Celiakie a neplodnost

90
4.1.11 10:44

Celiakie a neplodnost

ahoj, mám za sebou 3 IUI a 1 IVF - neúspěšně. Paradoxně díky mé silné alergii a ekzému mi bylo uděláno vyšetření krve, kde jsou zvýšené hodnoty na celiakii. Bylo mi řečeno, pokud si dobře pamatuji, že mají být hodnoty do 17 a že já mám přes 70. Že se prý mám rozmyslet, zda podstoupim vyšetření gastroskopie, aby mi buď celeakie byla vyvrácena nebo potvrzena, že by to mohlo způsobovat i mou neplodnost.Pamatujete si někdo své hodnoty, divím se i,že mi doktorka řekla,že se mám já rozhodnout, čekala bych, že mě tam pošle sama od sebe. Máte někdo s tím zkušenosti, pomohla vám dieta, snažíme se rok a půl a asi 8 měsíců jsem po skarifikaci vaječníků,laparoskopii a hysteroskopii.Vše vpořádku, nyní ovuluji a menstruuji pravidělneě bez léků, ale stále nic :cry: díky za rady,zkušenosti,ALENA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
4.1.11 10:53

za sebe - vyšetřit a vyřešit. Obrátila bych se na gastroenterologii.

Zcela náhodou se přišlo na celiakii u starší dcery, mladší se zatím sleduje, s manželem jsme negativní.

Na gastru poradí nejlépe

Jako co to je - rozmyslete si, zda to chcete podstoupit nebo ne. Tím spíš, pokud to může způsobovat neplodnost.

Z toho, co jsem četla, to může mít vliv na otěhotnění. Ale pže se to netýkalo mě (ve smyslu potíže s otěhotněním, celiakii sama ani nemám), tak to zatím neřeším.Tím, že dcera to už potvrzené má a tím pádem drží dietu, tak to taky neřeším (navíc jí je 6…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
4.1.11 11:08

ale do té poradny asi potřebuju doporučení od lékaře,že jo? o vše aby si člověk prosil :O( diety se hrozím,díky za reakci,ALENA

Příspěvek upraven 04.01.11 v 11:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3084
4.1.11 11:09

Ahoj, já celiakii mám už od 1roku, potíže s otěotněním jsem neměla, ale dietu jsem držela od 1 do 5let, pak řekli, že je to dobré a pak až od 15ti chvíli, a ve 22 už definitivně. Rodila jsem ve 25letech.

Já být Tebou určitě na to gastro zajdu, ať vím na čem jsem. Ona ta gastroskopie zase není tkaová hrůza, já na ni byla 4× a dá se to přežít, naštěstí to netrvá dlouho. Takže bych do toho určitě šla, o tom, že může způsobovat neplodnost jsem také četla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
4.1.11 11:17

Díky za odpověď, já už jsem si prošla takovýma hnusnýma vyšetřeníma, že už mě asi nic nepřekvapí,bohužel.ale budu si muset asi někde vyžádat doporučení do té poradny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
4.1.11 11:24

urcite vysetrit .. u mna teda problemy s otehotnenim neboli .. dokonca som otehotnela neplanovane, ale to teda na gastro pozerali na mna ako na prizrak.. diety sa nedes. ako obmedzenie to je ale zas zivot ti to neznici..
moj manzel tvrdi ze si jeme kvalitnejsie .. :-)))
tak drzim palce, mozno nasadenie bezlepkovej pomoze a budete mat mimiska :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
4.1.11 11:47

Ahoj, vliv na otěhotnění to má, pokud máš celiakii a je neléčená. Já mám bratra s celiakií a kvůli podezření jsem byla loni v srpnu na endoskopii, taky jsem nemohla dva roky otěhotnět, ale nakonec jsem zdravá a mezitím jsem dokonce i přišla do jiného stavu. le bylo mi to takhle vystvětleno. V podstatě je sterilita jeden z příznaků celiakie a pokud máš ekzém, tak je to další příznak. Těch může být spusty, aniž bys je s nemocí spojovala. Ono se sposuta lidí mylně domnívá, že u celiakie jsou průjmy nebo, že to musí mít člověk od mala, ale to není pravda. Na vyšetření jdi určitě, následky neléčené celiakie jsou závažné, je tam daleko vyšší riziko rakoviny, protože v podstatě máš trvale v těle zánět. takže i imunita je špatná atd…dieta není zase tak hrozná, prostě jíš zdravě, jediné co je nevýhodou je, že jsou tyto potraviny drahé…a v dnešní době, kdy už spousta lidí má domácí pekárny, tak to není problém, dřív to byvalo horší…přeji hodně štěstí…jo a ještě myslím to, že máš něco v krvi nic neznamená, tuším, že někdy jsou tyto výsledky i falešně pozitivní a proto se dělá endo do žaludku a tenkého střeva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13628
4.1.11 12:03

Byla jsem na tom stejne, jen jsem mela hranicni hodnoty, na vysetreni jsem sla, bala jsem se moc, ale za dite to stalo. Celiakii nemam, ale radsi jsem drzela dietu, po trech mesicich bezlepkove, jsem sla na ivf a zadarilo se. Jestli je to s tim spojene nevim, ale mne to za tu namahu stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
4.1.11 12:16

díky moc za reakce.jako malá jsem byla chudokrevná,od malička jsem silná ekzematička,mívám občas i křeče v lýtku, to se mě doktorka ptala,zda nemám svalové křeče a i často z ničeho nic zvracím,či mám jednorázově průjem nebo zase zácpu, jsem nafouklá apod. tak to tak vše směřuje k té celiakii :O( mno,uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
4.1.11 12:17

díky Edito, nemapatuješ si jaké si měla ty hodnoty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35296
4.1.11 12:55

anelo asi si o to vysetreni budes muset rict - budto te tam posle gyndarka, ktera na to prisla, nebo, a to je pravdepodobnejsi, ti da car s vysledky krve a ty ho doneses obvodakovi, ktery te na to posle.
ono je to dobrovolne, vis…
doktroka ti rekla, ze se mas rozhodnout, protoze neni jiste, ze jsi neplodna kvuli tomu a protoze kdyz nemas vlastne jine potize pro celiakii, bezlepkova dieta neni zadna sranda … tak jestli se ti chce podstupovat ty skopie, kdyby ses pak na to stejne mela vykaslat
ceialk by dietu kazdopadne drzet mel, ale to je soucasne oficialni doporuceni. Na srazu celiaku z gastroenterologa nakonec vicemen vypadlo to, ze kdyz celiak potize nema a dietu nedrzi, vlastne se nic nedeje - v literature se sice pry popisuje vyssi vyskyt strevniho lymfomu, ale ze dvou pritomnych doktoru odborniku to jeden videl 1×, druhy vubec nikdy…
v kazdym pripade jestli chces do nejake poradny jit nebo neco s tim podnikat, obrat se nejlepe na sveho praktika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
4.1.11 13:17
Pudloslava píše:
anelo asi si o to vysetreni budes muset rict - budto te tam posle gyndarka, ktera na to prisla, nebo, a to je pravdepodobnejsi, ti da car s vysledky krve a ty ho doneses obvodakovi, ktery te na to posle.
ono je to dobrovolne, vis…
doktroka ti rekla, ze se mas rozhodnout, protoze neni jiste, ze jsi neplodna kvuli tomu a protoze kdyz nemas vlastne jine potize pro celiakii, bezlepkova dieta neni zadna sranda … tak jestli se ti chce podstupovat ty skopie, kdyby ses pak na to stejne mela vykaslat
ceialk by dietu kazdopadne drzet mel, ale to je soucasne oficialni doporuceni. Na srazu celiaku z gastroenterologa nakonec vicemen vypadlo to, ze kdyz celiak potize nema a dietu nedrzi, vlastne se nic nedeje - v literature se sice pry popisuje vyssi vyskyt strevniho lymfomu, ale ze dvou pritomnych doktoru odborniku to jeden videl 1×, druhy vubec nikdy…
v kazdym pripade jestli chces do nejake poradny jit nebo neco s tim podnikat, obrat se nejlepe na sveho praktika

zakladatelka pisala ze trpi chudokrvnostou a este je ekzematicka , takze to asi bude tiez z celiakie.. no na jej mieste by som na testy sla .. a aj drzala dietu.. ja mam tiez len chudokrvnost a nizky tlak z toho :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
4.1.11 13:22

nízký tlak mám od malička, to s tím také souvisí? na vyšetření určitě půjdu, ať vím, co se ve mně děje a třeba pak dieta pomůže i k otěhotnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.1.11 14:23

Pudlo poslala jsem ti SZ, prosím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35296
4.1.11 14:56
anela5 píše:
nízký tlak mám od malička, to s tím také souvisí? na vyšetření určitě půjdu, ať vím, co se ve mně děje a třeba pak dieta pomůže i k otěhotnění

obecne vzato je to asi rozumne, treba ti to pomuze i od toho ekzemu
ikdyz manzel uz drzi dietu skoro rok a ekzem ma zatim furt jenom horsi.
bezlepkova dieta se projevi az za desnou dobu, musis tomu dat cas. Rok zadna doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama