Chleb s maslem

15
20.4.07 09:08

Chleb s maslem

Dobre ranko maminky,
obracim se na vas jako vzdy s duverou a prosbou o radu :) Prosla jsem uz vsechny mozne prispevky v diskuzich o jidle, ale nikde jsem se nedocetla, jak je to s prechodem z vecerní kase na chleba s maslem/syrem? Moji holcicce bude brzy 11 mesicu, ma 6 zoubku a kdyz ji dam kousek jablicka, mrkev, susenku … tak ji okouse, ale beda kdyz necham v poledni zeleninove kasi kousky. Jeste ted mixuju maso i zeleninu, protoze jinak se mi po jidle pozvraci - vubec to nekouse ale polyka. Nejak nemuzu prijit na zadny figl, jak ji naucit spravne kousat jidlo „na lzicce“, kdyz s kusem ovoce si umi poradit sama - proc to nedela i se zeleninou? Nemate nekdo podobnou zkusenost?
Diky za prispevky a preji vam pekny slunecny patek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.4.07 16:08

zdravím, já mám roční Janičku, má sice jenom 4 zoubky, ale zvládá celkem kousat dásňama. Musím jí ale na to upozorňovat, protože někdy také polyká celé kusy.
Učila jsem jí to tak, že jsem jí říkala, ať dělá mňam mňam.
Paní doktorka mně už někdy v osmi měsících řekla, ať Janičce nemixuji, jinak že se jí nebude chtít kousat. (takže zuby nezuby, prostě musí od té doby kousat)

Ten chleba s máslem nevím (Jani by to máslo měla asi všude), ale chleba a eidam jí už dávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
9.5.07 22:09

Mylim ze nejlepsi je, kdyz budete veceret spolu … ze prcek vidi jak jis ty a bude jist taky. My mame veceri v 6 hodin, a maly sedi v zidlicce a basti s nama to co my. Tedy basti … jak kdy no ale to e jina … Kazdopadne treba dneska mel chleba s Lucinou - nakrajela jsem mu to na kosticky a snedl cca pol krajice 8O . Sic je to vyjimka, ale jedl.
S tim obedem me napadlo .. dala jsi ji treba brambory a do ruky vidlicku at basti sama? Treba by ji uz toliko nevadilo ze musi kousat, bo by se zabavila tim lovenim jidla na taliri :wink: . Jaja tak „basti“ a ja mu sem tam podstrcim jeste kus. Ale je zas pravda, ze ja mu nikdy nic nemixovala .. max. rozmackala vidlickou, a ani to poradne nechtel … takze s kouskama jsme problem nemeli .

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama