Bydlení v nájmu a děti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.6.22 20:36

Bydlení v nájmu a děti

Ahoj, jaké to je žít v dětství třeba ve třech nájmech? Dítě pak nemá domov, kořeny? Zažil jste někdo? Dneska vám dají smlouvu max na rok, nic není jisté… Díky za postřehy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12795
22.6.22 20:38
@Anonymní píše:
Ahoj, jaké to je žít v dětství třeba ve třech nájmech? Dítě pak nemá domov, kořeny? Zažil jste někdo? Dneska vám dají smlouvu max na rok, nic není jisté… Díky za postřehy.

Nevím jako dítě jsem v nájmu nebydlela. nyní v nájmu také nebydlím naopak pronajímám své byty. Každopádně sama jsem v nájmu bydlela když jsem byla v Praze a pak v Liberci a nikdy jsem to nebrala jako domov ale jako místo kde aktuálně žiju.

Myslím že hodně lidí jako rodina když zakládá rodinu se snaží mít něco stálejšího. Samozřejmě za poslední rok se situace s bydlením dramaticky mění. Takže je otázka jaký trend bude dál. Každopádně oni i nájmy tím že je ted po nich obrovská poptávka budou pro spoustu lidí nedosažitelné. Nakonec se zače zase bydlet vícegeneračně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3993
22.6.22 20:46

Ja nad tim takhle nepremyslela, proste potrebujem nekde bydlet, tak bydlime v najmu :nevim:…teda meli jsme stesti, ze jsme si sedli s majiteli a rovnou mame najem na dobu neurcitou, ale ani to neni zaruka, ze tu budem navzdy…domov delaji lide, mama, tata, ne 4 steny…i kdybychom se museli stehovat, hledali bychom neco v okoli, at se nemusi menit skolka/skola…,ale proste vsude bude mit svuj pokoj, veci a hlavne nas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41459
22.6.22 20:47
@Anonymní píše:

no nevím, já do deseti let bydlela v pěti bytech (4 v jednom městě) a necítím se nějak vykořeněná. Mé kořeny jsou v tom prvním městě, i když jsem tam strávila jen devět let a pak jen prázdniny. Nemyslím, že je tak důležitý ten jeden konkrétní byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
22.6.22 20:58
@Anonymní píše:

Ano zažila jsem. Za svoje dětství jsem se stěhovala několikrát. Neměla jsem v podstatě žádný domov. Nejpevnější bod v dětství vnímám prázdniny u babičky a dědy, protože to byla jediná jistota. Bohužel babi už umřela a děda byt prodal a já se s tím neumím nějak vnitřně smířit. Jinak tedy to stěhování, každý 1,5 - 2 roky jiná škola, neustálé hledání kamarádů, to bylo fakt otřesný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.6.22 21:08
@lleennttiillkkaa píše:
Ano zažila jsem. Za svoje dětství jsem se stěhovala několikrát. Neměla jsem v podstatě žádný domov. Nejpevnější bod v dětství vnímám prázdniny u babičky a dědy, protože to byla jediná jistota. Bohužel babi už umřela a děda byt prodal a já se s tím neumím nějak vnitřně smířit. Jinak tedy to stěhování, každý 1,5 - 2 roky jiná škola, neustálé hledání kamarádů, to bylo fakt otřesný.

To je mi moc líto. To byli rodiče tak chudí nebo neohleduplní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2837
22.6.22 21:09

Ty jo, doteď mě nenapadlo nad tím přemýšlet, že vlastně dítě rodičů, kteří nemají vlastní bydlení, nemají nikdy ‚to svoje‘. Ani já se jako dítě nikdy nestěhovala, celý život s rodičema v jednom domě, s manželem jsme si taky nejdřív pořídili dům a až pak začali pořizovat děti. Ale zajímavá myšlenka každopádně. Nicméně myslím si, že před 30 lety ten trend stěhování po různých nájmech nebyl takový jak dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
22.6.22 21:09
@Kipa22 píše:
To je mi moc líto. To byli rodiče tak chudí nebo neohleduplní?

V podstatě oboje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60024
22.6.22 21:10

My jsme nikdy v nájmu nežili. Takže vůbec nevím. Napřed jsme žili u babi v patře, pak v jejím rod., starém stavení, které bylo v jiné obci, když jsem byla malá. Tam jsme měli 2+1. A otec po otevření hranic vycestoval do světa (zedník). Tam si vydělal. Vrátil se a postavil nám barák, který he pro tři generace. Takže v mých 10-11r. jsme se stěhovali do nového. Tudíž za dětství jsme se stěhovali 2×. Co mám děti. Tak jsme rok žili s manželem a dcerou v jednom patře domu mých rodičů. Pak jsme se stěhovali do svého 100 km jinde. Tam jsme byli 5 let. A stěhovali jsme se do dalšího domu. Že život v městském domě se nám nelíbil. Takže se to prodalo a šlo se kousek vedle města na vesnici. Takže naše 3 děti znají stěhování. Problém v tom žádný nebyl. Ale my jsme si udělali trochu stěhovací systém. Napřed probíhalo stěhování věci, skládání do skříní v novém. Skládání postelí, nábytku. A poslední den jsme vzali pouze matrace, děti a Britského kocoura. Do čistého, relativně poskládaného. Jen kuchyň nám měsíc chyběla, že ta se vyráběla na míru a nestíhal výrobce. Ale i to se operativně zvládlo. Žádné trauma se stěhování nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
22.6.22 21:10
@Nowuka2 píše:
Ty jo, doteď mě nenapadlo nad tím přemýšlet, že vlastně dítě rodičů, kteří nemají vlastní bydlení, nemají nikdy ‚to svoje‘. Ani já se jako dítě nikdy nestěhovala, celý život s rodičema v jednom domě, s manželem jsme si taky nejdřív pořídili dům a až pak začali pořizovat děti. Ale zajímavá myšlenka každopádně. Nicméně myslím si, že před 30 lety ten trend stěhování po různých nájmech nebyl takový jak dnes.

Není otázkou to, jestli je to vlastní nebo v nájmu. Můžeš žít celý život v nájmu a být spokojená(městské byty), ale pokud je věčné stěhování, tak je to blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2837
22.6.22 21:13
@lleennttiillkkaa píše:
Není otázkou to, jestli je to vlastní nebo v nájmu. Můžeš žít celý život v nájmu a být spokojená(městské byty), ale pokud je věčné stěhování, tak je to blbý.

Asi jo, bude to hodně o povaze. Osobně nejsem asi ten typ na nájemní bydlení a doufat, že mě majitel po roce, dvou, pěti…nevystěhuje… Jak fungují městské byty nemám tušení, nicméně furt je to něco, co není moje a tudíž jistota taky není 100%, ne?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
22.6.22 21:15

Kluk se zatím stěhoval 3× a ještě minimálně 1-2 stěhování ho v dětství čekají + minimálně 1× změna školy. Ale problém s tím nemá, ve třídě se mu odměňuje každý rok cca polovina kolektivu, takze na změnu je zvyklý a problém s tím nemá. Doma je tam, kde má rodiče a své věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60024
22.6.22 21:17

Mi by na stěhování vadilo, kdyby byl chaos a nervozita. Pokud si v tom můžu udělat nějaké opatření. Je to organizované a elegantně se to řeší. Tak si myslím, že je to ok. A nemůže to způsobit trauma nikomu. Ale zas každý si v tom ten organizér najít neumí. Můj muž je taky nervózní, když se stěhuje. Nemá rád tyhle stresové situace. Bylo třeba ho naučit, že nemá důvod vysírat.
Vyvažovat jeho nervozitu vlastním klidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29712
22.6.22 21:19

My měli svoje a pak se naši rozvedli a stehovali sme se několikrát. Já se se synem taky stěhovala už 3×, někdy se prostě nedá nic dělat no :nevim: tohle si nenaplanujes, i když privedes děti do svého, tak se vždy může něco pohnojit a budou muset ten domov opustit :nevim: osobně to na mě nezanechalo žádný negativní dopad, spíš naopak, dokážu se rychle přizpůsobovat novým situacím, rychle se umím zabydlet prakticky kdekoliv.

Příspěvek upraven 22.06.22 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
22.6.22 21:21

Já se jako dítě stěhovala hodně a nesnášela jsem to. Myslím, že dokud dítě nechodí do školy, nelítá samo venku apod.,tak to tak neřeší. Ale jak jde o změnu školy, kroužků, kamarádů se kterýma chodí ven, tak to dítě snese možná jednou, ale když to je třeba každé 3 roky, tak už kašle na hledání kamarádů apod..Něco jiného ale je, když dítě od narození vyrůstá třeba na Praze 13 a v pěti letech se stěhuje na Prahu 5 a v deseti na Prahu 1.Protože v rámci Prahy se dá furt navštěvovat stejnou školu, stejné kroužky a scházet se s kamarády. Takže se pro dítě téměř nic nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat