IVF po inseminaci

Anonymní
2.1.19 20:15

IVF po inseminaci

Prosím o zachování anonymu.
Snažíme se o děti již pět let, minulý rok jsme řešili doktory, oba jsme v naprostém pořádku. Měli jsme hormon. testy, spermiogram má manžel dle dr nad limit, nemáme žádné chlamydie, ani nemám takové ty protilátky na likvidaci spermií. Postoupili jsme IUI ale bez výsledku. Manželovi bude 40 a já už taky nejsem nejmladší, dřív jsem podstoupila hormonální léčbu a dostala jsem hyperstimulační syndrom. Chtěli bychom na IVF ovšem existuje nějaká kde si nebudu moct píchat mega dávky hormonů do břicha? A existuje nějaký „lehčí“ odběr vajíček?
Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49559
2.1.19 20:31

Můžete mít IVF v nativním cyklu (zcela bez hormonů, odběr jen jednoho vajčka, které dozraje) nebo minimální stimulaci (obvykle pomocí antiestrogenů nebo opravdu minimální dávky FSH, vajíček je více, ale taky žádné závratné počty). A nebo klasika IVF s vědomím hrozby OHSS stimulované výrazně nižšími dávkami FSH, to by měl posoudit a nastavit lékař. Odběr je stále stejný - přes pochvu, ale při těch pár vajíčkách se dá absolvovat bez narkózy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 20:31

Dela se i tzv Ivf v nativu. To je bez hormonu, nebo jenom absolutne minimalne. Predpoklad je ale, ze dochazi prirozene k ovulaci. Bez narkozy se pak odebere jedno dve zrala vajicka, které se oplodni ve zkumavce a zavedou zpet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.19 21:14

Aha. Super. Za týden jedem opět do centra tak jim to tam všechno řeknu a budu chtít ten nativ, popřípadě nějaký ten cloatilbegyt a pregnyl zvládám v pohodě, to mi žádný problém nedělalo a po clostilu se mi již párkrát dřív dle utz urodily dva folíci. A ještě taková otázka, pokud bych měla ivf s minimem těch hormonů, co vlastně platím? Já se v tom furt nějaký nemůžu vyznat co mi vlastně ta pojišťovna platí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.19 21:21

Ovšem jsem hledala na stránkách a ve fakultní nemocnici Olomouc asi ten nativ nenabízí, nebo jsem tuto informaci nikde nenašla…

• Nahlásit
  • Citovat
49559
2.1.19 21:42

Nativ je obecně o dost levnější než klasické „velké“ IVF, platí se dle centra velmi orientačně 10-20 000. Máš v podstatě dvě možnosti. Buď budeš „šetřit“ „drahé“ pokusy na pojišťovnu pro případné „velké“ IVF, pak bys byla samoplátce a těch 10-20 000 si hradila sama. Nebo CAR vykáže na pojišťovnu ten nativ, pojišťovna ho zaplatí a vy budete hradit jen nadstandardy (případné ICSI) apod. Ale o tomhle bych si fakt promluvila s doktorama v konkrétním centru. Úspěšnost nativů u zdravého páru s dostatkem vajíček je samozřejmě niží, prostě máš těch vajíček o dost méně, ale zase je to mnohem menší záhul pro tělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama