Antihistaminika, jak dlouho užívat?

6512
3.2.10 18:30

Antihistaminika

Ahojky alergici nebo zdravotnici, prosim o radu…
Vcera odpoledne jsem mela docela silnou alergickou reakci na med - hned jsem si vzala Claritine, nejhorsi potize (otok dychacich cest) ustoupil cca do hodiny… Ale stale mam oteklou sliznici v nose, tak se chci zeptat,** jak dlouho bych mela uzivat antihistaminika**? Az do odezneni alergicke rymy? Nebo staci jeste dneska? Mam totiz i docela velky problem s unavou a spavosti po techto lecich :roll: Mohli byste mi kdyztak eventuelne poradit, ktera antimistaminika nejmin utlumuji? Nejvic me asi odrovnava Dithiaden, ale vcera jsem byla uplne mrtva i po tom Claritine a ani se Zyrtecem jsem nepochodila lip :nevim:
Budu vdecna za kazdou radu! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18313
3.2.10 18:44

Ajko, antihistaminika utlumují úplně všechny. Je to dáno podstatou jejich funkce. Alergická reakce je v podstatě nepřiměřená reakce organismu (nervové soustavy???) na vnější podněty chemické povahy. No a antihistaminika mají jednak tuto nepřiměřenou reakci tlumit (tlumí ovšem nervovou soustavu jako celek…), Jednak prý mají jako „řízená střela“ najít , rozložit a nechat vyplavit z organismu zárodky zánětů apod. Tak jsem to aspoň pochopil z vysvětlování své obvoďačky, když mně předepisovala Dithiaden po včelím bodnutí do obočí, následkem kterého jsem skoro neviděl… Medicínu jsem nestudoval, tak snad jsem něco nepopletl…
Pokud se můžu vyjádřit k tomu „odrovnání antihistaminiky“, tak vynech na pár dní řízení auta, sportování, velké grutování plus sundávání a věšení záclon… a v péči o děti ať pokud možno část povinností převezme někdo jiný. Prostě počítej s tím, že po dobu užívání léků budeš mít hodně dlouhou reakční dobu akdykoliv se ti bez varování může zatmět před očima. Držím palce, ať to rychle přejde… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22418
3.2.10 18:51

Já beru xyzal a s únavou problém nemám, ty jsem měla pouze po injekcích na alergii. Myslím, ale že je na předepis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
3.2.10 18:52

:-( Hmm, Juro,prave o to mi jde… Ja jsem na dceru vpodstate sama, byla jsem rada, ze mohl pritel aspon dorazit domu, kdyz to bylo akutni… A ted jsem s ni uz druhy den doma, protoze si ani netroufnu jit s ni sama ven :zed:
Ale taky mam obavu, ze kdyz prestanu antihistaminika brat, ze by se jeste mohla reakce znovu zhorsit..?! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
3.2.10 19:01

Antihistaminika ber v zásadě tak, jak ti určí obvoďák nebo alergolog. Radši neexperimentuj, mohlo by se to vymstít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
3.2.10 19:14

…Ja mela doted „jen“ lekove alergie, takze antihistaminika mam doma a uzivam podle pribaloveho letaku.
Kdyz jsem prave mela posledne dalsi alergii na leky, tak mi obvodacka rekla, ze mam ta antihistaminika brat tri dny, aby bylo vse ok…(vzala jsem jen jednu tabletu, na kterou jsem mela alergickou reakci).
Ja ted ani u dr. nebyla :oops: , ale zitra tam aspon zavolam :andel: Treba mi doporuci neco min utlumujiciho :-D (Ale kdybyste videli, jak se mi po tech lecich dobre spalo :mrgreen: , to uz jsem dlooouho nezazila :pankac: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22418
3.2.10 19:40

Jojo spinká se po nich dobře. PO injekci jsem si šla lehnou klidně po obědě, vstala ve 4 a po deváté bych šla znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
3.2.10 20:29

jura ma a nema pravdu, antihistaminika tlumi, protoze pusobi na H receptory a ty jsou v celem tele i v mozku a v mozku pusobi utlumeni - ale nove generace antihistaminik se do mozku nedostanou (nemely by prestoupit krevni barieru v mozku)- ta nova generace je prave claritine, zyrtec etc… takze jsi asi trochu citlivejsi, nez normalni lidi… dithiaden tlumi normalne.

xyzal je jenom jeden stereoizomer z latky, ktera je v zyrtecu, muze tlumit trochu min, protoze k dosazeni ucinku staci polovicni davka

pokud jde o sliznici v nose, zkusiula bych ji splasknout klasickejma kapkama do nosu, pokud je snasis - a pozorovat se, jestli se ti dychani nez antihistaminika nehorsi…o to jde predevsim. myslim, ze v teto chvili uz nehrozi, ze by ses naraz udusila, tak si muzes dovolit trosku experimentovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
3.2.10 20:41

Pudli, :palec: zaplaťpámbu za absolventy lékařské fakulty na eMiminu… Tohle fakt není můj obor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
3.2.10 20:43

Pudli - ja jinak dlouhodobe uzivam Beclomet na chronickou rymu (posledni dobou uz jen dle potreby max. 1× denne), ale ted jsem si ho nasadila 3× denne - ustup potizi minimalni :-? (spise mi ten otok splaskne i v tom nose az si dam ten Claritine). Jinak jsem mela od ORL napsany Aerius, (kdyz se mi zhorsi potize), ale ten uz mi dosel.
Hm a ted si uvedomuju, ze po tom Aeriusu nebyvam tak spava…
No ale ten Claritine i Zyrtec me fakt utlumuje celkem dost, nechapu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
3.2.10 21:02

Jeste jsem zapomnela napsat, ze od ORL mam zakazane jakekoli jine nosni kapky :think:

A moc dekuju za odpovedi!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12300
3.2.10 21:09

Já beru antihistaminika od mala na pylové alergie a můžu potvrdit že po claritine a zyrtecu jsem byla ospalá ovšem teď mám xyzal a ten je super, žádná ospalost. Takže zkusit ten xyzal a hlavně bych se poradila s doktorem. Nejhorší co je na ospalost je protazin, po něm jsem byla sjetá celej den, ale teda tak kvalitní spánek jako po něm jsem dlouho neměla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
3.2.10 21:19

PETRU a ten Xyzal je volne prodejny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
4.2.10 07:37

no ja teda znam lidi, co jsou ospali i po Ibuprofenu - ona psychika taky dělá hodně (jenže pomožme si, že?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
4.2.10 09:56

Hm, je to zajimave… Kdyz jsem si vcera vecer vzala dalsi Claritine, tak uz jsem po nem byla celkem v poho… Vazne nevim :think: Nemohla jsem teda spis byt treba ten prvni den akorat tak strasne vycerpana z te alergicke reakce? Ja fakt byla totalne mrtva! 8-o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama