Lupénka - mrška nemoc, jak na ni?

13211
12.2.10 11:07

Lupénka - mrška

Ahoj děvčata,
nedávno mi dr. řekla, že mám lupénku..chtěla jsem se optat na Vaše rady, zkušenosti s různými mastičkami, zda-li Vám něco pomáhá, zmírňuje příznaky, pozastavuje ložiska…atd., atd…
Mám to na loktech, kolenech, jedno ložisko se mi udělalo nově na hřbetu ruky a jeden pidiflek začíná už i na obličeji :-(
Prvotně to byl trošku šok, ale teď jsme už „kámošky“, ale ne zase tak dobré, abych musela mít tu nádheru všude :roll:
Rozlízá se to hodně, za posledního půl roku teda nejvíc a fleky mám ošklivé, červené..no na molo to fakt není :lol: Pravda, to nebylo ani předtím, ale to jsem na jiné zahrádce.. :wink:
Tak dost řečí a předem děkuju za každý tip, postřeh, zkušenost..třeba to pomůže i jiným lupénkářkám :nevim:

P.S. Nenašla jsem zde jinou diskuzi na téma lupénka, ale jestli jsem se dívala nepozorně, tak se omlouvám :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1021
12.2.10 11:26

Petiso,tak to je mi líto-má to manžel asi 5 let,ložiska na loktu,noze,hlavě-což je prý nejhorší-a začíná mu další na noze-naštětstí má chlupaté nohy :mrgreen: takže to není vidět,je to ale hnus nemoc,vadí mu to na hlavě.denně se patlat a matlat :jazyk:jinak je v pohodě-nojo chlap :roll:
kouknu mu ho šuplíku čím maže..takže-Daivonex roztok,šampon Skin-cap,krém Dermovate, a na lokty a kolena k odšupění mast namíchanou v lékárně-není tam název.
Bohužel je to dědičné,holky mají dispozici,doufám,že se jim to vyhne,by to snášely hůř,jsou to přece holky :think:
prý se jim to může projevit až budou starší,ale taky nemusí :nevim:
tak pevné nervy a hlavně mazat a mazat,drž se!!!!!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
12.2.10 11:33

:oops: tak nevim jestli se to může takhle veřejně… :oops: ale když už nic nezabírá, tak marihuana jo… mastičky… ne kupovaný značky, ale doma vypěstovaný + naložit do krému nebo francovky… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
12.2.10 11:40

fakt jooooo???????to jsem neslyšela a pěstovat radši nebudem :mrgreen: a máš vyzkoušeno?funguje to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
12.2.10 12:02

funguje právě i na šíleně rozlezlou hnusnou… zcela vyléčeno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13211
12.2.10 12:04

Juj a jaký je postup, nevíš?
Kouřit asi ne, co :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
12.2.10 12:05

právě že kožní říkala,že je to nevyléčitelné,,,se mi to nezdá 8-) co píšeš…zkoušelas to na sobě nebo na někom jiném a viděla fakt výsledek jo? :nevim:

Příspěvek upraven 12.02.10 v 12:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13211
12.2.10 12:06

Theo,
děkuji za reakci..no možná si nechám narůst chlupy a bude :pankac:
Jako bylo mi to líto ze začátku, to víš…nic hezkého to není, ale co nadělám.Aspoň to nebolí, ikdyž když to praská, tak nic moc, no.Ale jsou horší věci :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13211
12.2.10 12:07

No ona ta lupenice je nevyléčitelná, ale dají se prý ty ložiska nějak zredukovat, fleky zmírnit.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
12.2.10 12:11

Petiso,to chce najít ten správný lék,který ti sedne,Dan vyzkoušel spooooustu,kožní mu to semtam změní,tady tyhle masti má 3 měs,je spokojený.
V telce jsem viděla jak se lidé jezdí koupat do bazénu plného nějakých žížalek-nevím ted,zda to jsou pijavice-a sedí v něm pár hodin a vylezou „vyčištění“,stojí to ale fůru peněz..nevidělas to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
12.2.10 12:14

měl to brácha, nejdřív jen hrubou pak mokvající a od kolene a loktů se rozlezlo snad všude a fakt hnus asi dva tři roky ho to trápilo. postup nevim přesně vim že řikal že to vždycky hodí do něčeho a pak se tim patlá :nevim: , kouřit neeee :-D .
jinak moje babička to dělá taky prý na klouby to pomáhá a celkově na bolest- to nemůžu posoudit, ale každopádně bráchovi je to viditelný- uplne se to „vylouplo“ a nemá NIC už cca rok a myslim že už ani nemaže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
12.2.10 12:14

máš štěstí,že to nemáš na hlavě,se tam blbě dává ta vodička,na začátku u toho nadával,ted zkrotl a myslím,že se ani nemůžou barvit vlasy-ale to nevím stopro,ale přijde mi to logické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
12.2.10 12:15

evo,tak to je supr,ale pochybuju,že budem něco pěstovat-to si nelajznem :wink:a nikoho neznáme,kdy by pěstoval a dodal :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
12.2.10 12:20

škoda že nebydlíš blíž, dala bych ti zadarmo samozřejmě, poštou si to zase nelaznu já… ale když si vypěstuješ malou kytičku tak to snad ani trestný neni ne :nevim: , no nechci tě navádět k nějakýmu trestnýmu činu :-D :-D :-D , ale tak když ti nic nezabere, budeš o tomhle aspon vědět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
12.2.10 12:27

Znama taky pouziva marjanku a nemuze si ji vynachvalit, nic jineho ji nezabiralo. Kourit ne :-) ale mazat.
Jinak muj otec ma masti z konopi, ty se daji sehnat v lekarne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama