Reklama

Byt 1+1 a druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 16:27
byt 1+1 a druhé dítě

Dobrý den, bydlíme s přítelem a pětiletou dcerou v bytě 1+1 a čekáme druhé dítě (neplánovaně). do budoucna chceme baráček - bud koupit, nebo postavit, ale počítám s tím že tu ještě zůstaneme cca do 1 roku druhého dítka. dcera pujde do školy až v 7 letech takže bych chtěla aby měla svůj pokojík a svůj klid. bydlíte tak někdo?? vím že se to určitě dá zvládnout, jen by mě zajímali zkušenosti.. díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ehoor
Kecalka 210 příspěvků 21.01.17 16:36

No když není jiná možnost tak se to samozřejmě zvládnout dá. Já jsem měla dvojčata a do jejich dvou let jsme měli taky jen jednu docela malou místnost na spaní, dvě postýlky se tam nacpaly a skříň jsme dali na chodbu. Sama jsem vyrostla ve 2+1 taky v jedné místnosti s rodiči, i když musím říct, že to nebylo nic moc, neměli jsme soukromí, ale malým dětem je tohle fuk.

Ainy
Závislačka 3362 příspěvků 21.01.17 16:41

Tak zaleží jak je ten byt velký…my byli v 1+1 do tří let mladšího. Ale mělo to 45m a nestandardně velkou předsíň. V té byla normálně rozkládací sedačka, telka…Jako s jednou obyvatelnou místností si to moc neumím představit ani s jedním :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 21.01.17 16:49

My sice máme barák, ale děti jsou stejně celé dny s náma v obýváko kuchyni. A pokud jsou od mala zvyklé na hluk, aby po jejcih usnutí nemusel být doma absolutní klid, tak nevidím problém. Puberťák by byl něco jiného, ten už bude chtít soukromí, ale malé děti chtějí být s rodiči.

edita78
Povídálka 29 příspěvků 21.01.17 17:04

Raději bych domeček začala řešit uz ted. Hypotéky jsou ted skvěle. Malé muze taky hodně brečet, ja upřímně to v tak malém bytě s ročním uz špatně snášela.

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 21.01.17 17:34

No pokud by 1+1 bylo na prechodnou dobu a v prubehu stavby at se neutraci zbytecne penize za vetsi byt, kdyz budou zreba do baraku.
Ale dlouhodobe bych tak zit nechtela.
A taky uz bych resila pozemek a stavbu.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 21.01.17 17:35
@edita78 píše:
Raději bych domeček začala řešit uz ted. Hypotéky jsou ted skvěle. Malé muze taky hodně brečet, ja upřímně to v tak malém bytě s ročním uz špatně snášela.

nepochybuji, že znáš nová pravidla poskytování hypoték a nároky na bonitu žadatelů.

xLucikx
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 21.01.17 17:37

Já osobně bych to taky řešila ihned - ano, přežít se to nějak dá, ale jak…co soukromí dětí - kdyz jedno bude třeba celou noc brečet, tak druhé bude taky vzhůru?! A co manžel, jak ten se vyspí do práce?!
My máme 3+kk a teda i tak nevím, jak to bude s druhým, co se má narodit, když jeden pokoj je ložnice, pak dětský pokoj a obývák s kuchyní, jak to budu dělat, když mladší bude budit staršího ;)
Takže za mě radši řešit už teď, hypotéky sou opravdu dneska dostupné a stihnout se to dá ;)

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 21.01.17 17:40
@Burj Chalifa píše:
nepochybuji, že znáš nová pravidla poskytování hypoték a nároky na bonitu žadatelů.

Akorat jsem to chtela psat, ze od letoska to maji nejak zprisnit, x krat o tom loni mluvili.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 21.01.17 17:44
@Kelsey píše:
Akorat jsem to chtela psat, ze od letoska to maji nejak zprisnit, x krat o tom loni mluvili.

zde
https://zpravy.aktualne.cz/…7e99e1cd4bf/

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10344 příspěvků 21.01.17 18:11

Jsme s jedním dítětem v 2kk, ale budeme se stěhovat do většího. Vím, že budu mít kluka v obýváku jako teď, ale bude mít svůj pokoj a my trochu soukromí. Hlavně po noční. A víc místa na oblečení. Se dvěmi dětmi si to nedovedu představit. Leda kdybych opravdu na tom nebyla finančně dobře a nešlo to jinak. V tom případě bych si dala co nejvíc pozor, aby to druhé dítě nebylo.

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 21.01.17 18:18

Bydlime v baraku pred rekonstrukci, obyvame mistnost 6×4m a kuchyn 3×5. Mame 2 deti a jsem ve 33tt. :D deti maji 9 a 6 roku. Letos po skoro 4 letech budeme delat decak. Zvladame to v klidu. Deti od nas ani do decaku nechcou, jsme radi pokupe.

edita78
Povídálka 29 příspěvků 22.01.17 12:39

@Burj Chalifa znám, z 1+1 jsem se stěhovala v srpnu do 3+1 a určitě pokud je paní v začátku těhotenství, tak dostane hypotéku snáz teď, je-li zaměstnaná, než za rok, kdy bude na rodičovské… bere se půl roku zpětně z výdělku…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 22.01.17 12:43
@edita78 píše:
@Burj Chalifa znám, z 1+1 jsem se stěhovala v srpnu do 3+1 a určitě pokud je paní v začátku těhotenství, tak dostane hypotéku snáz teď, je-li zaměstnaná, než za rok, kdy bude na rodičovské… bere se půl roku zpětně z výdělku…

otázka je, zda budou mít našetřeno potřebných 15 - 20 %, protože bez vlastních peněz už banky nepůjčují. A další věc, zda se na ně dostane.
 http://www.mesec.cz/…na-hypoteky/

edita78
Povídálka 29 příspěvků 22.01.17 12:50

@Burj Chalifa tak to nevím :-(, já to brala podle sebe, my jsme tu 1+1 prodávali. Jenže s tím mimčem už asi nenašetří, to vidím u nás.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama