Reklama

Ceny bytů v Brně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 17:59
ceny bytů v Brně

Omlouvám se za anonym, nechci tu zveřejňovat svůj nick s plánem na koupi nemovitostí.
Již několik let sleduji ceny bytů v Brně. Chceme dětem koupit malé byty do začátku, pokud je nebudou v dospělosti chtít, byty budou prodány a dítě dostane peníze.
A co mám za problém.
Ty nejspolehlivější informace od statistického úřadu bývají zveřejňovány s takovým zpožděním, že jsou v podstatě z hlediska času přítomného nepoužitelné.
Ale letos první rok mám možnost srovnat prodejní ceny za rok 2014 s cenami nabídkovými z téhož roku.
Mám statistiku několika set různých bytů s jejich nabídkovými cenami a průměrná prodejní cena se od té nabídkové liší o mnoho set tisíc.
V podstatě ani ten nejlevnější byt v hnusné čtvrti neodpovídá tomu průměru dle ceny za metr čtvereční, který udává úřad.
Je mi jasné, že prodejní a nabídkové ceny se liší, ale makléři mi tvrdí něco jiného.
A tvrdili mi to i tenkrát.
To se vážně dá vyjednávat a cenu bytu dát dolů minimálně o 300000, protože údaje českého statistického úřadu prostě správné jsou.
A navíc se jedná o průměrnou cenu, kde jsou zahrnuty i ceny novostaveb, které jsou dražší, než třeba panelák.
Napadá vás něco?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15595 příspěvků 23.01.17 18:17

Tak těžko říct. Když bych to brala pode realitních serverů (třeba S reality), tak určitě jsou vyšší. Na druhou stranu, to jsou ceny nabídkové, často nadsazené. A reálnou tržní cenu, za kterou se byt skutečně prodal, neznám…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:18

Nevím co chceš slyšet.. mi rodiče prodali být 2+kk zrekonstruovány v loni v Bohunicích za 2490000. Nepro­davali dlouho, zájem byl velký.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:23

@pe-terka proč nadsazené? Řekla bych ze ceny v Brně tak jsou. Je nedostatek bytu.. hodně lidi zkupovalo byty pro pronájem…Já když jsem kupovala. Dávno být tak smlouvat moc neslo, sundala jsem dolu 50000 z poplatku realitce a ona si to vzala od prodejce..

debra.morgan
Závislačka 3279 příspěvků 23.01.17 18:25
@Anonymní píše:
@pe-terka proč nadsazené? Řekla bych ze ceny v Brně tak jsou. Je nedostatek bytu.. hodně lidi zkupovalo byty pro pronájem…Já když jsem kupovala. Dávno být tak smlouvat moc neslo, sundala jsem dolu 50000 z poplatku realitce a ona si to vzala od prodejce..

jaký nedostatek bytů??? 8o kdy jsi naposled koukala na realitky?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15595 příspěvků 23.01.17 18:25
@Anonymní píše:

hele nevím, myslela jsme to spíš v obecném měřítku…Tak třeba ne…je to možné, že je to realita :nevim:
Ale sama píšeš, že podle těch dat, co máš k dispozici, se ty ceny liší. tak co chceš slyšet :think:?

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 23.01.17 18:29

Já teda jako vůbec nechápu o co Ti jde 8o :think:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:30

Byla jsem svědkem koupě příšerného bytu v Brně, cena nadsazená asi o 100tis, lidi na místě přihazovali a přidali ještě dalších 120.. Takže.. poptávka a nějaká odhadní cena jsou dvě různé věci.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:31
@debra.morgan píše:
jaký nedostatek bytů??? 8o kdy jsi naposled koukala na realitky?

Dobrých bytů je v Brně sakra málo i v developerských projektech jsou zamluveny hodně rychle.

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 18:35
@Kikuška90 píše:

já taky ne :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:40

@pe-terka To byl jiný anonym s těmi rodiči. Anonym zakladatelka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:42
@Anonymní píše:
@pe-terka To byl jiný anonym s těmi rodiči. Anonym zakladatelka.

I ten druhý anonym, co sundal 50 tisíc z provize byl někdo jiný a ne já.
zakladatelka.

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 23.01.17 18:44

Zakladatelko a vysvětlíš nám teda co chceš?? :think:.. Chcete koupit dětem byty v Brně a skutečná cena bytů se liší od té co udávají statistiky - no a..?? 8o

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:57
@Kikuška90 píše:
:D Přiznám se, že mám taky trošku problém s pochopením.
Když jsem tu kupovala byt, žádný mi nevyhovoval, a když už jsme jednou narazili na ten náš, neumím si moc představit smlouvání, protože nám za zády stáli další zájemci. Byl relativně levný (centrum pod 2), protože v zanedbaném stavu.
Ať je statistika, jaká je (tím jsem se teda vůbec nezabývala), vždycky stejně záleží na prodejci.

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:58
@Saatine píše:
Byla jsem svědkem koupě příšerného bytu v Brně, cena nadsazená asi o 100tis, lidi na místě přihazovali a přidali ještě dalších 120.. Takže.. poptávka a nějaká odhadní cena jsou dvě různé věci.
:D :D :D
Možná to byl ten náš. :D
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama