Cena marcipánových postaviček

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 05.01.18 22:24
Cena marcipanovych postavicek

Ahoj, je tu nekdo kdo dela na zakazku dorty a k nim modeluje postavicky z marcipanu? Zajimalo by me kolik stoji postavicka napr. krtka rekneme 7cm? Kolik si uctujete za modelaci a material? Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

saadet
Extra třída :D 11805 příspěvků 06.01.18 00:08

@Šarlota4 sice dorty nedelam, ale v cukrarne kde nechavam delat dorty si za postavicku rikaji myslim 250,– kolik kdo ucoval tobe, jestli se muzu zeptat?

Halamka
Závislačka 3341 příspěvků 06.01.18 06:01

@saadet to je dost premrsteny, se mi zda.
Tady dalsi Dalsi figurky

zuza92
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.01.18 06:50

Já teda nemodeluju, ale figurku kupuju už hotovou. Peču jen pro naši potřebu. A u nás v cukrárně maji hotové figurky 25-100 kč podle velikosti. A taky krtek stojí víc než nějaká bezejmená postavička. Ve středu jsem kupovala prasátko za 27.

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 06.01.18 08:09

Jde o hloupost, jen mi to nedalo. Objdnala jsem dort za domluvenou cenu kolem 500,– ve finále stál 550,– v pořádku. A na něj figurky, přičemž mě paní, že jsou drahé a budou stát kolem 500,– říkám jasně je to pro dítě chci je. Platila jsem tedy 200,– zálohu a počítala, že budu doplácet cca 1.000kč. Včera mi paní volala, že mám dort připravený a že finální cena je 1.670 což by tedy znamenalo, že za 4 figurky bych zaplatila 1.120kč.
No ozvala jsem se, že jsme se domluvili na uplně jiné ceně tedy kolem 1.200 sakumprásk a paní říkala " No ale já tady mam poznámku 1.600, ale já chci abyste byla spokojená, tak to necháme za těch 1.200". Paní se zřejmě spletla a napsala si k sobě jinou domluvenou cenu a já se nemůžu zbavit pocitu, že kdybych se neozvala, tak mi to za tu neadekvátní cenu prostě nechá a nepřizpůsobila jí opravdové ceně. Jakože i kdyby to vyšlo reálně na 950,– tak si řekne 1.200 protože jsme byla kolem této ceny domluvené. Proto me zajímala cena figurek, která je z marcipánu a určitě ta modelace stojí čas a práci. Nemám problém zaplatit za kvalitní službu/produkt, ale tohle mi přišlo docela zlodějina. Nutno říct, že bych zaplatila i těch téměř 1.700, protože jsem ten dort prostě potřebovala pro dceru. Ale za mrkvový dort se 4 mi postavičkami mi to přijde šílené.

Beaumont
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 06.01.18 08:12

@Halamka no to není. Si Vem materiál, barvy a hlavně hodiny (až dny) titerne práce. A když se podíváš do shopu, tak zjistíš, že ta samá postavička, ale plastová (vyrobena někde v Asii na lince) stojí 280,–. Takže je to úplně normální cena.

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 06.01.18 08:13

Btw za naprosto famózní svatební dort (70) porcí( měli jsme snad 12 ochutnávek), kde bylo 30 mini naháčů a 30 cheescaku a 1 velký dort jsem platila 4.400,– Schválně jsem se dívala na fakturu. Jinak v tomto podniku je strašně milá obsluha i majitelka, vlastně okažitě reagovvala velmi mile, že cenu necháme původní. Nemůžu si tam na ně ztěžovat, ale stejně mě to zklamalo, pze jsem se tam docela naučila chodit. Ale už bych tam asi nic neobjednala.

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 06.01.18 08:14
@Beaumont píše:
@Halamka no to není. Si Vem materiál, barvy a hlavně hodiny (až dny) titerne práce. A když se podíváš do shopu, tak zjistíš, že ta samá postavička, ale plastová (vyrobena někde v Asii na lince) stojí 280,–. Takže je to úplně normální cena.

Nebudu se dohadovat reálnou cenu opravdu neznám, proto jsem se tu ptala. Ale ta práce na těch postavičkách cp jsem chtěla a dostala neni zas jako nic extra. Barvy i marcipán jsou drahé ale kilo marcipánu stojí cca 200,–

Příspěvek upraven 06.01.18 v 08:18

Beaumont
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 06.01.18 08:17

@Šarlota4 tak splést se může každý, ale je dobrý že jsi se ozvala, příště si dají když tak pozor. Tam ani nejde o cenu figurek jako spíš o to jednání. Finanční limit by měl být pro ně základ a oni by se mu měli přizpůsobit.

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 06.01.18 08:22

@Beaumont jasně mě nezklamal přístup to se může stát, ale štvě mě, že by mě prostě natáhla i když ta cena reálně byla daleko nižší. V cukrárnách se většinou dělají jen odhady což chápu a předpokládám, že když něčeho použijí méně/více, tak to v ceně zohlední. Tady jsem měla dojem, že proste nechtěli zohlednit nižší cenu a rovnou napálili tu domluvenou ( a ještě navrch ). A taky jsem si říkala, jestli jsem je opravdu ve finále neošidila já a mělo to stát reálně opravdu těch 1.670.

Beaumont
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 06.01.18 08:23

@Šarlota4 já to nemyslela zle i když je pravda, že z jsem asi trochu hakliva na to, že někdo chce super realistickou figurku (princezna a pod) a i 100,– je pro něj moc a ještě pak pomlouva kde se dá což není tvůj případ. Ty jsi nakonec řešila něco jiného a to jednání dane cukrárny, což by mě taky naštvalo. :kytka:

Halamka
Závislačka 3341 příspěvků 06.01.18 08:24

@Šarlota4 A muzes sem dat fotku?
Ja si jednou nabehla ne na cene, ale na vytvoru. Elza, cena 1200 a princezna vypadala jako sjeta slapota s problemy se stitnou zlazou…

Beaumont
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 06.01.18 08:26

@Šarlota4 i kdyby to mělo stát 2500,–, tak měli rozpočet kterého se měli držet a že ho presvihli je jejich problém. Ani mohli to na začátku špatně spočítat, ale tak na to se berou telefony a měli zavolat, že se situace na tak a tak a domluvit co dál. Neřeš to, udělala jsi dobře ;)

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 06.01.18 08:28

@Halamka jj moment vyfotim

Beaumont
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 06.01.18 08:30

@Halamka to je druhá věc. Už jsem taky viděla baletku co byla vlastně jen kulička, ovál a čtyři polena jako ruce nohy a chtěli za to asi 150,–. To bych jim to tam nechala a ještě chtěla odškodné za zkažený dort bez figurky :cert: když něco neumím, tak to přeci neslibuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama