Caesar salát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tapeta
Echt Kelišová 8504 příspěvků 10.10.14 13:25
Caesar salát

Zdravíčko, ženy.

Dnes jsem již poněkolikáté zkusila zálivku na svůj oblíbený Caesar salát..tentokrát podle Pohlreicha. Jenže opět mi zdaleka nechutnala jako ta, kterou dělají v Potrefených Husách. Tam je Sízr prostě top a každá jiná mě nebere..Nemáte někdo recept na ten dresink z Husy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 10.10.14 13:30

@Tapeta já dělala ve Sportovce ( taky franchise od Staropramenu ) a dělala se tam takhle:

2 žloutky
150–200 ml olivového oleje šťávu z 1 citronu
2 filátka sardelek v oleji (ančoviček)
2–3 lžičky dijonské hořčice
1 lžičku strouhaného parmazánu
a mě tam ještě chutná troška worcesterské omáčky

Tak zkus ;)
Já ho taky zbožňuju :srdce:

Tapeta
Echt Kelišová 8504 příspěvků 10.10.14 13:35

@lyrica Tak to je ten totožný od Pohlreicha a není to on..přišlo mi to moc kyselo hořké..ten husovskej je takovej pěkně mazlavej, hutnější, nekyselej, nehořkej..

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 10.10.14 13:42

@Tapeta mno a nedávají tam kupovanou majolku? :think:

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 10.10.14 13:44

@Tapeta Takže já dělám takto a je jak píšeš takovej mazlavej a jemnej..

Majoneza,,capary, sardinky, sul, pepř, dijonská hořčice hrubozrná, citronová šťáva..nejvíc tam mám tý majonézy..:-D

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 10.10.14 13:46

@Tapeta Jinak parmezán dávám až navrch na hotový salát spolu s masem a opečenou bagetkou..

neila
Extra třída :D 11732 příspěvků 10.10.14 13:50

Já dělám často podobný salát, akorát zálivku mám jinou a chutná mi víc, než kterýkoliv „originál“… zkus, možná ti taky zachutná :D

• 4 PL majonézy
  • ančovičky nahrazuji worchestrovou omáčkou
  • šťáva z půlky citronu
  • 1 strouček česneku
  • 2 ČL parmazánu
  • sůl, pepř
  • olivový olej (aby to mělo konzistenci jogurtu)

dělám jak s krevetami, krutony, nebo kuřecím a ke všemu je to moc dobré :palec:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 10.10.14 13:51

Jako u všech majonézových věcí nejvíce záleží na kvalitě oleje. Nahořklé to může být po pokrutinách v olivovém oleji. Chce to co nejlepší olej, stačí třeba jen 1/4 skvělého olivového a 3/4 normálního slunečnicového nebo řepkového (ne sójového).
Jinak většina konzumentů u nás dává přednost plastové chuti syntetických „majonéz“ bez vajec a doslazování, takže je autentická chuť dresinku na Caesar salát zaskočí.

Tapeta
Echt Kelišová 8504 příspěvků 10.10.14 14:10

@BaraF což o to, já kvalitní olivový olej mám…ale pokud v té Huse dávají tu majonézu, tak je to možná to, co mi tam chybí :P

@neila když mě tam tam chut ančoviček právě chutná :)

@Leniczka23 potřebovala bych přesný poměr :)

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 10.10.14 14:14
@Tapeta píše:
@BaraF což o to, já kvalitní olivový olej mám…ale pokud v té Huse dávají tu majonézu, tak je to možná to, co mi tam chybí :P

Tak ho dej opravdu jen trochu na závěr po vyšlehání majonézy z jiného rostlinného oleje (některé za studena lisované nefiltrované opravdu při emulgaci hořknou) nebo si pořiď jiný než Extra Virgin, nějaký světlejší.

bellezza
Kelišová 5644 příspěvků 10.10.14 14:20

@Tapeta kupuji v mark spencer, a chutna stejne.

Tapeta
Echt Kelišová 8504 příspěvků 10.10.14 14:23

@bellezza no tak to ani náhodou :mrgreen: Ten nemá s Caesarem nic společného.

@BaraF Zajímavé info, nejen k sízrovi..díky :)

Camosh
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 10.10.14 16:29

Byli jsme na welness vikendu v Budapesti. Ve 4* hotelu vypadal caesar asi takto: ledovy salat, syr ve stylu zlata praha, zalivka byla smichana majoneza s horcici, krutony nahradila opecena bageta mimo talir a jako bonus byl salat ozdoben ctvrtkama rajcat a palmou vyrezanou z porku :roll:
Obsluha velmi drza…
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takze opravdu zklamani, caesar je muj oblibenej..

Tapeta
Echt Kelišová 8504 příspěvků 10.10.14 17:37

@Camosh No to mě dokáže uplně vytočit doběla, když si to nazvou Caesarem a je to nějakej prostě salát, od kterýho ale já očekávám, že to bude Caesar. To bych jim snad hodila na hlavu, kdybych si to objednala.

saadet
Extra třída :D 11884 příspěvků 10.10.14 17:57

Origo a taky nej recept:
2 žloutky
Olivový olej
2-3 ančovičk Šťáva z 1/2 citronu Šťáva z 1/4 limety
2 lžičky dijonske hořčice
1 lžička tmavého balsamica
1 menší stroužek česneku
2 lžičky strouhanho parmezánu
Sůl a pepř

Jak už bylo řečeno, moc záleží na kvalitě surovin, jak oleje tak sýru, balsamica i hořčice (btw nej je Maille..).
Tak za mě tak

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >