CAR nebo čekat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucluc21
Kecalka 106 příspěvků 03.01.19 20:20
CAR nebo čekat?

Ahoj snažilky ;) Potřebuji si vylít srdíčko, tak proto píšu sem, začínám být na prášky… :roll: Nejdřív můj příběh. Je mi 26. Od března 2018 se snažíme o mimčo, k mému překvapení se // objevily pro mě po velmi krátké době - po 4 měsících (v červenci), bohužel jsem kvůli ZT musela v srpnu na revizi, zamlklo v 6tt. Po revizi mi můj doktor říkal, že máme počkat 3 ms a můžeme zkoušet dál.. Za 3 měsíce ms dorazila jen 2×, prý moje vaječníky vypadají polycysticky (ale ovulka evidentně někdy proběhne) takže napsal Gynprodyl 16-26 DC s tím, že by se to mělo srovnat, že po dobrání bych to měla max do 5 dnů dostat. Následovalo čekání na další ms - v prosinci.. byl 30 DC a ms stále nikde. Tak jsem si udělala test a ono ejhle slabá druhá čárka (už jsem začínala jásat), tak jsem vzala i digitální a ukazoval 1-2 týden ( :dance: )… Avšak moje radost neměla dlouhého trvání, za dva dny mrcha přišla v plné parádě a bylo mi jasné, že je zase konec :( Jen biochemické těhotenství.. :,(
Mám za sebou kurz hormonální jógy, takže ji cvičím, kapu si kapky z firmy Naděje, od paní Podhorné a piju Fertipronu. Jo a asi od 17 beru Letrox na hypofunkci štítné žlázy, takže tam chyba nebude…

A abych se dostala k pointě.. Švagrová má kamarádku, která pracuje v CARu a říkala mi, že v lednu má probíhat nějaká studie (spojeno s IVF), kterou plně hradí pojišťovna.. Teď tedy řeším dilema, zda do toho jít nebo ještě čekat a zkoušet dál? Nechci to naše snažení nechávat jen tak na bodě mrazu a čekat každý měsíc jestli to vyjde nebo ne :,(

Jsem z toho už zralá na psychinu, protože kolem mě je skoro každá kamarádka těhotná :roll: Do toho všeho práce, která mě stresuje, musím jezdit nedobrovolně 2× do týdne 200km daleko (protože to mám ve smlouvě) plus práce o víkendech, ale zase je tam klid a tím pádem mám hrozně moc času na přemýšlení - což je špatně. Uvažovala jsem o změně zaměstnání, ale v okolí není nic takto finančně ohodnoceno a nedávají nikde hned smlouvu na neurčito.. Bohužel tyto dva aspekty jsou důležité s hypotékou na krku :,(

Pořád si říkám, že je spousta žen, kterým se to nedaří daleko delší dobu a jsou na tom hůře, ale nedokážu se s tou myšlenkou smířit a poprat.. Prosím dodejte mi někdo energii nebo napište váš příběh se šťastným koncem. Děkuji všem :*

Příspěvek upraven 03.01.19 v 21:37

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44244 příspěvků 03.01.19 20:30

Po devíti měsících snažení, kdy jsi dvakrát přirozeně otěhotněla, bych se do IVF nehnala, obzvlášť ve tvém věku. Ale řešila bych věci typu nespokojenost v práci. Sice nejsem zastácem tvrzení, že jak na to přestaneš myslet, jsi v tom, ale pokud je člověk vnitřně nespokojený, tak to těhotenství moc nespasí. A s hypotékou na krku pak budeš řešit, jestli zatnout zuby a dalších šest měsíců v nenáviděné práci setrvávat, nebo zda si můžeš dovolit neschopenku a tvrdnout půl roku se šesti hodinama vycházek denně, a to bude panečku přemýšlení, kde tě co píchne… Neber to nijak zle, ale pro IVF fakt nevidím důvod, max. pro pečlivé vyšetření, ale dneska potrat potká každou druhou.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 03.01.19 20:33

Ahoj mě je 27 let no vice mene skoro 28let. Snazili jsme se 6 let. V roce 2016 moje první těhotenství bohužel netrvalo dlouhá na Štědrý den na pohotovosti už nebilo srdíčko(sla jsem tam kvůli kurecim v brise a slavení krvácení) rána strašná myslela jsem ze umru. Bez revize jelikož byly vánoce a dr.me obednala až za tři dny, zacala jsem dost krvácet doma no a za par dnu bylo po všem. Snazily jsme se dal nicméně jsem nás obednala do CARu u mě byl výsledek PCOS anovulacni cykly a přítel měl Jen 2%morfologicky zdravých spermií. Doporučeno IVF. No abych To nebrala do podrobna letošní vánoce už jsme slavili ve třech. Mam skoro pul roční dcerku z KETu. Ale Vy se snazite teprve chvily tak, záleží na tobě jak se rozhodneš. Já mela doktora který říkal ze jsme mladá ze To půjde apod. Vzala jsem To do svých rukou, protože jsem mela strach, ze čím Budu stasi tím To bude horší a nemusí se zadarit vůbec. Jsem šťastná za To, ze tahle možnost existuje. Teďka tomu dáváme volný prubeh a uvidíme zda se zadari prirozene druhé. Jinak půjdeme pro sněhulácka. Rozhodnutí je na tobě. A moc ti přeji aby jsi se miminka brzo dočkala. :kytka: :hug:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 03.01.19 20:34

Omlouvám se za chyby Pisu Jen v rychlosti na tel. :P

Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 03.01.19 20:37

@ugluk Naprosty souhlas. Navic nevim jestli jsem pochopila spravne, ale temer bez jakychkoli vysetreni jit v lednu (tzn ted) do IVF v ramci studie, je naprosty nesmysl. Mozna jsou i CARy, kde by Ti to takto udelali, ale jen si tim snizujes sanci na uspech, pred IVF by mela probehnout ruzna vysetreni a ne jen to tak zkouset “naslepo”… Spis se hod do klidu a res hypoteku a praci, aspon budes mit vyresene neco a treba se mezitim podari i miminko :kytka:

Maminanamatersky
Kecalka 208 příspěvků 03.01.19 20:43

Jeste bych par mesicu pockala…

Uživatel je onlinepotvurka89
Závislačka 3132 příspěvků 03.01.19 20:43

Ahoj do caru se klidně objednej , udělají ti hormonální profil , u partnera spermiogram a různá jiná vyšetření . Může to trvat klidně rok podle toho jak budou dr. rychlý takže já bych do průzkumu proč se dějí ZT šla . Car není jen o IVF a že dostaneš hned na první konzultaci plán.

Lucluc21
Kecalka 106 příspěvků 03.01.19 20:49

Ještě bych dodala, že od revize, která byla 28.8. jsem na neschopence. Nejdřív psány psychické problémy, pak jsme to s mojí MUDr. přepsaly na krční páteř, protože jsem mívala migrény, tak jsem chodila na rehabky a příští týden 8.1 jdu ukončit neschopenku. No do práce se mi fakt nechce, když vím, že si ted vyžeru co nejvíc víkendů, protože jsem byla dlouho doma :(
Spíš si říkám, že nemusím jít hned od IVF, ale byla bych ráda, když by mi udělali nějaká další vyšetření..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >