Kaštanová kaše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tulínka23
Nováček 3 příspěvky 26.02.18 00:30
kaštanová kaše

Ahojte,
ráda bych se zeptala, zda je kaštanová kaše vhodná pro 11. měsíční dítko. Četla jsem o ní samá superlativa, tak jsem jí v záchvatu zdravého stravování koupila pro malou a pak mě napadlo, jestli to nebude podobný alergen jako ořechy :?
Díky za odpovědi ;)

Reklama

Reakce:

jege
Kecalka 304 příspěvků 26.02.18 00:51

Nevýhodou kaštanovníku je, že patří mezi silné alergeny. Neměl by být proto vysazován v blízkosti obydlí a úřadů, spíše v sadech, hájích a lesích. Děti by si pod kvetoucím kaštanovníkem neměly hrát.

http://www.nuv.cz/…1_hotovo.pdf

A jinde se uvádí, že i plody mohou vyvolávat alergii…

Lenka_Hal
Závislačka 3375 příspěvků 26.02.18 03:28

Pockala bych do toho jednoho roku a pak trosku zkusila nabidnout. Kdyby zadna reakce, Tak v tom problem nevidim.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32358 příspěvků 10 inzerátů 26.02.18 06:00

Sice je kaštanovník alergen, ovšem teorie, jestli podávat některé druhy alergenů od roku nebo až od tří let se různí. 11 měsíců - to už v podstatě rok je. Pokud malá normálně jí a je zvyklá zkoušet nová jídla, zkusila bych v malém množství jeden den a pozorně sledovala reakci. Pokud by žádná nebyla a kaše chutnala, klidně bych pokračovala.

beruska9
Extra třída :D 10158 příspěvků 26.02.18 06:34

@Tiger-lily : nebo i driv (osobni zkusenost ze zahranici). Jinak souhlasim, klidne bych dala male mnozstvi ochutnat…nebo jestli ma zakladatelka trochu strach, tak vydrzet do toho roku…I kdyz par tydnu dle meho nazoru zas az takovy rozdil neudela. Ono se rika od roku, ale zas to neni tak, ze 365 dni nesmi a najednou 366. den je to bez „rizika.“

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 26.02.18 07:24

@Tulínka23 promiň ale alergen může být přece cokoliv

Tulínka23
Nováček 3 příspěvky 27.02.18 22:10

Naše holčička je taková malá kyselinka :), slupne všechno a s ničím jsme ještě neměli problém. Tak já to zkusím, když bude samý puntík, bude mi jasné, že tohle ještě není pro nás… Škoda, že s tím někdo nemáte přímo zkušenost :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama