Chce si mě vůbec vzít?

Anonymní
16.2.21 16:51

Chce si mě vůbec vzít?

Chci se zeptat na Váš názor :(. Bavili jsme se s partnerem o svatbě, říkal, že si mě chce vzít a dokonce mi řekl i nějaká data, které se mu líbí. Jenže do tohoto data zbývá asi rok a stále nic :,( :(. Dokonce také i některým známým, když došlo na toto téma řekl, kdy to i plánuje, tak stále netrpělivě čekám, kdy to bude :-( jsme spolu již přes 7 let.. :nevim:
Chtěla bych si ho vzít, chtěla bych stejné příjmení i do budoucna skrze děti.. tak nevím, zda ho nějak postouchnout?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
788
16.2.21 16:54

Když mluvíte o datumech, tak prostě nějaký vyberte a zamluvte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
16.2.21 16:56

To datum jeste nenastalo, tak klid, jak muzes vedet, co chysta nebo nechysta? Byt tebou, vubec bych to neresila minimalne do data, o kterem mluvil. Teprve kdyby minulo a ubehl treba dalsi pulrok a stale nic, tak bych se ho na to asi vhodne zeptala, jak to teda vidi, ale ted bych rozhodne nic nepostuchovala, akorat si tim uskodis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16911
16.2.21 16:58

To my nevíme - to se musíš zeptat jeho.

Nesnaž se dělat nic nenápadného, manipulativního, pasivně agresivního, whatever.

Prostě se spolu začnětě bavit o věcech, co jsou i pro tebe důležité.

Nechceš slíbit někomu, že s ním budeš dokud vás smrt nerozdělí, pokud nejste schopní normálně věci řešit.

On ti neumí číst myšlenky, neví co chceš, když to neřekneš- to že jste se kdysi o svatbě bavili téměř jistě už zapomněl a nepřemýšlí o tom. Pokud to téma chceš otevřít, tak to prostě udělej. Nenaznačuj, nepostrkuj, nešpekuluj.

prostě se uč mluvit jasně, férově a otveřně. Ve sktuečnosti ti to změní život k lepšímu ve spoustě dalších aspektů.

A pokud to s tvým momentálně vyvoleným nejde a on snahu o otevřenou domluvu bude sabotovat, tak alesoň budeš mít jasný signál, že to není člověk pro společný život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24793
16.2.21 17:04

Jste spolu sedm let, mluvili jste o datumech, tak proč mu neřekneš, že si ho chceš vzít a nezeptáš se, jestli by nebylo dobré nějaké to datum už zamluvit a někam ten váš vztah posunout?

Jako jestli čekáš na nějakou superromantickou žádost o ruku jak z filmu, tak bych se vrátila nohama na zem. Protože o tom jak tě požádá opravdu kvalitní manželství nebo vztah není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21202
16.2.21 17:06

A co se zeptat jeho? Jo vlastně ty potřebuješ to „překvapení“ jako že to vůbec nečekáš a fotky s prstýnkem na ig, tak to budeš muset nechat na něm a doufat, že se dočkáš, když spolu nemůžete mluvit normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:08

@terien ne to nečekám, jen když řekl dvě konkrétní data, do kterých zbývá cca rok, tak čekám že mě tedy požádá.. nechci se ho znovu ptát a nutit ho… Na jednu stranu řekl datum, na druhou čekám na tu žádost, jestli mě chápeš :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
21202
16.2.21 17:12
@Anonymní píše:
@terien ne to nečekám, jen když řekl dvě konkrétní data, do kterých zbývá cca rok, tak čekám že mě tedy požádá.. nechci se ho znovu ptát a nutit ho… Na jednu stranu řekl datum, na druhou čekám na tu žádost, jestli mě chápeš :roll:

Chápu, tak čekej dál, ještě máš čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5943
16.2.21 17:20
@Anonymní píše:
@terien ne to nečekám, jen když řekl dvě konkrétní data, do kterých zbývá cca rok, tak čekám že mě tedy požádá.. nechci se ho znovu ptát a nutit ho… Na jednu stranu řekl datum, na druhou čekám na tu žádost, jestli mě chápeš :roll:

Já bych brala, že mě oznámením datum požádal a začala s ním probírat věci k svatbě. Datum už víte a pokud čekáš na nějaké oficiality a on to neumí, tak se dočkat ani nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
16.2.21 17:21
@Ernais píše:
To datum jeste nenastalo, tak klid, jak muzes vedet, co chysta nebo nechysta? Byt tebou, vubec bych to neresila minimalne do data, o kterem mluvil. Teprve kdyby minulo a ubehl treba dalsi pulrok a stale nic, tak bych se ho na to asi vhodne zeptala, jak to teda vidi, ale ted bych rozhodne nic nepostuchovala, akorat si tim uskodis.

Tohle je jak z 19. století! Proč by měla trpělivě čekat a hlavně ani nenaznačovat, že by o svatbu stála? Aby ho náhodou nevyplašila? Takhle si teda rovnoprávný vztah fakt nepředstavuju. Vdávala jsem se před čtvrt stoletím a hádejte co? Úplně normálně jsme se domluvili. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
16.2.21 17:25
@Anonymní píše:
Chci se zeptat na Váš názor :(. Bavili jsme se s partnerem o svatbě, říkal, že si mě chce vzít a dokonce mi řekl i nějaká data, které se mu líbí. Jenže do tohoto data zbývá asi rok a stále nic :,( :(. Dokonce také i některým známým, když došlo na toto téma řekl, kdy to i plánuje, tak stále netrpělivě čekám, kdy to bude :-( jsme spolu již přes 7 let.. :nevim:
Chtěla bych si ho vzít, chtěla bych stejné příjmení i do budoucna skrze děti.. tak nevím, zda ho nějak postouchnout?

Po 7 letech? Holka zlatá, kout železo musíš, dokud je žhavé, tohle už dávno vychladlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10991
16.2.21 17:28
@Anonymní píše:
:lol: :lol: :roll: jestli takhle budete řešit problémy ve vztahu, tak potes :roll:
Jezis, se neumis normálně zeptat? Kor, kdyz jste se o tom už bavili :zed: nechapu. Líná huba, holí neštěstí. Fakt, že jo :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25202
16.2.21 17:28

Někteří muži na pompézní žádosti o ruku prostě nejsou a nebudou. My si prostě řekli, že se vezmeme, došli jsme na radnici, vybrali datum a fertig.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10991
16.2.21 17:29
@Kutil Tom píše:
Po 7 letech? Holka zlatá, kout železo musíš, dokud je žhavé, tohle už dávno vychladlo :D
:mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
16.2.21 17:29
@Anonymní píše:

No, jestli zbývá rok, tak bych to téma otevřela, protože v současné době se svatby plánují jako manévry a jestli chcete dobré místo, dobrou restauraci, dobrého fotografa etc., tak je na čase, protože jinak mají kalendáře plné. S romantickou žádostí o ruku se to vůbec nevylučuje. Ta může proběhnout klidně potom.

Asi budu muset začít prověřovat, na jaké filmy/seriály naše dcery koukají a jestli jim to příliš nezkresluje představy o životě. Byla bych radši, kdyby jednou ve vztahu byly svým mužům rovnocennými partnerkami, místo aby měly pocit, že když věcem uškodí, když se o nich mluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat