Časové vytížení partnera

21.11.15 20:59

časové vytížení partnera

Drahé ženy ráda bych věděla jak to funguje v rodinách, kde je partner časově vytížený, at již pracovně nebo svými zájmy. Poprosím tedy o názor pouze těch, které jsou v podobné situaci, děkuji.
Partner chodí do práce 5 dní v týdnu, odchází v 7hod, přichází v 18 hod. Očekává (teplou) večeři a kouká na tv nebo lustruje internet, chvíli si povídáme, ale spíše jde o praktické věci. Víkendy má volné, ale trávíme je tak, aby to vyhovovalo jemu - tj. bud u jeho rodičů nebo u jeho babičky, kde to má blíž na ryby, což je jeho veliký koníček. Na rybách bývá dlouho, zbytek dne je bud unavený nebo si chce odpočinout, protože přece od toho je víkend, že… společná akce at už s dětmi (4r, 2r) nebo se mnou na bodě mrazu.
když navrhnu at strávíme víkend doma jako rodina, je z toho hádka a nikdy se mu to nehodí, protože bud berou pstruzi, štiky nebo něco jiného (kdo má doma rybáře tak jistě ví). když budu naprosto upřímná, tak jsem si myslela, že až budeme mít děti, že svoje koníčky omezí, resp. že se mu na nějaký čas změní priority. nejsem žádná semetrika, která mu něco zakazuje, už mi několikrát řekl, že je rád, že mě má, protože jsem tolerantní.
proč se ženy omezit musí a chlapi to prostě nepobírají? když jsem se ho ptala jak to vidí za pár let, tak mi řekl, že mu to takle naprosto vyhovuje, tedy on celý den v práci a o víkendech na rybách a já si mám najít takovou práci, abych stíhala děti, domácnost a na můj volný čas zřetel brán není. Jsem z toho zoufalá. čili má otázka zní jak jste partnerovi vysvětlili, že je potřebný i doma a to jako otec i jako partner? podotýkám, že byl vychováván v modelu matka-služka, otec - po práci veget, a on jelikož se dobře učil, tak nemusel nic :roll:
ted zpětně vidím, že jsem vlastně přebrala úlohu jeho matky a místo dvou dětí mám doma tři, ale nevím jak z toho ven :-( poradíte prosím některá? co zafungovalo u vás? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.11.15 21:04

Chlap je pres tyden v praci od 7.30 a prichazi tak v 18 nekdy dyl, obcas o neco driv. Plus vikendy je na stavbe :zed: Nemuzu rict ani slovo protoze maka jak das :nevim: mame jedno ditko. Musim to hold vydrzet. Dcerka je narocna, neposedne sidlo. Je to narocne a jeste dlouho bude. Vydrzet, vydrzet.

Aby zanedbaval rodinu kvuli konickum to ch neakceptovala. Musi se ten cas spravedlive rozvrhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
69308
21.11.15 21:13
@Anonymní píše:Aby zanedbaval rodinu kvuli konickum to ch neakceptovala. Musi se ten cas spravedlive rozvrhnout.

No jo, jenže jak to uděláš. netolerovala je dobrý, ale když si chlap trvá na tom, že to prostě bude dělat tak, jak chce, co uděláš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
21.11.15 21:17

V první rade bych zrušila teplý večeře, aby věděl, ze to co mu říkám myslim vazne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2731
21.11.15 21:19

Můj muž je taky hodně vytížený, práce, zájmy, ale když už je doma, tak se maximálně věnuje mě i synovi. Není problém, abych šla běhat, na kafe, cokoli. Ale já moc nechodím, radši jsem s nima doma, i když mě to třeba někdy mrzí a chybí. Společného času je moc málo.
Tak jak to má doma zakladatelka bych to teda nedala. Pokud chlap nereaguje, tak bych mu prostě po práci dala na stůl večeři a na starost děti a řekla: přijdu v deset, pa.
Ať si chlapec uvědomí, co má doma za ženu a co ta žena má na práci. Bude se to těžko lámat, když je na to zvyklej celý život. Ale ty máš taky jen jeden život a strávit dalších minimálně 10 let jako služka je na pytel. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 21:36

@terinka4444 tvrde bych rekla, ze takhle teda ne. K cemu je mi chlap ketry neni doma. Je v praci nebo relaxuje a ja jeste kolem nej musim litat s teplou veceri. Ja to sice delam ale nelitam kolem chlapa co si dela vse ke svemu dobru ale pro chlapa co dre kvuli nasi budoucnosti. Je to zaprah a kdybych vedela ze ja litam a on se v pohode odpociva na rybach, ta to urcite.

Stejne jako si rekne sve on si taky ma rict a delat sve ona.

• Nahlásit
  • Citovat
69308
21.11.15 21:40
@Anonymní píše:
@terinka4444 tvrde bych rekla, ze takhle teda ne. K cemu je mi chlap ketry neni doma. Je v praci nebo relaxuje a ja jeste kolem nej musim litat s teplou veceri. Ja to sice delam ale nelitam kolem chlapa co si dela vse ke svemu dobru ale pro chlapa co dre kvuli nasi budoucnosti. Je to zaprah a kdybych vedela ze ja litam a on se v pohode odpociva na rybach, ta to urcite.Stejne jako si rekne sve on si taky ma rict a delat sve ona.

to ano, já s tebou souhlasím, nicméně co uděláš, pokud ten chlap řekne, že prostě ne, že to bude nadále tak, jako teď. Myslím, že s typem zakladatelčina manžela stejně nějaké rozhodně bych řekla, že takhle tedy ne, nehne. To je prostě takhle blbě vychovaný typ chlapa, kterého nepřevychová, zvláště, pokud mu to bylo celou dobu jejich vztahu tolerováno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13666
21.11.15 21:42

Tak asi bych ty teplé večeře nedělala denně, to mi přijde moc. Já teplou večeři dvakrát v týdnu udělám, ale ne vždy. Jak tu někdo radil, tak bych mu zkusila dát děti na starost až přijde domů a šla někam s kamarádkou a vrátila se později večer :palec: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
21.11.15 21:46

Máme v rodině člověka, který byl zaměstnán prací v týdnu od 5:00 do 19.00-23:00, plus služební cesty na týden až dva téměř každý měsíc.
O víkendu též práce.
Vyhovovalo mu to tak. Manželce ne, ukončeno to bylo rozvodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 21:50

A když se hádáte tak ty ustoupíš? Pak se teda sebereš a jedeš k jeho rodičům kde si on jde na ryby? Já bych nejela. Ať jede sám s dětma nebo sám a zařídila bych si program podle sebe. Ať se staví klidně na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
21.11.15 21:51

Proč by je omezoval, když mu ty vždy ustoupíš? Nejsi tolerantní, ty prostě skáčeš jak píská.

Můj muž chodí z práce dřív než já, ale zase ne o tolik, obvykle tu dobu využije na nákup a přípravu večeře. Když byl sám (řadu let), byl zvyklý denně celý večer sportovat a vrátit se kolem osmé/deváté hodiny + 3-4× týdně ještě navrch plavání, to se vracel ve 22:30. Děti nemáme, ale má mě a omezit to musel, nejsem puťka, která bude čekat, kdy se uráčí věnovat čas mně a to ještě ke všemu tak, jak mám ráda já. Plavat chodíme spolu, ale ten mezičas po práci trávíme doma. Víkendy trávíme společně aktivitami, které vyhovují nám oběma, své volnočasové aktivity si užívá 3 dny v týdnu cca 2,5 hodiny, takže zbytek večera trávíme spolu. SPOLU, ne tak, že čumí do počítače, na televizi a nevšímá si mě.
S tím, že bude nutné se takhle nějak dohodnout přišel sám, tak jsme našli kompromis schůdný pro nás oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
21.11.15 21:52
@Anonymní píše:
@terinka4444 tvrde bych rekla, ze takhle teda ne. K cemu je mi chlap ketry neni doma. Je v praci nebo relaxuje a ja jeste kolem nej musim litat s teplou veceri. Ja to sice delam ale nelitam kolem chlapa co si dela vse ke svemu dobru ale pro chlapa co dre kvuli nasi budoucnosti. Je to zaprah a kdybych vedela ze ja litam a on se v pohode odpociva na rybach, ta to urcite.Stejne jako si rekne sve on si taky ma rict a delat sve ona.

Myslím, že s takovým sobcem to nehne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 22:00

Bohuzel u nas to same :( a ja si myslela taky ze po detech bude lip..po prvnim bylo, staral se, koupal, přebaloval, choval atd. jezdil z prace domu. Práci ma od 8-17h, byva tam ale dyl. Domu jezdi tak 19-21h. 2× týdne posilka, jednou fotbal, nekdy beha.. o vikendu je s nami taky minimalne..posilka prisla az po druhem diteti, takze ho nevidime skoro vubec..
Kdyz se pohadame, tak jen kvuli tomu..a bohuzel se nic nezmenilo ani potom, co mi zjistili vyhrez ploténky. ja si naivne myslela, ze mi doma vice pomůže, aspon s detmi. Bohuzel..takze s nim asi nic nehne..kdyby to byla prace, tak chapu.ale mrzi me ze na konicky cas ma a na nas uz ne..za pul roku jdu do prace, bude muset se onezit a pomáhat, vse delat nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
19146
21.11.15 22:06

Myslím, ze to není o časove vytiženosti, ale o tom, ze si ztakladatelka vybrala neprorodinneho/ sobeckeho dárce genetického materiálu a kasicku na peníze.
Co s tím nevím. Změnit by se musel chtít on. Takze asi zvážit, zda je tohle to, co chci dalších x let žít. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
21.11.15 22:10

Asi budes muset jasne a razantne rici, ze Tobe to tedy nevyhovuje…treba to vubec netusi, pokud tu teplou veceri nakonec stejne ma a vikend travite podle nej…a otazka, co bych delala, kdyby to s nim nehlo…no, urcite bych neskakala, jak piska…jasnw bych dala najevo, ze takhle ne…zaridila bych si cas podle sebe…s detma bych byla sama tak jakotak…jen by mi odpadla starost o manzela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama