Cestování do Londýna v této době?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.11.21 06:39

Cestování do Londýna v této době?

Ahoj všichni,☺️
chtěla bych se zeptat na osobní zkušenosti s cestováním v této době do Londýna.
Chtěli bychom na jaře někam letět a našla jsem dobré letenky. Vím, že pak může být vše jinak, ale třeba taky ne. 😀 Cestování už nebude snadný asi nikdy.
Jsme naočkovaný, tak vím, že v Londýně teď chtějí druhý den test. Zajímá mě - to někam musíte dojít? 😅 Trošku se toho bojím, to zařídit, abych něco nezkazila. 🤦🏽‍♀️ Četla jsem, že od konce října už nemusí být PCR, ale stačí antigen (lateral flow test). Máte s testováním tam někdo zkušenost už? ☺️
Moc děkuji za odpovědi ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10772
10.11.21 06:47

To nemá smysl teďka řešit. Do jara bude všechno 10× jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4689
10.11.21 07:34

Řešit dnes, co bude platit na jaře je jaksi bezpředmětné. Dcera byla v Londýně před dvěma týdny a museli mít zajištěny testy v Anglii. Jakýsi kód že ho mají zajištěný, chtěli už při vstupu. Paradoxně nikdo pak nekontroloval, zda se ten test udělal. Ale to mohla být náhoda. Já se na dovolenou v únoru/březnu chystám. Kašlu na to co bude a nebude za podmínky. Letenky i hotel booknu s možností odložení, kdyby něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1610
10.11.21 07:50

Zatim plati, ze pred odletem do UK si musis online koupit antigenni test, kde v emailu dostanes cislo, ktere potrebujes do lokatoru.
Testy posilaji postou, nektere se daji vyzvednout, a delas si je sama a vysledek jim pres telefon posles zpatky, aby jsi dostala certifikat.
A ted praxe. Objednas si antigen online, hned obdrzis cislo. Test nekdy vubec neprijde, tak muzes zavolat na 119, kde ti poslou zdarma novy. Nebo ten test, ktery si objednala neudelas vubec a jenom podporis neci business. Protoze ty place y testy jsou uplne stejny jako ty, co dostavame zadarmo, abysme se mohli 2× tydne testovat kvuli praci nebo skole.
Bydlim tady v Anglii, chceme jet na Velikonoce do CR. V lednu asi koupim letsnky s pojistenim a podminky pro cestovani si prectu 2 tydny pred odletem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
10.11.21 12:12

Ted bych to neresila, uvidis, jake budou podminky na jare a podle toho se zaridis. Letenky a ubytovani bych zarizovala jen s moznosti bezplatneho zruseni nebo posunuti terminu. My uz mame koupene letenky na unor do USA a zaridime se podle opatreni, ktera budou platit v unoru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 13:28

Určitě chci koupit letenky s bezplatným zrušením, ale i tak mě zajimala situace teď, jak to probíhá v praxi, kdyby nahodou situace byla stejná. Oba anglicky mluvíme, ale nerada dělám věci, které nemám dopředu zjistene, abych vedela zda to zvladnu. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat