Červený krk a čepy

Anonymní
25.12.19 19:33

Červený krk+čepy

Zdravím,
Mám červený krk (okolo čípku v ústech) a dnes se mi vytvořil viditelný bílý čep na mandlích. Horečku nemám, ani bolest krku nemám. Je možné že jo to angína?
Popřípadě jak se zbavit zarudlého krku a čepu?
První tři dny jsem brala Strepsils ale nepomáhají.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1581
25.12.19 19:35

Voda se solí, vincentku… Ale kamarádky dcera má třeba angíny zásadně bez teplot

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 19:46
@Anonymní píše:
Zdravím,
Mám červený krk (okolo čípku v ústech) a dnes se mi vytvořil viditelný bílý čep na mandlích. Horečku nemám, ani bolest krku nemám. Je možné že jo to angína?
Popřípadě jak se zbavit zarudlého krku a čepu?
První tři dny jsem brala Strepsils ale nepomáhají.

Tohle teď má syn. Minulý pátek teda měl 38 teplotu. Vzala jsem ho k doktorce, ta mu udělala výtěr a má ram streptokoka a dostal antibiotika. V krku ho prý nebolí, kašel ani rýmu nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4721
25.12.19 19:52

Zarudlé hrdlo bez teplot, bolestí v krku (a zvětšených uzlin?)… to na bakteriální (tedy streptokokovou) angínu moc nevypadá. Jsou aspoň mandle zvětšené? :think:

@Levandulina
Jaká ATB dostal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 21:27
@Doctus píše:
Zarudlé hrdlo bez teplot, bolestí v krku (a zvětšených uzlin?)… to na bakteriální (tedy streptokokovou) angínu moc nevypadá. Jsou aspoň mandle zvětšené? :think:@Levandulina
Jaká ATB dostal?

Ospen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4721
25.12.19 21:31

@Levandulina
Aspoň že tak. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 21:34
@Doctus píše:
@Levandulina
Aspoň že tak. :palec:

A můžeš mi to vysvětlit, jak to myslíš? Jako, že je to šetrnější?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 21:52

@Doctus bez uzlin( a to na ně trpím -casto musím brát homeopatika kvůli uzlinami) a mandle také nějak nemám (naposledy jsem měla angínu v sedmi a na mandle zvětšené netrpim takže moc nevím jak má „anginovy krk“ vypadat)

• Nahlásit
  • Citovat
4721
25.12.19 23:40
@Anonymní píše:
@Doctus bez uzlin( a to na ně trpím -casto musím brát homeopatika kvůli uzlinami) a mandle také nějak nemám (naposledy jsem měla angínu v sedmi a na mandle zvětšené netrpim takže moc nevím jak má „anginovy krk“ vypadat)

Tak to na angínu skutečně nevypadá. Ukázková angína má:

• zarudlý krk
  • zvětšené mandle s povláčky (čepy)
  • horečky
  • bolesti v krku (a při polykání)
  • zvětšené uzliny podčelistně
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 13:35

Tak dneska se mi vytvořili další čepy, pořád rudý krk :nevim: tak nevím co je se mnou špatně.
Nezna někdo dobré pastilky? Kloktam bylinkový roztok na zánět v krku, také vincentku, ale nic nezabírá

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.20 11:03

Takže syn dobral Ospen, 5 dní ok a teď se mu to zas vrátilo, takže dostal silnější antibiotika, Klacid. Nemám z toho radost, ale snad se toho konečně zbavíme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama