Reklama

Nová jídla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hekymen
Nováček 4 příspěvky 23.02.18 10:05
Nová jídla

Mám problém s 19 - měsíčním synem. Začal se nám vztekat a řvát u jídel. Dokáže nám řvát i 20 minut.
Polévky, suché pečivo vše celkem jí v pohodě. Ale nechce nám jíst třeba namazaný chléb se šunkou. Nebo zkoušet nějaké nové věci bez řvaní. Už nevím jak na něj. Poradíte mi nějaký fígl?

Reklama

Reakce:

Alušáček
Závislačka 3128 příspěvků 23.02.18 10:08

@hekymen Nenutit jídlo které nechce…

hekymen
Nováček 4 příspěvky 23.02.18 10:15

Ale suchý chléb normálně sní.
A problém je, že se už kolikrát vzteká i u jídla, které třeba úplně normálně sní na oběd.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33136 příspěvků 10 inzerátů 23.02.18 10:17

Nenutila bych jídlo násilím. V tomto věku je hodně dětí vybíravých a jí jen některé věci. Zkusila bych nechtěné potraviny vtipně zamaskovat, ale rozhodně se nestát obětí synových chutí. Prostě vyzkoušet několik způsobů servírování a když nechce, nechat třeba jíst suché nudle, když mu to bude chutnat. Pro inspiraci se zkus podívat na dětské recepty: https://www.emimino.cz/…maly-kuchar/

Black_Orchids
Závislačka 3828 příspěvků 23.02.18 10:22

Zkus mu to rozdělit. Některý decka proste nemají rady namazanej chleba.
Můj syn nesni nic namazanyho. Sni zvlášť chleba, šunku, sýr. I vajíčko sni pouze samotné.
Když je pomazánka, tak mu ji dam do misky zvlášť a on si nabírá z toho chlebem nebo rohlíkem.

misuled
Kecalka 394 příspěvků 23.02.18 10:54

A je nutny, aby namazany pecivo jedl? 3 lety deti mi ho nejedi, nevim, jak ve skolce, treba si vezmou mezi ostatnima, ale nejak jim ho ani davat nepotrebuju.. sunka pro maly dite taky neni terno. Jinak snedi zapecenej toust se syrem, ale namazanej chleba se syrem jen syn, dcera se toho nedotkne (niceho namazanyho). K snidani a svacinam maji cornflaky, ovoce, zeleninu, jogurty, kefir, nemyslim, ze by jim pecivo chybelo.

Aamanda
Kelišová 5576 příspěvků 23.02.18 11:00

@hekymen můj skoro tříleťák by nikdy nevzal namazané pečivo do pusy. Dcera to tak měla do pěti let. Tak je nenutím, ať jí, co mu chutná, pokud je to vhodné pro jeho věk.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 23.02.18 11:52

Jak psaly holky nenutit a buď ráda, že jí různé jídla. Děti nemají rády ten stres, že něco musí jíst a pak se můžou šprajcnout. Můj syn měl období, kdy jeden měsíc jedl jenom nudle a nic jiného a další měsíc zase jen rýži. Pak se zase pomalu rozjídal.

Čím více matky děti s jídlem prudí, tak je to pak horší. Pokus se přes to přenést a hoď se do klidu. Já jsem se kdysi taky stresovala, že děti tak málo jí a nebo pijou. Pak bylo období, že jedly a pily ještě méně a taky to přežily. Čím více jsem to hrotila, tím to bylo horší.

Jinak u obou mých dětí nejvíce funguje tatínek. On si naloží něco na talíř a ony to chtějí ochutnat, protože to není určené přímo pro ně a pak mu to většinou všechno sežerou - to se ani nedá říct, že sní.

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 12:06

Vcera tu byla podobna diskuze: https://www.emimino.cz/…viny-309653/?…

takze za me nenutit, ale zaroven davat normalni jidlo-nebud jeho otrokem, aby si urcoval, co mu kdy naservirujes.Kdyz nesni, ci u toho bude jecet, at jde, ale dalsi jidlo az za 2-3hodiny. A opravdu dusledne nedat zadny mlsek ci ucpavacku, aby chudinka nemel hladik :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 12:07

Jo a muj syn je taky konzerva na nove veci a to uz pujde do skoly. U nas plati pravidlo, ze vse se musi ochutnat, alespon jedna lzicka.Kdyz pak nechutna, nenutim jist, ale z 95% zjisti, ze vlastne dobry a sni vse :mrgreen:

hekymen
Nováček 4 příspěvky 23.02.18 12:37

Díky za rady, zkusím jak říkate.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >