Chce být vzhůru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
139
16.1.22 03:49

Chce být vzhůru

Ahoj, mám chlapečka příští týden mu budou 4m, je pln kojeny. Už od porodnice je spaní s nim otřes budí se na kojeni každou cca. hodinu a pul. Od 2 měsíce jsme bojovali večer s uspavaním chodili jsme do postele v pul 8 a uspavani trvalo většinou do cca 22 hod. Pak spinkal s tím buzením každou hodku a pul do pul 9.
To se minuly týden zlepšilo a už 6. den usnul maximálně v 8. Problém je, ale ten, ze se jednou v noci vzbudí většinou kolem ty 3 hodiny a už nechce spinkat. Přebalim ho, dam ho pod kolotoč a cca. za hodinu opět usne u kojení..
Co s tím? Myslíte, ze je to proste tím, ze byl zvyklý chodit spat později, nebo je to jenom nějaký dočasný problém?
Když se vzbudi tak na nej stále jen septam, rozsvitim pouze lampicku, nehrají si s nim.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2694
16.1.22 03:57

Nesvit, neseptej, neprebaluj a nedavej pod kolotoč. Prostě se spí! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6710
16.1.22 06:11

Proc mu davas v noci kolotoc?
Ja mam ctyřmesicni dvojcata, od narozeni spi naprosto fantasticky, ted uz davaji oba celou noc bez jidla, driv jedli 1×-2× za noc a parkrat se stalo, ze holcicka se po druhem jidle vzbudila (mezi 5h-6h rano) a zacala zvatlat, ze je jako vyspala.
Zhasla jsem, chvili si zvatlala po tme a pak usnula.
Obecne jsem nepochopila nocni hrani s detmi, mam par kamaradek, co takto deckum vychazely vstric a ve vysledku jim dite nespi dobre ani v peti letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
16.1.22 06:18

Nemluvit na dítě, nepouštět kolotoč, pokud možno ani nepřebalovat, pokud už nemá vyloženě nasáklou plenku, kterou by s dalším čůráním pročůral skrz. Zkoušela jsi dát dudlík?
Mně tohle malá dělá k ránu, kolem 5.hodiny, ale ona chodí spát už v 18.30, takže to přikládám tomu, že už je vyspalá. Vždycky tak půl/třičtvrtě hodiny je vzhůru, pak znovu nakojím a ještě usne třeba na hodinku. V době, kdy je vzhůru, je buď po tmě v postýlce nebo když pak začne být nervózní, vezmu ji na chvíli za tlumeného světla do postele, nemluvím na ní, ona kouká, kouká a pak za tu půlhodinu nakojím a spí. Rozhodně si s ní ale v noci/ráno nehraju nebo nepouštím kolotoč, v noci se má spát ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
16.1.22 06:27

Říká se, že kolem 4.měsíce se miminům spánek celkově zhoršuje. U nás to bylo taky i u dcery, která od porodu spala celou noc. Nikdy jsem nesvítila, nepovídala a nepouštěla kolotoč. V noci se spalo. A to i v době, kdy mi dělaly noční party a nespaly třeba dvě, tři hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
16.1.22 07:50

Já mám chlapečka půl roku a ten vstává taky cca co 2 hodiny, někdy hodku a půl, někdy 2 a půl… má hlad, většinou začne usínat už u prsa, tak mu pak dám dudlik a s ním usne… když mu ho nedám tak vstává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18976
16.1.22 07:52

Nemluvit, neprebalovat, nerozsvecet, strcit prso a spat.
Idealne pokud to prso dostane hned pri prvnim zaknourani jeste se zavrenyma ocima, napije se v polospanku a spi dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
16.1.22 07:52

@Xxxbell já mám dvojčata 9m… Okolo třetího měsíce se taky takto budili ale prostě dostali dudlík, neprebalovala jsem zopakovala jsem jen že se spinká a dobrou noc… Jo.. Někdy se jim nechtělo, tak trošku popotahovali. Znova jsme jim dala dudlík, přikryla, pohladila a spalo se dál.. Prostě je noc tak se spí. Teď se mi taky někdy budí okolo páté, ale já vstávám nejdřív v sedm, tak si lehnout ke mě a spí se..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
16.1.22 09:02

Ty rady nemluvit, nehrat si, strcit prso a spat na nekoho mozna funguji. Ale na nase deti ne. Prvni dcera, to bylo spankove peklo pres rok, to bych zakladatelce neskutecne zavidela jak delku uspavani, tak buzeni az po hodine a pul. A spani s prestavkami do pul 9.? Uuuuu, to by byl raj.

Druha dcera byla lepsi, i kdyz porad horsi nez u zakladatelky. Treti usinala celkem dobre. Ale budila se okolo 1 a do 3 proste nezabrala ani u prsa. Proste se mlela, plivala prso, rvala. Musela jsem s ni chodit do obyvaku a hrat si s ni, aby nebudila ostatni. Ve 3 pri kojeni usnula. Jakekoliv pokusy o drivejsi uspani byly marne. To trvalo cca od 3 do 6 mesicu. Ted jsou ji 4 a uz tak 2 roky spi dobre celou noc, i kdyz usina pozde.

Ctvrta dcera je teda za odmenu. Ta uz cca ve 2 mesicich “pochopila”, ze v noci se spi. Sice se parkrat vzbudi na kojeni, ale ja lezim vedle ni a pri kojeni spim. Takze je mi to jedno. A proste se nestane, ze by se nekdy od pulnoci do 7 probudila a nechtela znovu spat.

Takze kazde dite je jine. Na nektere funguje nehrat si, na nektere ne.

Edit: Ale teda souhlasim, ze kolotoc uz je moc. Jeste si vzpominam, ze ta treti vlastne mela to nespaci obdobi uz driv nez ve 3 mesicich. Ale to zadne hrani nepomahalo, byla na to mala. Tak jsem ji 2 hodiny nosila po obyvaku s Albi tuzkou v ruce a potichu ji poustela nahrane MP3 porad dokola. Jak jsem tuzku vypla, zacalo rvani. To rvani teda mela od zacatku, takze ne ze by byla naucena na tuzku. Ale po par tydnech jsem prisla na zazrak jmenem tuzka. A najednou byl klid. A taky ji to obdobi preslo.

Příspěvek upraven 16.01.22 v 10:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72630
16.1.22 09:11

Zadny kolotoc v noci! Nechat zhasle, nemluvit, nereagovat, max. ruku a hladit. Proc bych mela v noci poudtet kolotoc nechapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27209
16.1.22 09:19

Za mě normální. Děti se musí naučit, že se v noci spí, protože lidé jsou „naprogramovaní“ na spánek ve více fázích (dřív - myšleno cca do středověku) se nespalo celou noc.
U nás to syna přešlo kolem 3 let. V noci se probudil a nespal. Když byl malý, tak 2 hodiny brečel, aby nebrečel, pomáhala tichá hudba (ne ukolébavky, ale dance z 90. let :lol: ). Jako batole 2 hodiny běhal po pokoji, unavil se a usnul. Já jsem už v tu dobu spala (tak napůl, registrovala jsem ho), nemluvila, nesvítilo se a on tam korzoval (máme zatemňovací žaluzie, takže tma byla dokonalá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25803
16.1.22 09:47

Tak jsem se tu celkem pobavila. pokoušet se dětem nastavovat režim hned po narození, je cesta do pekel. Dítě nemá biorytmy nastavený na den a noc, k tomu musí dozrát. Takže žádný nesmyslný uspávání. Dítě usne, kdy potřebuje a když chce, je vzhůru. Pokoušet se s tím bojovat, je tyrání sama sebe. Jasně, jsou děti, co spí celou noc, ale to jsou vyjímky. Děti přecházejí na režim den a noc kolem tří měsíců, některým to bohužel trvá mnohem a mnohem dýl a matka s tím nenadělá vůbec nic…. U některých dětí nefunguje zhasnout a spát, spíš to u nich vyvolává úzkost. Měla jsem dítě, který na tom bylo podobně jako to zakladatelky a trvalo to ještě pěkných pár měsíců. Ono nezbývá než vydržet a počkat, až k tomu dozraje samo. Všechno, co tu popisujete, mi fungovalo s prvním dítětem, s tím druhým prostě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
16.1.22 10:03
@Xxxbell píše:
Ahoj, mám chlapečka příští týden mu budou 4m, je pln kojeny. Už od porodnice je spaní s nim otřes budí se na kojeni každou cca. hodinu a pul. Od 2 měsíce jsme bojovali večer s uspavaním chodili jsme do postele v pul 8 a uspavani trvalo většinou do cca 22 hod. Pak spinkal s tím buzením každou hodku a pul do pul 9.
To se minuly týden zlepšilo a už 6. den usnul maximálně v 8. Problém je, ale ten, ze se jednou v noci vzbudí většinou kolem ty 3 hodiny a už nechce spinkat. Přebalim ho, dam ho pod kolotoč a cca. za hodinu opět usne u kojení..
Co s tím? Myslíte, ze je to proste tím, ze byl zvyklý chodit spat později, nebo je to jenom nějaký dočasný problém?
Když se vzbudi tak na nej stále jen septam, rozsvitim pouze lampicku, nehrají si s nim.. :roll:

Nepřebaluj v noci a nedávej pod kolotoč, nesviť ani lampičkou. Vem ho k sobě, ani nemluv…dej prso a spěte!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
16.1.22 10:18
@Veru1987 píše:
Nepřebaluj v noci a nedávej pod kolotoč, nesviť ani lampičkou. Vem ho k sobě, ani nemluv…dej prso a spěte!!!

Tohle fakt nefunguje na vsechny deti :( A nechat dite pokadene celou noc? 8o Jasne, pocurane nemusi v noci prebalovat.

Kdybych mela jen nejmladsi dceru, tak bych mozna mela stejnou radu jako ty a mnohe dalsi. Ale mam i jeji 3 starsi sestry, takze vim, ze tohle proste u nekterych deti nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25803
16.1.22 13:23
@Janča6 píše:
Tohle fakt nefunguje na vsechny deti :( A nechat dite pokadene celou noc? 8o Jasne, pocurane nemusi v noci prebalovat.Kdybych mela jen nejmladsi dceru, tak bych mozna mela stejnou radu jako ty a mnohe dalsi. Ale mam i jeji 3 starsi sestry, takze vim, ze tohle proste u nekterych deti nejde.

No přesně. Než jsem pochopila, že tyhle univerzální rady jsou nesmysl, tak jsem spala dvě hodiny denně. Celou noc jsem kojila a byla vzhůru plně zbytečně. Pak jsem pochopila, že se musím řídit podle dítěte, rozsvítila jsem, dala jsem na postýlku hračky a byl klid. Mimino místo neustálýho kňourání koukalo po hračkách, spokojený, že je máma vedle něj a já v klidu spala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat