Chce jen kojení v 10. měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BetyIzabel
Povídálka 16 příspěvků 27.02.18 20:20
Chce jen kojeni v 10mesicich

Ahoj holky (ci kluci) :), strasne dlouho uz se trapim tim, ze mi ma uz skoro 10mesicni dcera nechce papat, narodila se s vahou 3,5kg, krasne prospivala, od 4mesice jsme vecer vzdy vadali mlecnou kasi, pak jsem pridavala presnidavky a najednou zlom, od 6-7mesice ubyva jakehokoli jidla, a stahnuje s vahou, jidlo ochutna (2-3lzicky) pak nechce, dostala jsem spouty rad, zlousela jsem ruzne metody jidla, a zpusob krmeni, zkousela jsem i nezdrave veci, jen aby ji neco zaujalo ale marne, nektere dny mi sni treba i 2 100g presnidavky jindy horko tezko 1, kase uz nechce vubec, zkousela jsem snad vse mozne, nakonec jsem ted v nemocnici ma 6930g, a vcera se jednou pozvracela tak uz jsem na nic necekala a jela jsem po domluve s dr do nemocnice, zatim probihaji vysetreni, jen me ted rodina strasi, ze muze dojit k vaznym poskozenim ze ji kojeni nestaci a nema potrebne ziviny a vitaminy, podle tabulek ma i malou hlavicku :( jake jsou vase zkusenosti? Ocitli jste se v podobne situaci?
Jeste chci podoknout ze je strasne usmevava a cila, cely den lozi uz i chodi kolem nabytku asi 2mesice, takze to vypada ze ji nic nechybi, dlouho jsem to neresila protoze manzel a cela rodina jsou drobni a hubeni, na kontroly jsem chodila s malou pravidelne i na prevazovani a vzdCky jsme cekali co bude prosti tyden a nakonec to dopad´o takto?! Mam o malou velky strach :(

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8763 příspěvků 33 inzerátů 27.02.18 20:28

Nerostou ji zuby? Jinak, pokud je drobna rodina, po kom by mela byt vetsi? Na tabulky se vykasli, kazde dite je jine. Me to trochu prijde prehnane jet po jednom zvraceni to resit do nemocnice. Rodina te asi dost vystresovala. To dite to taky muze citit. Hodila bych se do klidu, nabizela, dala do ruky treba kousek okurky, jablka. Jestli je cila a nic ji nechybi, tak bych neplasila. A divim se, ze vazis jidlo.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 27.02.18 20:30

Co se tyka vahy, tak je asi mensi, ale pokud jste vsichni drobni, tak je to asi ok. Proc ale nekojis, proc ji stresujes jidlem, ktery stejne nechce? Pokud se chce kojit, tak koj. Me syn nechtel jidlo do 11 mesicu, nedostala jsem do nej nic krome mlika a prospival v pohode. Je to kravina, ze ji MM uz nic nedava, to ti rekla rodina? Na ty se vykasli a koj. V jejim veku klidne muze byt jen kojena, jist se nauci pozdeji. Staci, kdyz bude pomalu ochutnavat, po lzickach.

Alušáček
Závislačka 3190 příspěvků 27.02.18 20:44

@BetyIzabel Naprosto zbytečně se stresuješ,10měsíční dítě může být úplně bez problémů živeno jen z kojení. Pokud je dcera zdravá, spokojená, prospívá, nehubne není důvod k panice. Moje dcery velké nejedlice, mladší byla schopná ještě ve dvou letech třeba několik dnů nejíst jen se kojit. V roce byly kojené na 99,9%,starší vážila 11kg, mladší 9kg, nemocné byly poprvé až ve školce. Nevěř nesmyslům, že MM v tomto věku nic nedává, že chybí vitamíny atd… Koj jak si dcera řekne, jídlo pouze nabízej, nenuť a uvidíš, že budete spokojené obě ;)

iizabela
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 20:53

Mužu potvrdit viz předchozí komentáře, žádné sunary ani mléčné kaše dítě nepotřebuje…koj na požádáni plus nabízej skutečně jídlo, příprav na společný talíř několik druhu potravin, nechej ji si vybrat, co chce ochutnat a jezte spolu…můj 16ti měsíční syn poslední dobou taky ji hrozné málo, ale hodnekrat se ještě kojí a jinak je naprosto spokojený, taky je drobnější, ale my nejsme zadní obri..a začaly mu růst zuby..
Vůbec nechápu, pokud nemáte žádné zdravotní problémy, proč byste měli být hospitalizováni v nemocnici :kytka:

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.02.18 20:55

Obě děti mi začali trochu něco jíst až v 15 měsících do té doby výhradně prso…sem tam něco ochutnaly…váhově mi přijde podobně jako byla naše starší…myslím, že zbytečně stresuješ a zbytečně tě strasuej rodina…

elunaH
Kecalka 117 příspěvků 27.02.18 21:00

Ahoj, jako bys popisovala s jídlem našeho desetiměsíčního kluka :-) Ze začátku taky jedl krásně, ráno mlíko- dopoledne přesnídávka- v poledne mlíko a zeleninový příkrm- odpoledne mlíko a večer kaše a zase trochu mlíka. Je mlíkovej. Ale od toho 6-7. měsíce postupně začal odmítat přesnídávky a později i večerní kaše. Teď jsem ráda, že do něj dostanu za den masozeleninový příkrm, ale i to je boj. Jinak je na mlíku- 3× denně kolem 260 ml. Když mu dám banán nebo jablko, sní kousek a nechce. Takže momentálně jsme převážně taky na mlíku. Dneska jsme byli na desetiměsíční kontrole a od poslední kontroly před dvěma měsíci přibral jen 80 g. Dr to nijak nekomentovala. Váží teda 8,7. Je hodně velkej- 78 cm. Ale kámoškám stejně staré dcerky váží o to kilo (i víc) méně a nikdo nic neřeší. My máme ještě nevýhodu, že kvůli intoleranci na bílkovinu kravského mléka nemůžu dávat jogurt nebo chleba s máslem. Máš zlatý, že můžeš kojit (já to štěstí neměla, takže malej je na UM).V mateřským mléku má malá určitě nejvíc živin a vitamínů, víc než v nějakých příkrmech ;-) Takže se neboj, a koj co to jde.Jsem si jistá, že dítě by samo od sebe hlady nestrádalo. Prostě jí to stačí. Moc nechápu přístup tvé rodiny a hlavně tu nemocnici. Opravdu si nemyslím, že by měla malá nějakou kritickou váhu.

BetyIzabel
Povídálka 16 příspěvků 27.02.18 21:17

Dekuji moc za prispevky trochu jsme klidnejsi, jinak jidlo nevazim ale je to napsane na te presnidavce :D
Do nemocnice jsem jela protoze 2mesice nepribira a ted jeste zhubla jinak dobrovolne opravdu neee :) jsem rada ze kojim jine kamaradky taky hlavne koji jenze jenich deti prospivaji a moje mala hubne je opravdu kost a kuze

Deninina
Závislačka 3918 příspěvků 27.02.18 21:18

Mladší syn byl plne kojeny do 11 mesicu a par dalsich mesicu byl uspech, kdyz snedl aspon jedno normální jidlo. Nikdy nemel umele mleko, v roce a pul jsem zrusila kojení a az potom se docela rozjedl. Ted ve dvou a pul letech by snedl i me. Prakticky cely den jen chodi a loudi jidlo. Dlouhe odmitani jidla jsem s doktorkou neresila, prospival krasne, takze s nizkou vahou neporadim, ale nebyt kojeni, tak nevím z ceho by zil ten prvni rok

cucik14
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 27.02.18 21:43

Nestresuj se a koj dál na pozadani a aktivne nabizej prso. MM je to nejlepší, co jí můžeš dát ;) Kdyžtak mě ale napadlo, pokud ti nechce jíst mixované jídlo, zkus si něco přečíst o BLW ;) Jo a vím o čem mluvím, syn má 25m., ji jak vrabec a 20× denně na prsu, jen teda přibírá normálně :mavam: Ať jste brzo doma a srovná se to!! :hug:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 27.02.18 22:28

Ahoj, zkoušela jsi už dát dceři pečivo? Vím, že není přínosem, že to není nijak hodnotné jídlo, ale náš nejmladší mezi čtvrtým a devátým měsícem přibral necelé kilo. Pak ochutnal chleba, má ho každý den k snídani a hle, najednou i něco přibral.

Jinak píšeš přesnídávky a gramáž 100g - to ji jen ovocné? Zeleninu nedáváš? Do hladka mixované mi taky už teď nesní, musí mít kousky a ovoce chce jen čerstvé, i když po troškách, ale aspoň něco.

BetyIzabel
Povídálka 16 příspěvků 28.02.18 07:25

@katyna1984 ano zkousela prave opravdu vse, vzdy chvili neco funguje a pak ztrati zajem :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >