Celou noc tlačí a vrti se.....

4933
4.2.16 05:57

celou noc tlačí a vrti se.....

Maminky zkusím jestli nemá nektra podobnou zkušenost.
U prvního syna jsem si prdiky a koliky doslova vyzrala. Ted mam mesicniho kloucka a ten mi taky dava zabrat. Přes den prdiky zvládáme díky noseni, kocarku a hačce ale nastane noc a on ji celou protlaci a provrti. Přes den kojím cca á 2,5 hodiny a v noci každou 1,5hodinu. Dokojim, odrihne si, položím do postýlky a za 5 min to začne…az do dalsiho kojení.

Holky Já snad takhle ale padnu za vlast.
Nemela jste to nektera s prckem???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1247
4.2.16 06:29

Měla ;-) v období Vánoc to gradovalo, malému bylo tehdy 5 týdnů. Chudáček tlačil ve dne v noci. Kojící interval jsem měla taky stejný. Polovinu dne jsem strávila s malým na podložce, kde byl rozbaleny a stridave jsme masirovali bříško a cvičili nožkama.
V te době jsem ho chudáka rourkovala skoro každý den :zed:. Vždycky se vykakal a nebylo ani půl hodiny klidu a už tlačil znova. Proste kolotoč. Zkoušela jsem vysadit Vigantol, nasadila probiotika, nahrivat, polohovat na bříško, homeopatika, klasické kapky na bříško, čajíky atd atd :roll:. Velika úleva přišla po šestém tydnu, kdy malý začal více hýbat nožkama. Začal si prdet sám bez pomoci, taky jsem přišla na to, že mu nedělají dobře ořechy v jídle, po tom ho boli bříško i teď. Každopádně, ačkoliv to asi nebudete odpověď, kterou čekáš, na tyto problémy je nejlepším lékem čas :nevim: ony s tim ty miminka chvíli bojují a nám matkám je jich lito, ale poradi si. Takže podle mě vydržet, kojit a mazlit se, ať v tom prcek není sám, a vydržet.
Jo a ted mě napadlo, někdy je problém ve špatném prisati u kojení, miminka mohou polykat hodně vzduchu a ten jim pak děla v bříšku neplechu. Třeba, když miminko při kojení mlaska a nebo kdy se často pouští a chyta prsu. V takovém případe je dobré poradit se s laktační poradkyni.
Ať je brzy líp :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
4.2.16 06:30

Me maly prvni mesic taky takhle rval ale u nas to byla kombinace vic veci. Ted mu davam pred kazdym kojenim espumisan a prdiky hezky odchazi. Zkousela jsi taky neco na prdiky? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
4.2.16 06:34

@Ivačice Děkuji moc za odpověď…Já tusim ze musím vydržet. U prvního jsem se dockala toho ze začal normalne spát az ve 2,5 letech :nevim: :nevim:
Ořechy…i mandle myslíš? Ty ja totiž neustale uzobavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
4.2.16 06:36

@Dianela espumisan a pak babycalm. Já jen nevím jestli to má zabírat hned nebo az za nějakou dobu používání.
Děkuji za odpověď danielko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
4.2.16 06:39

@zrzule23 Nemas za co :hug:
Nam Espumisan zabral hned :nevim: Mozna se zkus poradit s mudrou jestli ti poradi neco lepsiho nez Espumisan, treba jen na dobu, nez se to u prcka zlepsi. Nam take pomohlo opravdu caste pokladani na brisko. Miminka si tak zpevnuji brisni stenu a tolik je ty vetry neboli a lepe je pak vytlaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3224
4.2.16 07:25

@zrzule23
mela jsem to s malou-kazde rano byla vzhuru uz v 5 hodin a chudak treba hodinu tlacila a ja ji nemela jak pomoct-vyzkousela jsem vsechny dostupne kapicky-espumisan, babykalm, i dalsi -uz nevim jmena, rourku, cviceni nozickama… az v roce jsem zjistila ze hlavni pricinou je VIGANTOL :cert:
zkus ho vysadit na 3 dny a uvidis-a procti si pribalovy letak :roll:
pokud ti toto zabere, uvidis ze bez Vigantolu to je v poradku, objednej si na internetu kapicky Baby D-od firmy Jamieson-stoji pres 200 ale mas je na cely rok-vitamin D je dulezity-urcite je potreba miminku dodavat
vedet to driv, tak bych male usetrila hodne trapeni :srdce:-jak jsem to zjistila, tak vigantol letel do kose-ale to uz male byl skoro rok :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
4.2.16 07:41

@Papia Já už baby D mam. Vigantol jsem vůbec nezacala dávat…je to hrozny svinstvo. Tak jsem doufala ze druhej kluk bude klidnější a prd.
Asi to budu muset nějak prezit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3224
4.2.16 07:47

@zrzule23
aha- no vidis, u spousty lidi to ten problem vyresilo…tak ted uz tedy nevim no…je pravda ze az bude mit trosku vic posilene to brisni svastvo, tak bude prdet lepe…ale treba segry holcicku to trapilo az do 6 mesicu a vazne hodne…nase sice tlacila, ale nebolelo ji to a nebrecela…jen ji to proste neslo…

a ja myslela, ze ten baby D to vyresi…no mozna by bylo jeste hur s tim vigantolem-cert vi

drzim palce at je brzo lepe :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
HMarketa
4.2.16 07:47

Já dávala dítě spát na bříško a problémy ustaly. Vím, že se to moc nedpopručuje, ale nás tak taky rodiče dávali…možná lepší, než do nich rvát chemii…

• Nahlásit
  • Citovat
463
4.2.16 08:18

@zrzule23
Zkus pít čaj od Weledy pro kojící, 2× denně a případně ten Espumisan. Já ho ale nedávala před každým kojením, jen když měl bolení. A rozhodně ne 5-10 kapek, jak se doporučuje. U nás stačily. 4. Tak ať se to brzy srovná :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
4.2.16 08:19

@zrzule23 Ahoj, přesně jak popisuješ, proheká nám celou noc, je jí 6 týdnů. Já ale kojím po třech hodinách plus mínus, jak se vzbudí. Tím, že heká a svíjí se nevím, zda se už budí, nebo by ještě spala. A budí to jak mě, tak manžela. Pomalu si zvykáme to zaspat, ale já mám uši nastražený furt, kdyby chtěla papat. Když jeden z těch spánků mezi kojením je opravdu silný, tak spí jak poleno a je potichu. Tak se aspoň dvě hodinky vyspíme bez buzeníčka hekáním :lol: Jo a mě zabírá s ní tedy trošku pocvičit nožičkama a pak uložit, protože zívá, nepláče, ale svíjí se a heká, a dávám nahřátý polštářek na bříško a běhám nahřívat, dokud neusne a pak jí ho nechám přiložený. Ne že by přestala hekat, ale slyším odcházet prdíky, takže aspoň něco. Moje dr říkala, že dětičky hekají v noci a že se nedá nic dělat. Bereme Sab simplex na prdíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
4.2.16 08:39

Hodně jsem slyšela o tom, že to způsobuje vigantol… my máme asi zázračné dítě ale syn vůbec na prdíky ani na bolení netrpěl… asi ve 14ti dnech jsem si myslela, že už to začíná, když pořád řval ale to byl jen hlad :roll: ale mám známou s 10m prckem a ten je údajně citlivý na všechno… on je teda dost ufňukaný nebo spíš až uřvaný pro nic za nic a známá tvrdí, že se večer přes spaním nemůže vyprdět, tak se kroutí a řve :nevim: mě se to teda moc nezdá u tak velkýho dítětě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3224
4.2.16 08:44

@Hofmi92
nee-nase jen na zacatku-ale v roce jsem zjistila co je Vigantol zac :cert:
sestry holcicka do pul roku-ve dne i v noci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
4.2.16 08:49

My vůbec vigantol nebereme, máme jiné déčko. Stejně má břicho jak buben. Držím přísnou kojící dietu. Takže doufám, že z toho vyroste :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama