Nemléčné kaše na noc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lusinka11
Nováček 4 příspěvky 16.02.18 14:35
Nemléčné kaše na noc

Dobrý den,
mám dotaz ohledně vydatnější večeře.
Moje dcera má ABKM plus alergii na celé vajíčko. Jsme na Neocate, ale už tak 14 dní baští i zeleninku. Akorát na noc bych ji chtěla víc zasytit, aby spinkala dýl a nejedla pořád co tři hodinky.. Poradíte nějakou kašičku, nebo co uvařit? A tu kašičku dávát do lahvičky a nebo na lžičku z talířku? Moc Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Soňa Zacharová
Závislačka 3355 příspěvků 16.02.18 14:45

@lusinka11 Kolik je malé to je asi to nejhlavnější aby se dalo poradit

Anais
Kelišová 5462 příspěvků 23 inzerátů 16.02.18 14:55

@lusinka11 jsou i nemléčné kaše, myslím, že jsem něco kupovávala v Kauflandu, chce to projít složení. Buď jí to uvaříš z vody nebo z toho Neo (obdivuju, že ti to pije).
Pro ty mrňata to je instatní, tak to jen rozmícháš, časem můžeš koupit normální vločky a uvařit je ve vodě. Náš mladý teda kaše nikdy nechtěl - má taky alergii na kasein, bylo to vyhozenejch peněz. Když mi začal kolem roku konečně jíst, tak dostával normálně přílohu, maso a zeleninu - vařenou.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2650 příspěvků 16.02.18 14:58

Zkusila bych Sinlac od Nestlé, prý je chuťově dobrá. Ale moc si od kaše delší spánek neslibuj, z mojí zkušenosti se většina mimin budí na mlíko ze zvyku, mnohem méně se jich budí hlady, který by vyřešila večerní kaše.

misuled
Kecalka 363 příspěvků 16.02.18 15:05

Kasi na noc jsme davali, ale znovu bych tu chybu neopakovala, ale kazdopadne kdyz uz tak koupit krupicku napr. ryzovou, pohankovou, spaldovou a varit jen ve vode. Ale to, ze se deti v noci budi hlady, povazuju za jeden z nejvetsich bludu, co se matkam vypravi (a nepiste mi tady prosim, ze se 1 z 20 dite hlady budilo, muj nazor tim nezmenite).

lusinka11
Nováček 4 příspěvky 16.02.18 15:32

Teď má 7.měsíců. Poslední dva dny, když jsme večeřeli s manželem, tak se na nás tak smutně dívala a otvírala pusinku s námi, že jsem jí ohříla zbytek obědu a spala pak aspoň o dvě hodinky dýl než normálně.
Doporučujete tedy na noc dál jen ten Neocate?
Díky moc

Whitedog
Závislačka 2618 příspěvků 16.02.18 15:32

@lusinka11

Sunárek - první kašička rýžová nemléčná. Můžeš přidat buď jen vodu nebo to její mléko - Neocate.
Já ji dělám docela hustou (do misky, krmím lžičkou) a od té doby, co sní plnou porci (z 210-240ml vody + jeho mlíko), se v noci na jídlo nebudí.
A má ji hodně rád, opravdu mu chutná.
Nepíšeš, jak je malá stará. Takže dávku samozřejmě úměrně věku a chuti.

svatecnice
Kelišová 5970 příspěvků 16.02.18 15:39

@lusinka11 CountryLife nebo Nominál dělají spoustu kaši, instatnich, i bezlepkovych (pokud nemáte ještě zavedený). Zajdi do zdravé výživy ;) dělali jsme z vody, pak z AC mlika, vy tedy z Neocatu. Večeře normálně s námi, kolem šesté a pak na spaní mlíko po sprše.

Edit: kaši na lžičku

Příspěvek upraven 16.02.18 v 15:40

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 16.02.18 15:39

Syn má jen nemléčné kaše, kupuji v DM ( je to jejich značka) a mají hodně druhů. Jinak když syn dostával kaši na noc, tak se budil o to víc…

Tejule
Kecalka 480 příspěvků 16.02.18 15:40
@misuled píše:
Kasi na noc jsme davali, ale znovu bych tu chybu neopakovala, ale kazdopadne kdyz uz tak koupit krupicku napr. ryzovou, pohankovou, spaldovou a varit jen ve vode. Ale to, ze se deti v noci budi hlady, povazuju za jeden z nejvetsich bludu, co se matkam vypravi (a nepiste mi tady prosim, ze se 1 z 20 dite hlady budilo, muj nazor tim nezmenite).

Můžu se zeptat proč jeden největší z bludu, že se děti v noci budi hlady?

A proč je kaše na noc chyba???

Nereju, jen jsem taky v ty situaci, tak proto se ptám.

Děkuji.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 16.02.18 16:21

@Tejule no spíš jde o to, že spousta dětí má po kaši těžké břicho a budí se spíš tím, že je jim těžko. Oba moji kluci kaše nechtěli takže nemůžu sloužit osobní zkušenosti, ale třeba kamarádka má děti, které je milují a tam neplatí, že by lépe spaly. Je kus od kusu ;)

lusinka11
Nováček 4 příspěvky 16.02.18 16:31

@Mollify83 a když teda u vás kaše nejely, tak co jste dávala na večeři?

Mollify83
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 16.02.18 16:55

@lusinka11 napřed třeba jen zeleninu s přílohou, později husté polévky, přesnídávky takové ty husté s piškoty nebo různými vločkami (oba milují ty z DM), pečivo s pomazánkou. Měla jsem to jednoduché, kluci oba jedlíci a brzo kousali takže kolem roku už vše normálně s námi :) paradoxně teď co jsou větší, tak kaše milují, ale jen ráno - takže snidame ovesné, quinoove, kuskusové - vždy s ovocem, sirupem z agáve a karobem ????

Soňa Zacharová
Závislačka 3355 příspěvků 16.02.18 17:09

@lusinka11 Za mě kaši ne. Buď bych ji udělala hustou polévku nebo co bylo k obědu a do postele ji dala to mléko. Jinak v noci dávat vodu/čaj pokud chceš aby spala celou noc. Moje děti se budí stále a to jsou velcí 3,5 a 2 roky.

Aries6
Generální žvanilka 21876 příspěvků 2 inzeráty 16.02.18 21:40

Dávala jsem nemléčné obyčejné kaše - kukuřičná, pohanková, rýžová, jáhelná… atd, rozdělané jen ve vodě. Žádné „značkové“ - to, co měli ve zdravé výživě. Děcka to baštily dobře a spaly tak nějak akorát. V roce jsem třeba ještě 1-2× za noc kojila, ale brala jsem to za normální.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama