Cestování do Německa během covid-19

Anonymní
14.4.21 09:21

Cestování do Německa covid 19

Ahoj. Už se absolutně nevyznám co se smí, nesmí. Co je nutný a co už neplatí. Je někdo kdo se v tom vyzná? Bydlíme kousek od hranic, dříve jsme běžně jezdili do Německa na nákupy. Ráda bych zajela pro potraviny, ale nevím, zda můžu. Případně jaké jsou podmínky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
546
14.4.21 09:32

Já jsem z toho teď taky paf.
Od dneška nebo zítřka nejsou kontroly na hranicích ale jenom na té Německé straně.
Takže jelikož tady jsme na tom špatně s počtem nemocných, je možný že ale na českých hranicích budou policajti stát a pak budeš muset do karantény.
Na netu jsem toho moc nenašla tak možná ještě den počkat až aktualizujou všechny ty podmínky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10603
14.4.21 09:42
@Anonymní píše:
Ahoj. Už se absolutně nevyznám co se smí, nesmí. Co je nutný a co už neplatí. Je někdo kdo se v tom vyzná? Bydlíme kousek od hranic, dříve jsme běžně jezdili do Německa na nákupy. Ráda bych zajela pro potraviny, ale nevím, zda můžu. Případně jaké jsou podmínky?

Kontroly se jen ruší, ale podmínky pro cestování zůstávají stejné. Do Německa můžeš jen za návštěvou příbuzných 1.stupně na 72 hodin(bohužel z ČR platí jen 12,pak v ČR karanténa). Nákupy, tankování a podobně povolené nejsou. To samé platí i z německé strany do ČR. Samozřejmě patří mezi výjimky neodkladné jako lékaři, úřady atp.
Ještě tedy, při překročení hranic je potřeba mít u sebe negativní test.

Příspěvek upraven 14.04.21 v 09:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
14.4.21 09:48

@Aduš8 přesně tak. Ani Němci nesmí jen tak za nákupy nebo pro benzin do Čech. Není to nezbytný duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat