného domu a je tam i zahrádka…jasně, jsou to dražší možnosti, ale třeba až splatíte hypotéku můžete se pobavit o tom, jestli by nešlo se přecejenom ještě přestěhovat za pár let, neříkám hned. Neb o se upnout na tu rekonstrukci a vzít to tak, že si ji uděláš podle sebe a prostě co nejlépe, aby ses cítila dobře. Hlavně se mít na co těšit. A myslím, že děti to nějak nevnímají - pokud tedy nejste v garsonce, ale mají aspoň nějaký svůj prostor =)

Božislava
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 26.04.18 00:12

Já jsem to měla obráceně-asi tak do 40 let jsem byla furt v baráku se zahradou a prostě mě to štvalo to starání se kolem baráku. A jak jsem v paneláku 6let, tak si říkám- to je ale paráda! :mavam:

Nika079
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 9 inzerátů 26.04.18 00:13

Mám to podobně. Vyrostla jsem v centru Prahy a nikdy mě nenapadlo chtít bydlet v baráčku, na tom jsme se s mužem shodli. To až teď, když mám děti, začala jsem snít o vlastním. Máme sice balkon, kde pěstuji kde co, a děti mají hřiště pod barákem, kde si už i samy hrají, ale taková ta myšlenka klidu na zahradě každý den… Naštěstí ale máme babičky a dědy s chatama, takže tam se realizujeme a děti si užijí i tu pravou přírodu i zahradničení. Tak si pak si říkám, že až budu chodit do práce, zase mě myšlenky na nějaké bydlení v baráčku přejdou :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiče roku Smetana a Haj: Kvůli sadě nožů vzali spící dceru do klubu!

Emma Smetana a její partner Jordan Haj patří bezesporu k nejstylovějším... číst dále >

Instagrame, díky! Novinka zvaná Toblerone tunel dělá radost celému světu

Instagram je skvělá věc. Nejenže se zde můžete podívat na krásné fotografie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama