Cestujete sami?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Advise
Kecalka 227 příspěvků 13.03.19 19:49
Cestujete sami?

Už nějaký čas se rozhoduji a sbírám odvahu…cestujete sami? Myslím sami, jako úplně sami a cestováním myslím jak jednodenní výlet někam po krásách ČR, tak i třeba víkendový i delší pobyt v ČR či zahraničí… Zvažuji to, resp. velmi mě to láká, ale ještě pořád mám nějaké bariéry, v sobě, které mi nedovolí to uskutečnit… zkusili jste to někdy? Co vás k tomu přimělo? A co Vám to přináší?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13701 příspěvků 13.03.19 19:52

Za svobodna jsem to dělala - Anglie, Paříž, Barcelona atd. Prošla jsem si svým tempem památky, dny plánovala jak bylo libo, letenky za par kacek. To byly časy

Badboda
Povídálka 42 příspěvků 13.03.19 19:54
@Advise píše:
Už nějaký čas se rozhoduji a sbírám odvahu…cestujete sami? Myslím sami, jako úplně sami a cestováním myslím jak jednodenní výlet někam po krásách ČR, tak i třeba víkendový i delší pobyt v ČR či zahraničí… Zvažuji to, resp. velmi mě to láká, ale ještě pořád mám nějaké bariéry, v sobě, které mi nedovolí to uskutečnit… zkusili jste to někdy? Co vás k tomu přimělo? A co Vám to přináší?

Jasně. Vedlo mě k tomu to, že jsem byla bez partnera a chtěla jsem někam vyrazit. Přineslo mi to relax, bylo mi dobře. Dopřávala jsem si výlety, kadeřníka, masáž, pohoda..Šla jsem dokonce sama do divadla. Můžu jen doporučit, jen jsem nepochopila jaké máš bariéry?kde je problém to uskutečnit?

Jana525
Kelišová 5412 příspěvků 13.03.19 19:56

Jednodenni vylety po krasach, tam, kde ziju uplne v pohode. Mam to jako relax, ze vypadnu z baraku. Ale jet nekam sama do zahranici na dyl, to me nebavi. Vyrazim vetsinou s nekym z rodiny nebo s kamaradkou, minimalne s dospelou dcerou.

Advise
Kecalka 227 příspěvků 13.03.19 20:00
@Badboda píše:
Jasně. Vedlo mě k tomu to, že jsem byla bez partnera a chtěla jsem někam vyrazit. Přineslo mi to relax, bylo mi dobře. Dopřávala jsem si výlety, kadeřníka, masáž, pohoda..Šla jsem dokonce sama do divadla. Můžu jen doporučit, jen jsem nepochopila jaké máš bariéry?kde je problém to uskutečnit?

Jsem zvyklá cestovat, ale vždy s někým. A teď prostě není s kým. Ale i když bylo s kým, tak jsem si pořád říkala, že by nebylo špatné si vyjet někam sama..... Ty bariéry jsou asi o strachu, být někde takhle sama, co by kdyby..... ale to jsou takové hypotézy, které vím, že jsou zbytečné..... Budu se muset překonat. Jen mě zajímali i názory ostatních. Právě že při cenách letenek…nejsem náročná, nepotřebuji přepych a full servis, takže to celkově není ani tak finančně náročné.....

jezz1e
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 13.03.19 20:04

@Advise Na VŠ jsem v podstatě každé prázdniny někam jela sama pracovat a/nebo cestovat - Španělsko, Anglie, USA.. V hostelech se člověk lehce seznámí a najde parťáky na další výlet. Ráda na to vzpomínám.

Malaga
Nadpozemská drbna 25566 příspěvků 13.03.19 20:14

Jj a nejlepší byla samotná dovolená v Malaze :palec:  ;)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 13.03.19 20:17

sami jako jednotlivci?
Radši ne, nebaví mne to. Když musím sama třeba letadlem-ted zrovna v červnu, tak jsem nervozní a to má za sebou tak 120 vzletů :zed:
Jestli nějak trefím, jestli mi něco neujede. Sama bych jela tak do lázní.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 13.03.19 20:29

Miluju cestování s mužem, máme k němu podobný přístup, líbí se nám stejné destinace… Ale i za ty roky, co jsme spolu, jsem několikrát vyrazila sama, z různých příčin. Ať už to bylo proto, že jsem v dané zemi studovala a výletila si tam, nebo jsem jela za někým, kdy i dvoudenní cesta tam byla malé dobrodružství, nebo jsem byla v lázních a chodila tam po výletech… Miluju všecko - ať už courat po muzeích nebo někde vylézt na kopec v totální divočině, když je člověk sám, má to své kouzlo. Ale jo, na rovinu přiznvám, že když jsem se ocitla v místech, kde byl signál, tak jsem chlapovi domů zavolala a nadšeně mu všecko vykládala, já se o tu radost potřebuju dělit :lol:

Dospěla jsem k tomu, že mi vyhovuje, pokud já sama se teď rozhodnu, na co mám zrovna náladu, a to udělám. Líbí se mi, že když jsem sama, dávají se se mnou v cizině do řeči zajímaví lidé - normálně cestovat ve dvou, tak si s nikým cizím ve vlaku nepokecám, v kavárně ke mně na pár slov nepřisedne důchodkyně… V antikvariátu jsem neměla výčitky svědomí, že někoho zdržuju, a v klídku si to tam prohrabala. Prostě - je to jiný, no. A kdybych neměla muže, tak sama cestuju stopro.

Badboda
Povídálka 42 příspěvků 13.03.19 20:30

@Advise
Není se čeho bát, pokud pojedeš někam u nás, vždy se domluvíš. A pokud někam po EU tak s cestovkou , kde je na případné dotazy delegát. Taky jsem byla zvyklá jet s někým, ale co máš dělat, když zrovna nikdo není po ruce. Přece jen kvůli tomuhle člověk nebude sedět doma..

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 1 inzerát 13.03.19 20:31

Cestovala jsem sama. Po Evrope i dal,
treba 3 mesice v Indii byla parada. Absolutne doporucuju.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 13.03.19 20:33

@Advise byla jsem na několikadenní dovolené po čr. Nejlepší věc co jsem sama pro sebe udělala. Dalo mi to dost energie, spolehnutí se sama na sebe, poznaní užasných lidí kteří vždy pomohou a více s tebou mluví když jsi sama a hlavně vědomí že si mám jít za tím co chci :-) A plánují cestovat i nadále

Advise
Kecalka 227 příspěvků 13.03.19 20:35

Ještě to doupřesním. S cestováním kamkoli mimo ČR nemám problém. Ale vždy jsem doposud jela s někým. Přesto jsem já byla ve většině případů ta, kdo vše řešil, organizoval, domlouval, bo ostatní se na to necítili či to jazykově nedali. Nechci právě jezdit s cestovkou, aby mi někdo něco organizoval. Ale láká mě to hodně, si někam vyjet jen tak sama. Nezbyde mi nic jiného, než se překonat a prostě jet. A neřešit to. :-)

stinga
Kelišová 5948 příspěvků 3 inzeráty 13.03.19 20:35

@Advise doporučuji přednášky Hana Machalová, jezdí po republice a přednáší, cestuje s malou dcerou - odhadem tak 5 let, vydala i knihu „Do světa“ a je i na fb

Ou
Kelišová 6969 příspěvků 13.03.19 20:36

Ano. Zkus to - stojí to za to.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama