Červené pupínky u batolete????

bercam
14.2.10 09:38

červené pupínky????

Maminky prosím poraďte.Moje 16ti měsíční dcerka se nám z ničeho nic začala osypávat.Nejdřív jsem si myslela,že je to reakce na aviváž.Byla jsem s tím u dr.a ta mi řekla,že je to u dětí normální a řekla mi,že asi bude mít malá citlivější pokožku.Napsala nám fenistil kapky.Ale vůbec se to nelepší.Na levém boku,v třísle a nožičce má červené pupínky,které vůbec nemizí.Má to i po celém těle,ale jsou to takové neviditelné pupínky,spíš jsou jen cítit na dotek.Má to i na zádech,ramenou a rozeseté po celých rukách.Nesetkala jste se s tím některá.Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29091
14.2.10 09:48

Nemůže mít neštovice?To jsou sice pupínky,kde se později tvoří vodový puchýřek..Ale nejprv jsou to jenom skvrny a ani doktor to ze začátku nemůže jednoznačně určit.Emička je prodělala asi před měsícem a když jsem s ním byla u doktorky,řekla,že to napřed nemůže určit,až o pár dní později to bylo jasné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bercam
14.2.10 09:56

Na neštovice to nevypadá.Ani si to neškrábe,takže asi nesvědí.Ty červený pupínky má jako jeden útvar.Jsou situovány převážně u té plínky,ale jen na levé straně.

• Nahlásit
  • Citovat
12947
14.2.10 10:07

tak stímto samým sme byly u dr a má 5 nemoc..hodím fotky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12947
14.2.10 10:08

ono seto blbe fotákem chytá…abylo to červenejší

Příspěvek upraven 14.02.10 v 10:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12947
14.2.10 10:10

a dnes už je to pouze na dotek už se pekne ztrácejí…jinak 5 nemoc je že nemá teploty a nic..ajen se osype..druhej den třeba ješte víc..a do 5 dní to má být poho…

nám to začalo snad ve středu večer já myslela že po jídle..a ráno byla uplne..a ješte se to pořád rozjíždelo..nák tak seto v sobotu začínaloztrácet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bercam
14.2.10 10:25

Děkuji za odpověď a radu.Na těch fotkách to opravdu vidět moc není.Většinou po koupání to trochu vybledne a do rána je to zase červenější.Ale v těch tříslech mi to přijde podobný.No asi budu muset stejne zase k dr.Ale přemýšlím o tom,že bych zašla radši na kožní. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5162
14.2.10 10:31

a nejsou to „obyčejné“ potničky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bercam
14.2.10 10:39

Potničky to určitě nejsou.to by občas zmizelo a třeba se to zase ukázalo.Ale ty pupínky tam jsou pořád,ikdyž občas vyblednou.

• Nahlásit
  • Citovat
29091
14.2.10 10:40

Malá měla 5.nemoc,když jí bylo 5 měsíců.Teda,podle fotek to naše Emička měla úplně jiné..Nejprv flíčky,které postupně vzplynuly ve flekance,nakonec byla jeden velký flekanec a 3 dny před tím měla 39horečky :mrgreen: A vím stopro,že měla pátou nemoc.Diagnostikovali jí to na pohotovosti a pak i naše dr.Ještě říkala,že u kojenců je netypická.

Ale u každého to probíhá jinak.Proto se nepřu.Emča měla zase neštovice téměř bez teploty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29091
14.2.10 10:43

Jsem to pochopila špatně,myslela jsem si,že to byly fotky zakladatelky..Já sem fotky dát nemůžu,nemám je v PC a nemám na to techniku.Ale jak říkám,nepřu se,u každého to probíhá jinak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12947
14.2.10 16:06

jani a nebyla to u vás šestá nemoc 2-3 dny vysoké horečky a pak fleky..u páté není anihorečka ani kašel rýma nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29091
14.2.10 16:41

Nene,určitě to byla pátá..Doktorka to viděla,než se to rozeběhlo a potom jak byla flekatá.Říkala,že je to typická vyrážka pro pátou nemoc - ty fleky..

Šestá jsou prý krupičkovitá ložiska..

Když měla malá tu horečka a podle krve nic,řekla doktorka,že bude mít asi šestou nemoc,ale měla pátou..I podle srovnávacích fotek z netu..K té horečce,doktorka nám říkala,že bývá u obou těchto nemocí.Chlapeček sousedky měl nemoci obě,a s šestou nemocí byl i v nemocnici,měl moc vysoké horečky..To je asi u každého jinak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12947
14.2.10 17:50

hm a my máme takové pupínky a máme taky5..čert aby se v tom vyznal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu