Plánováné těhotenství versus absence menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 13:06
Plánováné těhotenství versus absence menstruace

Ahoj holky, obracím se na Vás s takovým problémem. Je to až usměvné, ALE mám dceru co má téměř rok a půl a vyžaduje kojení cca co 2 hodinky. Nevadí mi to a kojení si užívám, chtěla bych aby se odstavila časem sama… Akorát bych chtěla plus minus v lete otehotnet, akorat diky tomu intenzivnimu kojeni mi schazi menstruace ( teda doufám že je to tím, malá je císařem, takže snad je vše jak má :-) )… Mela jsem jen 4× takove slabe nepravidelne spineni… cetla jsem ze nektere zeny otehotni i bez MS… Zajímalo by mě, zda jste některa z vás řešila podobný problém… Nechce se mi jí tak razantně ukončit kojení, mame ho obe tvrde vybojovane :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
viky23
Neúnavná pisatelka 16593 příspěvků 03.01.19 13:21

Mam stejny problem, akorat teda otehotnet nechci :lol: Ale mala bude mit za par dni rok a pul a ja stale nemam MS, taky kojim a take hodne. Ona prsa miluje. Ale ja uz bych radeji mela normalni cyklus. Protoze se mi to zda dlouho. Odstavovat nechci. Myslim, ze pri tom castem kojeni s absenci MS otehotnet nelze. Jako ano muzes, ale to byste se museli trefit do prvniho cyklu, ktery nastartuje. Bude ovulace a pak by mela byt prvni MS ktera nemusi prijit, protoze tu prvni ovulaci otehotnis. Jenze to je prave veluka nahoda. Ja si myslim, ze mne se cyklus rozjede az fakt nebudu vubec kojit :nevim: Coz teda ted vypada ze to bude az tak ve 3letech :D Mala je uplna prsomila :lol:

Markii2
Stálice 75 příspěvků 03.01.19 19:38

@viky23 konecne aspon nekdo co to ma podobne!!! V okoli neznam totiz nikoho kdo by byl tak dlouho bez MS :D

viky23
Neúnavná pisatelka 16593 příspěvků 03.01.19 19:43

@Markii2 ja prave taky ne, jako slysela jsem treba rok. Pak v okoli holky co kojily a MS mely snad od sestinedeli a ja furt nic. U prvni dcery necekane v jejich 6m, u syna v jeho 10m, ale tam jsem to vedela, protoze jsem poznala ovulaci a vedela jsem ze prijde urcite i MS kdyz uz ovoluju a taky ze jo a ted 18m nic :nevim: Kojila jsem vsechny hodne :nevim: Ale je fakt ze zreti asi nejcasteji ve dne z tech tri. Ona chce co chvila :mrgreen:

Katyhi
Stálice 53 příspěvků 11.01.19 15:07

Neni to vlivem kojeni. Pokud je telo po porodu pripravene na dalsi tehotenstvi, ovuluje at zena koji nebo ne. Kojeni je pro zenu norma a telo s nim pocita, pocita dokonce, ze bude kojit roky - desetileti. Telo se po porodu dava hormonalne dokupy az 2.5 roku. Znam zeny, co mely prvni ms az po te dobe. Vetsinou ale kolem tech 2 let. Ja kojim 28 měsíců, ms do roka nepravidelna od 7 tydnu po porodu, od roka pravidelna. Jsem 35tt a opet na prvni pokus. ;) Nekdo to ma takhle, nekdo nekoji a stejne ms nema… Pokud mate pocit, ze je to kojenim, zkuste nastavit pravidla a kojeni omezit, v tomhle veku uz to jde. Treba prso jen na spani/v noci. My od roka a pul mely pravidlo, ze prso venku jen pri problemu (bolest, strach apod.) z toho duvodu, ze uz mi vadilo cele dny kojit co 20 minut. Chtela jsem mit aspon venku „klid“. Takze taky kozomila prvotřídní.

Markii2
Stálice 75 příspěvků 11.01.19 22:11

Muzu se zeptat jakou jste mela menstruaci behem kojeni?? Docela silne uvazuju jestli to me „spineni“ neni uz slaba menstruace :-) … Ma kojeni vubec vliv na intenzitu MS, ani nevim :nevim: ??

Capretta
Kecalka 448 příspěvků 11.01.19 22:23

@Katyhi muzu se zeptat, jaky mate vedle osobni zkusenosti zdroj? Jen ze gynekolozka mi celkem podrobne vysvetlovala, jak kojeni hormonalne ovlivnuje cyklus, cimz u vetsiny zen menstruaci pozastavi na x mesicu

Katyhi
Stálice 53 příspěvků 12.01.19 10:03

@Markii2 Pred tehotenstvim byla MS slaba, tak 4-5 dni, vetsinou 2-3 tampony v nejsilnejsi dny… Po porodu MS silna (velka vlozka max hodinu), 6-7 dni. Cyklus pred 24-26 dni, po tom roce od porodu 32-35 dni. Do toho roku jsem mela MS 4×.

Katyhi
Stálice 53 příspěvků 12.01.19 10:11

@Capretta Zkusenosti ostatnich zen (co kojipy i nekojily) a informace od LP. Mrknete na mamila.sk, tak urcite najdete hromadu informaci. :) Doktori jsou ohledně kojeni vesmes nevzdelani, maji jen osobni zkusenost nebo co tamhleta povidala. Vetsina se jich v tom vubec nevzdelava a na skole maji jen dobrovolnou asi dvouhodinovou přednášku. :)

Moje doktorka kdyz jsem si sla pro razitko do průkazky po odpovedi na jeji dotaz jak dlouho jsem kojila se zhrozila, jak je mozne, ze jsem vubec tehotna, ze to musim kazdou chvili potratit prece, ze si zahravam. :D Tak jsem ji jen rekla, ze si to priroda asi umela zaridit, kdyz uz jsem za pulkou (byla jsem tusim 24tt) a miminko je zdrave. :D Si vemte, ze jeste pred 200 lety zeny temer nemenstruovaly, byly bud tehotne nebo kojily a otehotnely vetsinou znovu v tom prvnim cyklu, nez MS vubec dorazila… A mely treba 7 deti, kojily treba 15 let v kuse… Je to proste norma. :) Na podporu obnovy cyklu muzete zkusit uzivat gynex nebo kontryhel. ;)

Capretta
Kecalka 448 příspěvků 12.01.19 13:26

@Katyhi tak nejak jsem si zdroj predstavovala :) JPP (kdo nezna zenu, ktera zacala menstruovat kratce po porodu, otehotnela a koji tandem a zaroven zenu, ktere menstruace prisla do mesice po odstaveni? Na tom se da vystavet argumentace z obou stran pohledu) nehazela bych prosim lekare do jednoho pytle - muzete narazit jako ja na lekarku s velkym L, studujici ve trech jazycich cely zivot a ta muze v detailu vysvetlit, jake hormony ktere funkce ovlivnuji a nemusite hledat na internetu :)

ugluk
Hvězda diskuse 44259 příspěvků 12.01.19 13:37

Každé tělo je jiné. Někdo otěhotní na první ovulaci (ještě před první MS), někdo má i při pravidelném cyklu při kojení problémy. Při kojení je vyplavován hormon prolaktin a někomu fakt stačí málo, aby blokoval ovulaci, ovlivňoval kvalitu sliznice, atd. Já když plánovala druhé dítě, v mém případě by to muselo být s asistencí lékařů, tak se do toho při kojení vůbec nechtěli pouštět, až pár měsíců po skončení, až prolaktin klesne a bude to víc „na jistotu“. osobně mi první MS naskočila někdy v 7 m dcery, když jsem vynechala pravní kojení kvůli příkrmu. Ale i pak byla ještě půl roku hodně nepravidelná, třeba jedno za dva měsíce. Jestli jsem u toho ovulovala, nevím. Obecně - kojení není antikoncepce. Ale někdo na to vážně může reagovat tak, že se tělo „zablokuje“, taky znám pár lidí, kterým MS naskočila třeba po 2. roce dítěte, a k její absenci stačilo 1-2 kojení denně. A taky znám lidi, co otěhotněli do půl roka prvního při plném kojení. Těžko říct, záleží, jak moc na to spěcháš. Pokud to nehrotíš, nechala bych to být a ono to přijde, až bude čas. Pokud bys na to jó spěchala (vysoký věk, zdravotní problémy…), tak holt zkusit kojení omezit/ukončit, což je škoda a rozhodně to nemusí hned zafungovat.

Katyhi
Stálice 53 příspěvků 12.01.19 19:32

@Capretta Nehazim do jedmoho pytle, proto pisu vesmes. Vim a hlavne doufam, ze ne vsichni lekari se v tomto nevzdelavaji. Ale u vetsiny to tak bohuzel je a je to skoda.

viky23
Neúnavná pisatelka 16593 příspěvků 16.01.19 19:58

Tak holky ja se konecne dockam. Po 18ti mesicich! Dva dny jsem mela silenou chut na sex, ale opravdu hrozne, coz se mi normalne nestava. A manzel vcera taky, coz se mu normalne taky moc nestava ze by byl pri chuti :lol: :mrgreen: Asi vycitil ty feromony ze me. No a dneska ovulacni bolesti. Ja jsem si rikala, ze se neco deje kdyz jsem tak nadrzena :) Takze v pristich par dnech cekam prvni poporodni MS. Kojim stale stejne a stale hodne a i tak konecne dorazi.
Jen teda asi 14dni nejim femibion pro kojici a piji collalloc, to je cisty silny morsky kolagen. Koupila jsem si to skrz bolesti kloubu, ale je to dobry na spoustu jinych veci. O MS tam teda neni nic psano, ale pomaha na vlasy, kosti, kuzi, nehty, pri dietach, spravny fungovani strev a tak. Treba mi nastartoval cyklus prave diky tomu :nevim: Tehotnet nechci, ale mam radost, ze budu zase fungovat jako zdrava zenska :palec:

Markii2
Stálice 75 příspěvků 17.01.19 22:09

@viky23 tak super!! Ovulaci jsem snad na sobè nikdy nevypozorovala :) … Me uz MS asi taky prisla, male ani moc nechutnalo mliko :D , tak jsem zvedava jesli prijde i pristi mesic a bude uz pravidelna… Nahoda ze to obe dostanem zrovna ted :lol: !!!!!!
Muzu se jeste zeptat jak casto malou kojis a jak ti ji normalni jidlo??? U nas od te doby co se naucila rmala rict ham kojim cca co hodku a pul… No a ji desne :nevim: … Ale teda prospiva si devce az az :-)

viky23
Neúnavná pisatelka 16593 příspěvků 18.01.19 15:02

@Markii2 normalni jidlo nic moc hele. Jsou dny kdy ji porad neco a ted tyden neji opet skoro nic. Koji se urcite tak desetkrat denne :D mozna i vic, ona chce proste porad. Tak asi to telo se ted rozhodlo, ze uzje cas i pres to caste kojeni. Ja mam ovulaci hodne silnou. Mam bolesti, ze se nemuzu pomalu narovnat. Zacne to mirne pak se to stupnuje a asi jak praskne ten folikul tak to ma nejvetsi grady a pak uz zase pomalu prichazi uleva. To cela trva treba 5hodin. Takze jsem si byla 100% jista, ze je to ono :palec: Ja jsem celkove dost citliva, par dni pred tou ovulaci jsem citila snad jak mi roste sliznice nebo co :mrgreen: :mrgreen: Normalne bolesti v podbrisku takove podivne :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Naše holky milionářky: Kolik si vydělaly české tenistky na Australian Open?

České tenistky na právě probíhajícím Australian Open řádí! Karolína Plíšková... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >