Četnost stolice ročního dítěte

236
15.6.07 20:28

Četnost stolice ročního dítěte

Ahojky, potřebovala bych malinko poradit. Mám 1. roční holčičku, tak do 11 ti měsíců měla stolici tak 1 krát max 2 krát. Teď běžně 3-5 krát. Asi před 14 ti dny jsme se vylízaly z průjmu a od té doby to tak je. Někdy to je bobek, jindy řídko. Někdy to i tak zvláštně zapáchá. Dnes měla zase lehce zvýšenou teplotu .Přijde mi to že se poslední dobou zaobírám jen těmi hovínky. Díky za radu. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

468
16.6.07 10:53

nerostou male zoubky? Nezmenily jste jidelnicek (vice sezoniho ovoce? Ja jsme byla takhle s dcerou preventivne u detske na vyteru, aby poslali stolici na rozbor, ale nic ji nenasli. Takze doktorka to prisuzuje tomu, ze dcera ji dost zeleniny a ovoce. Ted uz samozrejme chodi na stolici jen jednou denne, ale kolem toho roku jsme resily to same.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
622
16.6.07 11:15

ahojky…my měli stejný problém resp.měli jsme a mame problem s kakanim od narozeni… :( mala trpěla strašlivými prujmy…do 10m mela ve stolici nepratelske bakterie E-coli a neslo se jich zbavit a i kdyz pak vymizely, tak prakticky doted mela stridave bud prilis tuhou nebo naopak osklivou kasovitou stolici s hlenem a zapachajici, nebo proste pul na pul…vzhledem k tomu ze mame i tezky ekzem, tak az ted v 16m snesem celkem bez reakce jogurt a to byla na nase kakani hotova spasa…zkus pridat do presnidavky 2-3 lzice ciste bile activii a do tydne by melo byt po problemu…pokud ovsem opravdu nerostou zoubky.. :)
snad to pomuze i vam M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
16.6.07 11:20

Ahojky, zoubky nám lezou pořád, tím to snad ani nebude. Možná tím ovocem, toho má tsď dost to je fakt. Jíme i probiotika na urovnání mikroflory ve střevech. Spíš mě zaráží že to tak jako kysele páchne a je hodně tmavá. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3785
16.6.07 19:13

Že páchne kysele, to by mohlo být od toho ovoce. Ale že je tmavá, tak to nevím. Naše malá taky kaká často. Vždycky to tak bylo. Ale jinak žádné problémy nemá. Má prý rychlé spalování a je to žroutík ;-) Ptala jsem se dr, jestli je normální, že kaká taky třeba 5× denně a prý, pokud nemá teplotu, je čilá a není to příliš řídké, tak to průjem není. Tmavé to nikdy nějak neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
12.2.15 21:59

Ahoj holky, obnovuji diskuzi.
Chtěla bych se zeptat, jestli je normální, když mi mala-16 měsíců, kaka co 4 dny. Stolice je normální, akorát tlačí jak o závod. Jinak bříško tvrde nemá, ani ji nebolí, papá normálně. I v době kdy ji lezly zoubky se žádný průjem neukázal. K doktorovi jdeme až za 2 měsíce, nechci tam chodit zbytečne v chřipkovém období, když vím, že malou nic nebolí. Jen by me zajímalo, jestli to nektere vase dite melo taky tak?
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.15 22:33

@zrza8 Hele dcera do nasazení příkrmů kadila jednou týdně a po nasazení obden, semtam se to i protáhlo. Pokud nemá problémy, neřešila bych to; maximálně bych, pokud by byl bobek tvrdý, nasadila něco na změkčení stolice (hrušky, švestková šťáva). Jestli netrpí, nemá natržený zadeček od zácpy atd., k doktorovi ji netahej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
12.2.15 22:34

@zrza8 A má to tak od mimina? Pokud jí to vyloženě netrápí, tak bych to neřešila. Nastrouhala bych jí pořádně šťavnatý jablko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
12.2.15 22:35

@zrza8 tak pokud nemá problém a stolice není extra tuhá :think: moje chodí i 4× za den :lol: -podle toho co sní. Zkus jí dát něco, co má více vlákniny-pomeranč…ale ne moc, ať nemá potíže, hodně pít…uvidíš, třeba je to její „norma“ a bude to tak pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
12.2.15 22:44

Dostává šťávu z pomeranče, jinak ho nejí. Za den vypije asi 600ml tekutin. Nojo, ale jablíčko mi nenapadlo, postrouham ji. Jako mimi kakala normalne, to az ted, posledni asi mesic. Díky holky za rady :hug:
jo a tu svestkovou šťávu myslíte, že když koupím, že to vůbec vidělo švestky? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7826
12.2.15 23:17

@zrza8
Zkus švestkový kompot a tu šťávu z něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
12.2.15 23:30
@zrza8 píše:
Dostává šťávu z pomeranče, jinak ho nejí. Za den vypije asi 600ml tekutin. Nojo, ale jablíčko mi nenapadlo, postrouham ji. Jako mimi kakala normalne, to az ted, posledni asi mesic. Díky holky za rady :hug:
jo a tu svestkovou šťávu myslíte, že když koupím, že to vůbec vidělo švestky? :nevim:
:think: Nevím kde jsem nedávno četla (když měl syn asi tři dny hodně tuhou stolici), že právě citrusová šťáva není vhodná :nevim: Jabko je určitě v pohodě ;) Syn to měl od zubů, stolice se sice změkčila, ale stále je jiná než obvykle, roste mu další špičák. Měl jeden den problém se vyprázdnit, chudáček plakal a klepal se při tlačení, tak jsem nelelkovala a mazala pro čípek. Odpolko se mu konečně ulevilo, ale asi si podráždil konečník, protože další dva dny už mu to šlo, ale bolelo ho to a vůbec to nechtěl dělat. Začala jsem ho ládovat jablíčkama, uvařila jsem mu pořádnej vývar a dva dny jsem musela sedět u nočníku a držet ho jinak se nevybobkoval :nevim: až mi ho bylo líto :,( Pak se to samo upravilo. Určitě bych zatím nešla k doktorovi, když jí to netrápí. A o té šťávě jsem uvažovala taky, než jsem se rozmyslela tak byl v pohodě :D Já si myslím, že je to celkově o ovoci, neb je má slabě projímavé účinky. Myslím tím třeba jablka, švestky, meruňky..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
3.5.18 15:07

Ahoj mohu se taky zeptat máme podobný problém. Dcerce bude za chvíli rok a poslední 4 dny kaká tak 8 krát denně. Není to nijak řídké ale dost to zápachá. A potom od četnosti té stolice má při přebalování krev kolem řitního otvoru. Je to jako kdyby měla zadek odřený od toho jak často kaká. Máte někdo podobnou zkušenost prosím? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3867
3.5.18 16:48
@Ivetqa píše:
Ahoj mohu se taky zeptat máme podobný problém. Dcerce bude za chvíli rok a poslední 4 dny kaká tak 8 krát denně. Není to nijak řídké ale dost to zápachá. A potom od četnosti té stolice má při přebalování krev kolem řitního otvoru. Je to jako kdyby měla zadek odřený od toho jak často kaká. Máte někdo podobnou zkušenost prosím? Děkuji

Syn kolem roka take kakal kazdou chvili. Ted jsou mu dva a pul a kaka max. 1× denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama