Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zdravím všechny. Koukám, že jste také kojily a byly bez menstruace par měsíců 😊 Tak prosím o vaše zkušenosti a rady. Můj příběh: v červnu roku 2015 jsem otěhotněla a v březnu 2016 porodila holčičku. Kojila jsem do července 2018. Po celou dobu jsem neměla menstruaci, která se mi stále nedostavila!
na gynekologii samozřejmě pravidelně dochazim, tam je vše jak má byt (vaječníky, deloha). Bylo mi řečeno, že nemám menstruaci z důvodu nízké váhy. Já se ale opravdu citim skvěle, jim zdravě a sportuji. Psychika také na jedničku. Prosím o vaše rady a zkušenosti jak jít menstruaci trosku naproti.. nevěřím ze je to jen ve váze. Kamaradka mi poradila abych vyzkoušela např. Gynex kapky, fertipronu… moc děkuji za vaše rady. Chtela bych letos znovu otěhotnět a mám strach aby to šlo…
@Jaaaaana Zkuste ten gynex, zenske si ho hodne chvali. Pokud jste byla hubena i pred tehotenstvim, asi bych to na vahu nesvadela… Drzim pesti, at to brzo vyjde! ![]()
@Jaaaaana toho jsem se bala prave ja, ja rodila v cervenci 2017, od ledna 2018 do leta jsem zhubla 15kg, ale zdravou a pravidelnou stravou, obedy klasicka ceka kuchyne. Takze jsem fakt netrpela hladem. Ale prave jsem se toho bala, ze tu ms nemam skrz tu vahu. Ono to tak nekdy byva prave. Tomu teluneco chybi. Kazdopadne jim stale stejne, vazim stale stejne a MS by se dle probehle ovulace mela konecne dostavit. Ja jsem se koukala na youtube na nejakou holcinu co hodne cvicila a moc zdrave jedla a prave ji taky ms zmizela. Zacala vice jist, mene cvicit a MS se po nejakem case vratila.
Děkuji moc za rady. Zkusím nejdřív kapky a nějaký přírodní věci
snad se to da brzy do pořádku. A když ne, budu hold sedět na gauci a nedělat nic
![]()
@Jaaaaana ono pak staci pridat trosku jidla. Sport urcite neni spatny. Jen nesmi byt nizsi prijem jak vydej a nejak vyvazene a nesmi nic chybet. Proto ja jim zdrave, ale na obed si normalne omacku s knedlikem davam i cokoliv jineho. Zhubla jsem i tak a nejak to delo neochuzuju a ma i to dobre nezdrave
Ale ja necvicim no ![]()