Syn utíká z velké postele

728
1.2.16 20:58

Syn utíká z velké postele

Jdu si pro radu… synovi (21 mesicu) jsme pořídili novou velkou postel. Dnes tam mel spat poprvé, ale když jsem ho tam uložila, dala mu tam všechny plyšáky, co měl v postýlce, začal hned utíkat. Lehla jsem si tam s nim, ale bez výsledku. Vztekal se a utíkal :(
Tak jsem ho dala do postýlky a usnul hned. Jak ho mám přimět, aby spal ve velke posteli? Ještě nemluvi (par slov) a komunikace je s nim těžší, takže domlouvání nepomůže. Děkuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
1.2.16 21:01

Ja bych si setrila nervy a nechala ho treba jeste mesic spat v postylce, kdyz tam spi dobre a hned. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5941
1.2.16 21:02

Je na to ještě malinký, asi se mi libi.,že v postylce má své bezpečí. Nehrotila bych, zkoušela. My syna dali do velké až ve 2,5 letech.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625

Nechala bych ho v postýlce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274

Taky nechápu, proč ho stěhovat, vždyť mu ještě nejsou ani dva roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6390

My jsme si tam hrály a pak jsem jí tam nechala spát odpo. Někdo radil i rozmontovat malou postýlku a prostě sdělit není a spát se prostě bude ve velké. Ale jestli je toto možné to nevím. U nás to šlo pomalu hraním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3977
1.2.16 21:04

Zkoušej ho tam ukladat pres den at si zvykne. U nas to pomohlo.Ve 26mesicich uz spi ve velke a rad. Tyden byla jeste mala v pohotovosti, ale zbytečně. Musi k tomu dozrat sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 21:06

Jinak syn se prestehoval taky kolem 2,5r. zacali jsme tak, ze jsme odmontovali jednu bocnici, at si jako zvykne na otevreny prostor a vedle postylky dali matraci, kdyby vypadnul. on za 3 zjistil, ze je vetsi sranda spat na te matraci. po par dnech ji soupli do postele a maly se tam sam prestehoval (i jiny pokoj).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7988
1.2.16 21:07

@pajule022 Ahojky, u nás tohle proběhlo vždy dva měsíce před druhými narozeninami, přes den jsme si chodili do postýlky číst, prohlížet knížky, někdy jsem řekla, že jsem unavená a lehla si tam a nechala se dítětem přikrýt, nanosili mi tam plyšáky a pak si za mnou lehli, pomohla i zábrana z kartonu proti vypadnutí:-D, postupně to trvalo asi týden nebo dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5177
1.2.16 21:10

Je to pro něj změna…a ne malá. Za prvé by to bylo jednodušší, kdybyste se mohly spolu už domluvit…překvapilo by mě spíš dítě, které by neuteklo…zkus zavést nové rituály- jako přečíst pohádku a odejít z pokoje…nejspíš vyleze, takže zase vrátit, a takhle pořád dokola… :nevim: bude to nejspíš trochu boj…ale jestli tam máš postýlku, která ti tam nepřekáží a nepotřebuješ ji na druhé, tak bych tam chvilku nechala oboje, dávala ho třeba přes den spát do velké, jestli ti tam usne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
1.2.16 21:11

Já bych to nehrotila, je to opravdu ještě celkem brzo. Nechala bych to na dobu, až s ním bude nějaká rozmluva. U nás to vyšlo taky nějak kolem těch 2,5, možná o něco dřív. Poprvé tam spal, když si komplet počůral v postýlce matraci a peřinu, tak jsem ho zkusila dát do velký (tu měl vedle postýlky už nachystanou) do svých peřin a přijal to suprově a pak se s tím chlubil tátovi, když se vrátil z práce. Dej mu čas.

• Nahlásit
  • Citovat
12170
1.2.16 21:12

Nechala bych ho v postylce. Muj syn v ni byl vice, jak 3,5 roku. Samozrejme nebyla celou dobu uzavrena, Nekdy ve 2,5 letech jsem sundala jednu stranu, ale proste to byla jeho postylka a rad tam unikal nejen ke spanku, ale i jako do sveho prostoru. O nove posteli nechtel ani slyset. Az kdyz jsme se prestehovali a on mel radost z vlastniho pokojiku, tak laskave prenechal postylku sestricce. :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
1.2.16 21:12

Prvorozena sla do velke postele ve 3 letech, druhatko ve 3 a ctvrt. Obe chtely, těšily se, vybraly si povlečení atd. Pockala bych do te doby, nez bude chtit a pujde to samo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
1.2.16 21:18

Tak my ho dali do velké teď o Vánocích (2 roky), i tak na mě všichni koukali, co tak brzo :lol: Ale já už ho zvykám postupně, protože do postýlky pak půjde mimino. No ze začátku jsem tam spala s ním, pak postupně odcházela (třeba jsem mu řekla, že se jdu umýt a tak). Takže pokud s ním ještě není domluva, tak mu to těžko vysvětlíš, asi budeš muset ještě chvíli počkat. U nás to bylo trochu jednodušší v tom, že u babiček jsme spolu po obědě spali ve velké posteli, takže to znal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
1.2.16 21:19

Smir se y tim, ze jsi prozatim postel kupovala zbytecne.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama