Spaní miminka - 6 měsíců

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1153
13.1.22 14:02

Spaní miminka - 6 měsíců

Ahoj mám skoro 6 měsíčního syna. Má už 2 zoubky dole a rostou mu ještě nahoře nebo spíš podle slov doktorky teprve sestupujou dolů ale i to prý bolí. Je kojený, s příkrmama jsme začali od 4 měsíce ale žádná sláva, je to závislák na prsu :D ale k věci, už měsíc špatně spí, nikdy to nebyl velký spáč. Vždycky si dal půl hodinky dopoledne a pak spal až odpoledne v kočárku tak 2 hoďky ale v noci usnul ve 21:30 a spal klidně až do půl 5.
Ale teď poslední ten měsíc chce být pořád jen u mě, už nevydrží ani v tom kočárku. Přes den spí u mě v náručí (když ho chci předat do postýlky tak pláče) a v noci u nás v postely.
Upřímně já se ale vůbec nevyspím, protože celou noc spím v jedné poloze abych náhodou malého nepřilehla, takže mě bolí záda za krkem, prostě všechno. :D o tom že bych se chtěla přitulit k příteloj nemůže být ani řeč, protože malej spí mezi náma aby nespadl z postele.

Co mám dělat? :mrgreen: vyřvat ho rozhodně nenechám, ani kdyby mu ty zoubky nerostli. Já vím, že mě potřebuje, že je malinkej. Ale zároveň mám strach aby s náma nechtěl spát bůhví jak dlouho. Na uspávání v náručí ani na spaní u nás jsem ho nikdy neučila, nějak to přišlo samo, když jsem ho nemohla jinak uspat a on byl už úplně vyřízenej.

Napište mi prosím vaše zkušenosti - kdy u vás miminko začalo taky spát, kdy to přešlo, jestli samo nebo jestli máte nějaký typ a tak.
Děkuju :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16876
13.1.22 14:55

Fakt ho neprilehnes, funguji instinkty jak tvoje, tak jeho - petimesicni uz se bude fest branit :lol:.
Akorat nesmis byt pod vlivem a pod praskama.

Poridte zabranu na postel nebo postel prirazte ke zdi, maleho na kraj a vy s pritelem k sobe.

Spanim s tebou se nasyti tvoji pritomnosti, takze te pak nebude tolik potrebovat, a po odstavu se nauci celou noc spat, ja v tom vidim jen vyhody :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
13.1.22 15:02

My máme k posteli přiraženou postýlku, která slouží jako přebalovací pult a zábrana v jednom, malý spí vedle mě na posteli, já vedle přítele. A buď ležím čelem k prckovi, když usnu po kojení, nebo se přetočím na záda, tajně aby si nevšiml 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
13.1.22 15:05
@Lucie_Sx píše:
Fakt ho neprilehnes, funguji instinkty jak tvoje, tak jeho - petimesicni uz se bude fest branit :lol:.
Akorat nesmis byt pod vlivem a pod praskama.

Poridte zabranu na postel nebo postel prirazte ke zdi, maleho na kraj a vy s pritelem k sobe.

Spanim s tebou se nasyti tvoji pritomnosti, takze te pak nebude tolik potrebovat, a po odstavu se nauci celou noc spat, ja v tom vidim jen vyhody :nevim:.

Mě to zatím nijak extrémně nevadí. Spíš se mi líbí jak na něj působí moje přítomnost, že se úplně uklidní. Histericky pláče a jen co se přitulím, tak se jak lusknutím prstu uklidní a spí. Ale na druhou stranu s ním nechci spát do 2 let. U dcery tohle neznám, ta naopak chtěla svoje pohodlí a ani ráno po probuzení u nás v postely dlouho nevydržela. Doufám, že se to časem nějak upraví samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
13.1.22 15:07
@Asiina píše:
My máme k posteli přiraženou postýlku, která slouží jako přebalovací pult a zábrana v jednom, malý spí vedle mě na posteli, já vedle přítele. A buď ležím čelem k prckovi, když usnu po kojení, nebo se přetočím na záda, tajně aby si nevšiml 😂

Když mi nemáme ani na jedné straně postele místo aby se nám tam vešla postýlka. Ale jinak to máte vymyšlené dobře :palec: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16876
13.1.22 21:15
@Kaktusanda píše:
Mě to zatím nijak extrémně nevadí. Spíš se mi líbí jak na něj působí moje přítomnost, že se úplně uklidní. Histericky pláče a jen co se přitulím, tak se jak lusknutím prstu uklidní a spí. Ale na druhou stranu s ním nechci spát do 2 let.U dcery tohle neznám, ta naopak chtěla svoje pohodlí a ani ráno po probuzení u nás v postely dlouho nevydržela. Doufám, že se to časem nějak upraví samo.

Tak ono to zazracne uklidneni funguje i pak a opravdu jak kdyz to najdes :nevim:. Myslim, ze to dite je takove klidnejsi celkove. Plus je velka sance, ze se nauci uplne v klidu tvrde spat (nema duvod se budit) a po presunu do sve postele treba ve 2,5 - 3 letech bude v tom tvrdem spani pokracovat.
Kdezto deti, co spi v postylkach, v roce a pul vylezou a zacnou chodit v noci k rodicum, nespi tvrde, a chodi tam treba do 8 - 10 let.

Ja ti nevim, ale radsi mam ten veget od tri nez to druhe :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
13.1.22 21:33
@Lucie_Sx píše:
Tak ono to zazracne uklidneni funguje i pak a opravdu jak kdyz to najdes :nevim:. Myslim, ze to dite je takove klidnejsi celkove. Plus je velka sance, ze se nauci uplne v klidu tvrde spat (nema duvod se budit) a po presunu do sve postele treba ve 2,5 - 3 letech bude v tom tvrdem spani pokracovat.
Kdezto deti, co spi v postylkach, v roce a pul vylezou a zacnou chodit v noci k rodicum, nespi tvrde, a chodi tam treba do 8 - 10 let.Ja ti nevim, ale radsi mam ten veget od tri nez to druhe :lol:.

Já si začínám čím dál tím víc myslet že naše dcera je zázračný dítě :D s ní jsem neměla žádné starosti, kromě šestinedělí kdy měla otočený den a noc. Ale to jsem s ní pak dospávala přes den. Neměla problémy s prdikama, s jídlem, s ničím. Po šestinedělí se budila akorát každé 2 hodiny na kojení a jinak spala ve dne v noci. Občas mi přišlo že žádné miminko nemám :mrgreen: přesun do vlastního pokojíčků taky úplně v pohodě. Spaní ve velké postely (se zabranami a nízké) taky úplně v pohodě. Prostě všechno úplně bez práce :D včetně učení na nočník a podobně. Uvidíme co si pro nás připraví syn :D :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat