Čaj ze sušených šípků

Anonymni
30.9.08 23:22

čaj ze sušených šípků

Ahoj holky,
máme na chalupě nadúrodu bylinek a šípků,tak jsme se rozhodli,že si zimní časy zpestříme bylinnými čaji a sušíme vše,co nám přijde pod ruku.
Už máme zásoby máty,bezu,lipového květu a teď došlo i na šípky.
Ale dost jsme narazili-nasušili jsme celou sušičku a na zkoušku jsme už zkusili z nich udělat čaj,ale asi jsme to skonili.
Hodila jsem do 1/2l.džbánku cca hrst sušených šípků,přelila to vodou a 10m.louhovala a nic,čajík,tedy spíš voda byla mdlé barvy(nažloutlá) a mdlé chuti.
Poradíte mi,jak šípky sušit a udělat z nich lahodný čaj?Nevim,kde děláme chybu.
Moc děkuji
nepřihl. Stepik

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
30.9.08 23:25

Ahojky my čajík ze šípků vaříme. Šípky se prostě uvaří asitak pět minut ve vodě, a potom se přiklopí a ještě tak 10 minut se nechají dolouhovat. Zničí se tím ale hodně vitamínu, a tak jsem v televizi odposlechla, že je dobré namočit šípky večer před spaním do studené vody, a ráno jen dohřát - tím že se vylouhují taky, ale nezničí se tolik vitamínů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.10.08 12:37

sipky se pry nemaji varit - znici se v nich vitamin C, pouze nechat dlouho louhovat a pak ohrat, ale nevarit. Aspon tak to delala babicka, mne sipkovy caj nechutna, tak nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
1687
1.10.08 22:04

Já mám šípkový čaj moc ráda, ale teď už máme jen kupovaný. jako malá jsem pila vždy u babičky, která si šípky sušila ale taky nějak drtila. Takže ten čaj se nelouhoval z celých plodů, ale z rozdrobených (rozdrcených) kousků. Jen nevím, jak to dělala. Ale zkus to na jednu dávku nějak rozbít a uvidíš.

Hodně zdaru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bylinkář
10.10.11 09:28

šípky-čaj

Již mnoho let pijí čaj z šípků,který připravuji vařením asi 10 min.10min.Pak nechám louhovat 10min. Čaj je lahodné chuti a krásné barvy.

• Nahlásit
  • Citovat
anonnimek
10.12.11 17:07

šípkový čaj

ahoj holky ja si natrham šípky,ale až na podzim v tomto období , kdy jsou namrzlé a umiju je ve vode horké pač se znich pak oddela spina.dasm je neususene a nerozkrajene do vody a vařim je tak dlouho , než čaj chytne ružovou barvu(KDYZ JSEM HO JA VARILA POPRVE BYL TAKOVY ORANZOVY ,ALE NPODRUHE BYL RUŽOVY).pak ho pres cedniki naliju a podavam. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
anonnimek
10.12.11 17:17

dodatek k šípkovému čaji

a kdybi se to nechtelo zbarvit tak proste jednu rozriznu a vydelam to co je uvnitř a je to…(nekdy to trvá než se čaj udela)

• Nahlásit
  • Citovat
9546
10.12.11 17:25

Když jsem byla malá, tak jsme s mámou často dělaly šípkový čaj. Dobře usušené šípky se rozmačkaly ( už nevím jak, prostě trochu nasekaly aby z nich nebyla drť), pak se zalily vroucí vodou a luhovaly. Poté se musí přelít přes plátýnko, neb je v tom dost chloupků, ale čaj byl výborný a barva taky pěkná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
HARI WAXMANN
11.12.11 05:58

SUPER ČAJ-ŠÍPKY

LIDÉ NEUMÍ ČAJ Z ŠÍPKŮ ZHOTOVIT.
JÁ JIŽ 50LET PIJÍ TENTO ČAJ !
PŘÍPRAVA-VEČER NAMOČÍM,RÁNO VAŘÍM 15MIN.
20MINUT NECHÁM LOUHOVAT.VAŘENÍM ZTRÁCÍ ČAJ
ASI 10 PROCENT C-VITAMÍNU. ČAJ JE VÝBORNÝ,BARVA,CHUŤ SUPER !!!!
VYZKOUŠEJTE. DOBROU CHUŤ !

• Nahlásit
  • Citovat
sotal
12.10.12 18:15

Já mám šípky rozdrcené, do hrnku 0,25l dám čajovou lžičku sušených, drcených šípků a zaleji studenou vodou. Nechám přes noc vyluhovat, ráno lehce přihřeji a paráda!!!

• Nahlásit
  • Citovat
sotal
12.10.12 18:15

Já mám šípky rozdrcené, do hrnku 0,25l dám čajovou lžičku sušených, drcených šípků a zaleji studenou vodou. Nechám přes noc vyluhovat, ráno lehce přihřeji a paráda!!!

• Nahlásit
  • Citovat
12.10.12 18:25

Já šípky půlím a pak je suším. Vždycky louhuju tak 10-15 minut a čaj je výborný. Dneska jsem si zase byla natrhat a suším asi čtvrtou várku, abych měla zásobu na celou zimu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sotal
12.10.12 18:28

Louhuješ v horké vodě?

• Nahlásit
  • Citovat
12.10.12 18:37

Asi je to špatně ale ano, louhuju v horké vodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pajka202
23.9.13 11:42

Bílé fleky u šípků

Ahoj holky, vidím, že tady píšou samé zkušené sběračky šípků. já sama sbírám a piju šípkový čaj také už několik let. pořád jsem ale ještě nepřišla na to, proč se mi občas dělají bílé fleky na usušených šípcích. občas po zimě se mi na šípcích udělaly bílé fleky. :! přitom šípky byly vždy usušeny dobře. myslela jsem si, že to je nějaká plíseň a šípky jsem zjara vždy vyhodila. ale teď se mi to stalo už při sušení. vytáhla jsem ze sušičky šípky a na některých byly ty bílé flíčky. tak si myslím, že je to třeba tím, že se někdy sbírají šípky vlhké, třeba letos je ten podzim dost uplakaný. co myslíte, máte s tím někdo zkušenost?
díky pavlína

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama