IVF po inseminaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 20:15
IVF po inseminaci

Prosím o zachování anonymu.
Snažíme se o děti již pět let, minulý rok jsme řešili doktory, oba jsme v naprostém pořádku. Měli jsme hormon. testy, spermiogram má manžel dle dr nad limit, nemáme žádné chlamydie, ani nemám takové ty protilátky na likvidaci spermií. Postoupili jsme IUI ale bez výsledku. Manželovi bude 40 a já už taky nejsem nejmladší, dřív jsem podstoupila hormonální léčbu a dostala jsem hyperstimulační syndrom. Chtěli bychom na IVF ovšem existuje nějaká kde si nebudu moct píchat mega dávky hormonů do břicha? A existuje nějaký „lehčí“ odběr vajíček?
Děkuji za odpověď

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44199 příspěvků 02.01.19 20:31

Můžete mít IVF v nativním cyklu (zcela bez hormonů, odběr jen jednoho vajčka, které dozraje) nebo minimální stimulaci (obvykle pomocí antiestrogenů nebo opravdu minimální dávky FSH, vajíček je více, ale taky žádné závratné počty). A nebo klasika IVF s vědomím hrozby OHSS stimulované výrazně nižšími dávkami FSH, to by měl posoudit a nastavit lékař. Odběr je stále stejný - přes pochvu, ale při těch pár vajíčkách se dá absolvovat bez narkózy.

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 02.01.19 20:31

Dela se i tzv Ivf v nativu. To je bez hormonu, nebo jenom absolutne minimalne. Predpoklad je ale, ze dochazi prirozene k ovulaci. Bez narkozy se pak odebere jedno dve zrala vajicka, které se oplodni ve zkumavce a zavedou zpet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 21:14

Aha. Super. Za týden jedem opět do centra tak jim to tam všechno řeknu a budu chtít ten nativ, popřípadě nějaký ten cloatilbegyt a pregnyl zvládám v pohodě, to mi žádný problém nedělalo a po clostilu se mi již párkrát dřív dle utz urodily dva folíci. A ještě taková otázka, pokud bych měla ivf s minimem těch hormonů, co vlastně platím? Já se v tom furt nějaký nemůžu vyznat co mi vlastně ta pojišťovna platí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 21:21

Ovšem jsem hledala na stránkách a ve fakultní nemocnici Olomouc asi ten nativ nenabízí, nebo jsem tuto informaci nikde nenašla…

ugluk
Hvězda diskuse 44199 příspěvků 02.01.19 21:42

Nativ je obecně o dost levnější než klasické „velké“ IVF, platí se dle centra velmi orientačně 10-20 000. Máš v podstatě dvě možnosti. Buď budeš „šetřit“ „drahé“ pokusy na pojišťovnu pro případné „velké“ IVF, pak bys byla samoplátce a těch 10-20 000 si hradila sama. Nebo CAR vykáže na pojišťovnu ten nativ, pojišťovna ho zaplatí a vy budete hradit jen nadstandardy (případné ICSI) apod. Ale o tomhle bych si fakt promluvila s doktorama v konkrétním centru. Úspěšnost nativů u zdravého páru s dostatkem vajíček je samozřejmě niží, prostě máš těch vajíček o dost méně, ale zase je to mnohem menší záhul pro tělo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >